شهرداری بین ۳ تا ۵ هزار كارتن خواب را پوشش می دهد

شهرداری بین ۳ تا ۵ هزار كارتن خواب را پوشش می دهد كار در محل: فرماندار تهران اظهار داشت: در بعضی از فصول سال شب ها بین ۳ تا ۵ هزار كارتن خواب در تهران توسط شهرداری تهران پوشش داده می شوند.


به گزارش كار در محل به نقل از مهر، عیسی فرهادی در آیین بهره برداری از «مركز فوریت های خدمات اجتماعی شهر تهران» كه با حضور شهردار تهران و استاندار تهران برگزار شد، اظهار داشت: در بحث صدمه های آشكار همچون معتادین متجاهر، متكدیان و كودكان متكدی و سد معبرها، جمع آوری در این مجتمع انجام می گردد و اصل و اساس مجتمع هم بر دوش شهرداری و بهزیستی قرار گرفته است به شكلی كه در این مركز غربالگری انجام می گردد و بعد از تقسیم بندی، افراد در اختیار دستگاه های مربوطه قرار می گیرند و روند كار تا آخر دنبال می گردد. وی ادامه داد: بعد از جمع آوری اگر فردی بیمار باشد باید در بیمارستان های تهران درمان گردد، اگر معتاد باشد باید در كمپ ها نگهداری شود و نسبت به بازآفرینی و توانمندسازی وی اقدامات لازم صورت بگیرد. بدون شك اگر متكدی نیازمند است باید شناسایی شود و خدمات مورد نیاز توسط دستگاه های مربوطه به وی عرضه شود. فرماندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث همراهی مسئولان و مطبوعات اشاره نمود و اضافه كرد: قبل از این مطبوعات و برخی مسئولان همكاری كمتری در حوزه مقابله با صدمه های اجتماعی داشتند. در دوره جدید اقدامات در این حوزه در دو بخش فرهنگی و جمع آوری روزانه متكدیان و معتادان متجاهر پیگیری خواهد شد.

فرهادی تصریح كرد: در حوزه فرهنگی باید طوری عمل نماییم كه مردم تهران به این نتیجه برسند كه نباید مستقیما به افراد متكدی كمك كنند و در مرحله دوم باید جمع آوری به صورت روزانه صورت گیرد كه با این كار و به كارگیری ۱۳ مركز بهاران و در اختیار قرار گرفتن آن ها توسط بهزیستی دیگر بهانه ای برای نبود ظرفیت وجود ندارد.

وی افزود: در شب ها، در بعضی از فصول سال بین ۳ تا ۵ هزار كارتن خواب در تهران توسط شهرداری تهران پوشش داده می شوند. بطور قطع برای انجام اقدامات موثر در این حوزه نیازمند همكاری و همدلی همه دستگاه های مسئول هستیم.

فرماندار تهران بر ضرورت همكاری سمن ها در حوزه صدمه های اجتماعی اشاره نمود و اضافه كرد: اگر ۱۰۰ سمن موجود در حوزه كودكان كار هر یك ۱۰ كودك را تحت پوشش قرار دهند، مشكل ما در این حوزه حل خواهد شد. محمدحسین مقیمی استاندار تهران هم در این مراسم با اشاره به اینكه اسلام به ما آموزد كه برای كار خیر تلاش نماییم و یكی از كارهای خیر كمك به نیازمندان است، اظهار داشت: طبق برنامه سوم توسعه شهر تهران مقرر است حداكثر تا آخر برنامه تمامی صدمه دیدگان اجتماعی اعم از متكدیان و معتادان ساماندهی شوند. وی افزود: البته در این زمینه به نقش سازمان های مردم نهاد توجه ویژه ای شده است و من هم معتقد هستم باید از این سازمان ها بیشترین بهره و استفاده را برد.

1397/08/03
22:43:33
5.0 / 5
4628
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است