معاون وزیر راه و شهرسازی:

وام مسکن کم بهره به اقشار پایین پرداخت می شود

وام مسکن کم بهره به اقشار پایین پرداخت می شود به گزارش کار در محل، معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بیش از دو میلیون و 600 هزار واحد نهضت ملی مسکن به مرحله ساخت رسیده است اظهار داشت: در دولت سیزدهم به دهک های یک تا چهار که از توان مالی کافی برخوردار نیستند وام مسکن کم بهره پرداخت می شود.


به گزارش کار در محل به نقل از ایسنا، هادی عباسی اصل امروز (سه شنبه) در نشستی خبری درباره ی عملکرد وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم اظهار داشت: هم اکنون بیش از دو میلیون و ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن وارد پروسه ساخت شده و بیش از ۵۰۰ هزار واحد تکمیل شده است که در ماه های آتی شاهد جهش در تکمیل واحدها خواهیم بود.
وی ادامه داد: دولت شهید رییسی در بخش مسکن، مسئولانه عمل کرد و کوشش کرد با نگاه مسئولانه به نیاز متقاضیان مسکن پاسخ دهد.
عباسی اصل بیان کرد: دولت سیزدهم در ارتباط با بخش مسکن سه فرصت را در نظر گرفت. فرصت نخست، تامین زمین بود تا قیمت تمام شده کم شود که در این زمینه کارهای مهمی انجام شد و اکنون شاهد جهش در تامین زمین در محدوده شهرها، شهرک ها و سواحل جنوبی هستیم.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: پرداخت تسهیلات فرصت دومی بود که در دولت سیزدهم مدنظر قرار گرفت. بیش از ۳۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی توسط بانکها به بخش مسکن اختصاص یافت که باید تقویت شود.
وی فرصت سوم را دسترسی به ارزش افزوده دانست و اظهار داشت: در این بخش تلاش شد تا قیمت تمام شده با تامین زمین توسط دولت کم شود.
عباسی اصل، اختصاص تسهیلات کم بهره برای دهک های یک تا چهار که توان مالی مناسبی ندارند از تمهیدات دولت سیزدهم برشمرد و اضافه کرد: نرخ سود از ۲۳ درصد به ۱۸ درصد کم شد. همین طور در تکمیل مسکن مهر دولت سیزدهم بیش از ۱۳۰ هزار واحد را تکمیل کرد و تحویل داد و ۱۱۰ هزار واحد باقیمانده که بدون پرونده های دارای تعارض تا پایان دولت تکمیل خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: چنانچه مسائل بانکی و پرداخت تسهیلات حل شود می توان به تامین مسکن در کشور پاسخ مناسب داد.
وی افزایش ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی سرمایه بانک مسکن را از موارد در دست پیگیری عنوان نمود و اضافه کرد: با متعهد کردن بانکها به پرداخت تسهیلات می توان در تکمیل واحدها تسریع بدهیم.
منبع:

1403/04/12
19:19:07
0.0 / 5
24
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , شهرسازی , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است