مدیركل كمیته امداد استان تهران عنوان كرد؛

ساماندهی صندوق های صدقات و دستفروشان مترو

ساماندهی صندوق های صدقات و دستفروشان مترو كار در محل: مدیركل كمیته امداد استان تهران با اشاره به اینكه ۱۰ میلیارد تومان در جشن نیكوكاری امسال تابحال جمع آوری شده است، اظهار داشت: قصد داریم با همكاری مترو دستفروشان مستقر در مترو را ساماندهی نماییم.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، محسن ولیئی در مراسم امضای تفاهم نامه میان كمیته امداد با متروی تهران اضافه كرد: یكی از وظایف كمیته امداد استان تهران رسیدگی به فقرا، زنان سرپرست خانوار، سالمندان، خانواده های زندانیان است كه چهار هزار نفر از افرادی به علت فوق سرپرست تحت پوشش قرار گرفته اند.
وی اظهار داشت: بسته خدمتی كمك معیشت، بسته درمان و فرهنگی و بسته اشتغال همچون خدماتی است كه به مددجویان عرضه می گردد به صورتی كه طی ده ماهه اخیر ۱۱۳ میلیارد تومان مستمری پرداخت گردید و همینطور تامین جهیزیه نوعروسان با كمك مساجد و موسسات خیریه انجام شد.
وی اظهار داشت: در جهت كمك به اشتغال و توانمندسازی مددجویان هم تا سقف ۵۰ میلیون تومان با سود سه درصد تسهیلات اشتغالزایی پرداخت كرده ایم.
به گفته ولیئی، هزار و ۱۵۴ مددجو امسال خودكفا شدند كه جشن خودكفایی آنها هم برگزار گردید. از جانب دیگر، معافیت از خدمت سربازی همچون اقداماتی بوده كه انجام داده ایم.
وی با اشاره به اینكه مترو مكانی برای رفت و آمد شهروندان است، اظهار داشت: این مكان می تواند جای خوبی برای عرضه تسهیلات اشتغال برای مددجویان و نیازمندان باشد و بر همین مبنا تفاهم نامه ای برای حضور در ایستگاه های مترو و استفاده از فضای تبلیغی و مانیتورینگ ایستگاه ها در جشن های مختلف نیكوكاری و عاطفه ها منعقد كرده ایم و از جانب دیگر برنامه ای هم برای ساماندهی دستفروشان در حال تدوین داریم.
مدیركل كمیته امداد استان تهران، اضافه كرد: همینطور برای نیازمندانی كه برای كارت های مترو مشكل دارند قصد داریم تسهیلاتی را فراهم نماییم تا تعدادی از این نیازمندان بتوانند كارت حمل و نقل مجانی استفاده كنند.
وی با اشاره به اینكه در ایستگاه های مترو ۲۰۰ دستگاه صندوق الكترونیكی كمیته امداد نصب شده است، اظهار داشت: بر مبنای تفاهم نامه ای كه با بانك شهر منعقد شده مقرر است وب كیوسك راه اندازی شود و همینطور راه اندازی صدقات تلفنی و الكترونیكی هم در دستور كار قرار گرفته است.
ولیئی ادامه داد: یكی دیگر از مفاد تفاهم نامه ای كه امروز منعقد شد این است كه نمایشگاه هایی به مدت محدود برای فروش محصولات خانگی مددجویان در ایستگاه های مترو راه اندازی شود كه در این خصوص هم رایزنی های لازم انجام شده است.
وی خاطرنشان كرد: از جانب دیگر قصد داریم با ساماندهی دستفروشان در مترو بتوانیم مكانی مانند بازارچه های فصلی برای برپایی محصولات این افراد دایر نماییم كه این مورد یكی دیگر از مفاد این تفاهم نامه است.
به گفته ولیئی، تابحال هم نمایشگاه های مختلفی برای عرضه محصولات خودكفایی مددجویان در مترو ولیعصر، آزادی، نوبنیاد و... برگزار شده است كه قصد داریم در سال آینده این مراكز را افزایش دهیم.
مدیركل كمیته امداد استان تهران اظهار نمود: بر مبنای برنامه ریزی های انجام شده در سال آینده سیستم پیام رسانی به مسافران مترو، فرودگاه و راه آهن راه اندازی نماییم تا مسافران در ورودی ایستگاه ها پیام های مناسبتی جهت شركت در جشن های نیكوكاری و سایر مناسبت ها قرار دهند.
وی اظهار داشت: این طرح به صورت آزمایشی در تهران اجرا می گردد.
ولیئی در مورد كمك های جمع آوری شده در جشن نیكوكاری اظهار داشت: تا روز ۲۴ اسفند ماه میزان كمك های نقدی و غیرنقدی جشن نیكوكاری ۱۰ میلیارد تومان بوده است كه البته میزان نهایی آن تا ۲۰ فروردین ماه اعلام می گردد چون كه تا كنون تعدادی از مدارس آمار كمك های خویش را اعلام نكرده اند و احتمال می رود میزان كمك ها ۲۰ درصد اضافه شود.

1396/12/26
15:29:42
2.5 / 5
5117
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
ی دستفروش مترو:
بیشتر دزدی میکنید تا سامندهی
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است