در گزارش كار در محل مطرح شد؛

ماجرای سهام 32 هزار میلیاردی تامین اجتماعی

ماجرای سهام 32 هزار میلیاردی تامین اجتماعی کار در محل: عضو هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی، درباره روند واگذاری سهام 32 هزار میلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی که مربوط به سال 99 بود، توضیحاتی ارائه داد.اکبر شوکت در گفتگو با خبرنگار مهر به جلسه هفته گذشته با رئیس جمهور اشاره نمود و اظهار داشت: هفته گذشته نمایندگان برخی از تشکل های کارگری با رئیس جمهور دیدار داشتیم و یکی از اصلی ترین درخواست های ما این بود که هر چه سریع تر موضوع واگذاری سهام ۸۹ هزار میلیارد تومانی به سازمان تامین اجتماعی مشخص شود چونکه حقوق فروردین بازنشستگان تحت پوشش سازمان همراه با متناسب سازی آنها بدون آنکه اعتباری به ما داده شود، پرداخت شده و هفته آتی موعد پرداخت حقوق اردیبهشت ماه نیز سر می رسد.
شوکت با تاکید بر اینکه سال قبل ۱۶ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان هزینه شد، اظهار داشت: قرار بود ۳۲ هزار میلیارد تومان سال قبل به سازمان تامین اجتماعی برای همسان سازی حقوق بازنشستگان پرداخت گردد اما تا آخر سال این اتفاق رخ نداد و مجبور شدیم اموال خودرا بفروشیم.
عضو هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: متأسفانه با این شیوه اجرای همسان سازی، بار مالی بزرگی بر دوش سازمان تامین اجتماعی گذاشته می شود که در سال های آتی نیز همچنان ادامه خواهد داشت و مبلغ آن چندین برابر می شود در صورتیکه سازمان توان پرداخت چنین اعتباری را بدون اعطای سهام یا اعتبار دولتی نخواهد داشت.
وی افزود: صندوق های لشکری و کشوری برای همسان سازی از کمک و اعتبار دولت بهره برده اند اما تامین اجتماعی هنوز بعد از گذشت یک سال از اجرای مرحله اول متناسب سازی، ریالی اعتبار دریافت نکرده است.
وی با تاکید بر اینکه حقوق بازنشستگان باید افزایش پیدا کند، اظهار داشت: به هیچ وجه مخالف افزایش حقوق ها نیستیم اما تنها راه اجرای درست، آنست که افزایش حقوق ها بر روی پایه حقوق بیاید، یعنی بجای آنکه حق بُن، خواربار و مسکن را جداگانه افزایش دهیم، همه اینها را بر روی پایه بیاوریم و در مجموع پرداختی همین باشد و فقط مؤلفه ها تغییر کند. همین طور باید افزایش ها از راه درست اجرائی شود چونکه در غیر این صورت به طور قطع طی چند سال آینده سازمان تامین اجتماعی با مشکلات زیادی مواجه می شود و باید به مرور تمام دارایی های خودرا بفروشد.
شوکت از واگذاری سهام ۳۲ هزار میلیارد تومانی متناسب سازی در سال ۹۹ آگاهی داد و اظهار داشت: بعد از گذشت یک سال، بتازگی مراحل واگذاری سهام طی شده و سهام شرکت های مختلفی به تامین اجتماعی واگذار خواهد شد.
به گفته وی، در این بسته سهام شرکت های مختلف و متنوعی دیده شده و یکسری شرکتها خوب هستند.


منبع:

1400/02/20
11:01:57
0.0 / 5
300
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است