شغل های در حال انقراض

شغل های در حال انقراض كار در محل: مشاغل،‌ كسب‌وكارها و صنایع همراه با زمان می‌آیند و می‌روند. مقدار كمی از مشاغل در طول نسل‌های مختلف باقی مانده و دور از ذهن است كه حتی بزرگترین نام‌ها در كسب‌وكار امروز در قرن آینده حتی وجود داشته باشند. شرایط عوض می شود و كار زیادی از شما بر نمی‌آید. و زمانی كه این اتفاق بیفتد، شغل‌ها نیز عوض می شوند. توضیح این كه كدام شغل‌ها در معرض بیشترین خطر قرار دارند، كار آسانی نیست ولی با نگاهی به آمار و ارقام می‌توان به نتایج جالبی دست یافت.


با نگاهی به آمار اشتغال منتشر شده توسط دفتر آمار نیروی كار ایالات متحده در خصوص رشد و افت مشاغل، مشاهده می‌كنیم كه برخی از مشاغل با سقوط شدیدی مواجه شده‌اند و حتی ممكن است در دهه آینده خبری از آن‌ها نباشد. هر چند مطمئنا این مشاغل احتمالا در آنیده نیز وجود خواهند داشت ولی نقش‌ آنها به سرعت در حال كمرنگ‌تر شدن است. چیت‌شیت ۷ مورد از مشاغلی كه ممكن است در دهه آینده وجود نداشته باشد را معرفی كرده است:
رانندگان
دنیا همواره دارای راننده خواهد بود و ما نیز احتمالا تا ۱۰ سال آینده هنوز رانندگی خواهیم كرد ولی بسیاری از منابع تاكید كرده‌اند كه دنیا در حال تغییر به سمت رانندگی خودكار است. اتومبیل‌های خودران تنها چند سال با ما فاصله دارند و زمانی كه جایگزین شوند، این تغییر تنها گریبانگیر خودروهای شخصی ما نخواهد بود؛ وسایل حمل‌ونقل عمومی و تریلی‌های ۱۸ چرخ، همه چیز تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.
كشاورزان
همه كشاورزان تا ۱۰ سال آینده بیكار نمی‌شوند ولی همانطور كه در دو نسل گذشته مشاهده كرده‌ایم نقش آنها بسیار كمرنگ خواهد شد. زمانی اغلب آمریكایی‌ها كشاورز بودند. ولی در حال حاضر تنها ۲٫۲ میلیون كشاورز در سراسر آمریكا وجود دارد و زمین‌های كشاورزی نیز روز به روز كوچكتر می‌شوند. تكنولوژی باعث شده تا افراد كمتری با بازده بیشتر به تولید محصولات كشاورزی و حتی گوشت بپردازند.
پستچی‌ها
تعداد كارمندان اداره پست در حال كاهش است و دلایل متعددی برای این وجود دارد. شركت‌های خصوصی بخشی از بار پستی را بر دوش می‌كشند. ولی همانند بسیاری از دیگر شركت‌ها، تكنولوژی متهم اصلی است. حاملان نامه، نمی‌توانند ایمیلتان را به شما تحویل دهند، علاوه بر این تجهیزات سیستم پستی بسیار خودكار و به‌روزتر شده و نیاز به كارمندان به ندرت كمتری دارد. پستچیان بیشترین سرعت ناپدید‌شدن را در میان مشاغل آمریكا به نام خود ثبت كرده‌اند.
گویند‌ه‌های رادیو و تلویزیون
صنعت رادیو و گویندگی، صنعت دیگری است كه شاید در آینده به كل، از بین نرود ولی در حال كوچك‌شدن است. این موضوع بدین معناست كه جایگاه‌های كمتری در این صنعت وجود خواهد داشت. به طور كلی، گزارشگران خبری پول چندانی به دست نمی‌آورند. با وجود كار سخت، میزان پرداختی به خبرنگاران بسیار كم است.
جواهرسازان
جهانی‌شدن باعث شده كه صنعت جواهرات آمریكا نیز با سقوط مواجه شد. البته جواهرسازان محلی همواره وجود خواهند. بر اساس آمار BLS تنها ۳۳ هزار نفر جواهرساز در آمریكا وجود دارد و در هشت سال آینده این میزان ۱۱ درصد كاهش خواهد داشت.
ماهیگیران
ماهیگیران حرفه‌ای با خطرات زیادی در شغل خود مواجه هستند. تكنولوژی باعث شده كه افراد كمتری برای یك صید به كار گرفته شوند. واردات غذاهای دریایی و همچنین ماهی پرورشی بسیار ارزان‌تر و محبوب‌تر بوده است. مسئله زیاده روی در ماهیگیری نیز باید در نظر گرفته شود. واقعیت این است كه تغییرات اقلیمی تاثیر شگرفی روی زندگی آبزیان و میزان ماهی‌های موجود گذاشته است.
ناشران و چاپ‌كنندگان
صنعت چاپ و نشر، حداقل در مفهوم قدیمی خود، یك صنعت رو به نابودی است. تكنولوژی ما را وارد قلمرو دیجیتال كرده و موجب كاهش روزنامه چاپی و افزایش كتاب‌های الكترونیك شده است. ما همواره كتاب منتشر خواهیم كرد، ولی افرادی كه با روشهای قدیمی كتاب تولید می‌كردند احتمالا در آینده نزدیك باید به دنبال شغلی دیگر برای خود باشند.
1396/04/18
19:32:58
5.0 / 5
6662
تگهای خبر: بازار كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است