اقساط وام جدید 800 میلیونی مسکن چقدر است؟

اقساط وام جدید 800 میلیونی مسکن چقدر است؟ به گزارش کار در محل، معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه وام 800 میلیون تومانی نهضت ملی مسکن توسط سرپرست ریاست جمهوری به بانک مرکزی ابلاغ گردیده است اظهار داشت: اقساط این تسهیلات بصورت پلکانی است و در دو سال اول مبلغ اقساط 5 میلیون و 900 هزار تومان خواهد بود.


به گزارش کار در محل به نقل از ایسنا، هادی عباسی در نشستی خبری درباره ی عملکرد وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم اظهار داشت: برمبنای ابلاغ مصوبات جلسه هجدهم شورای عالی مسکن، بحث وام ۸۰۰ میلیون تومانی توسط آقای مخبر به بانک مرکزی ابلاغ گردیده است. این تسهیلات بصورت پلکانی است که در دو سال اول مبلغ اقساط پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان خواهد بود.
وی ادامه داد: بانک ها موظفند ۲۰ درصد سهم پرداخت خودرا در بخش مسکن انجامدهند در غیر این صورت مشمول جریمه مالیاتی می شوند. البته می توانیم زمانی را برای بانک ها در نظر بگیریم اگر در این فرجه تمکین نکنند جریمه اعمال می شود.

سقف مجاز افزایش اجاره بها در تهران ۲۵ درصد
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تعیین درصد رشد اجاره بها در شهرها اظهار داشت: این جدول آماده شده و به ۳۱ مرکز استان ابلاغ گردیده است. در تهران این رقم ۲۵ درصد تعیین شده است. حداقل افزایش هم برای زاهدان اعمال شده که ۲۲ درصد است. حداکثر رقم نیز در یزد خواهد بود که افزایش مجاز مبلغ اجاره بها ۲۵.۲ درصد خواهد بود.
عباسی اشاره کرد: قانون به صراحت می گوید مجاز هستیم به میزان ۵۰ تا ۱۰۰ رقم تورم عمومی، سقف اجاره بها را تعیین نماییم. یعنی اگر تورم ۴۰ درصد باشد ما مجازیم بین ۲۰ تا ۴۰ درصد برای اجاره بها سقف تعیین نماییم. رقم ۲۲ تا ۲۵ درصد نیز برمبنای تورم مرکز آمار و رعایت قانون ساماندهی زمین، مسکن و اجاره بها تعیین و ابلاغ خواهد گردید.
منبع:

1403/04/14
21:00:56
0.0 / 5
9
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , شهرسازی , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است