در گزارش كار در محل عنوان شد؛

صدور احكام جدید حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی طی امروز و فردا

صدور احكام جدید حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی طی امروز و فردا به گزارش کار در محل رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری اظهار داشت: طی امروز و فردا احکام جدید افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی صادر می شود و حقوق ها اگر بیشتر از صندوق های دیگر نباشد، کمتر از آنها نیز نخواهد بود.حسن صادقی در گفتگو با خبرنگار مهر درباب صدور احکام جدید حقوق متناسب سازی شده بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: طی امروز و فردا احکام جدید افزایش حقوق متناسب سازی شده بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی صادر می شود و حقوق بازنشستگان ما اگر بیشتر از بازنشستگان صندوق های لشکری و کشوری نباشد، کمتر از آنها نیز نخواهد بود.
وی اظهار داشت: برمبنای احکام جدید، بازنشستگانی که سال قبل حداقل حقوق ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را دریافت می کردند حقوقشان بالای ۴ میلیون تومان خواهد بود و متوسط بگیرها نیز بالای ۵ میلیون تومان دریافت خواهند کرد.
صادقی اشاره کرد: هفته گذشته جلسه ای با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و کانون های بازنشستگان داشتیم و درباب شیوه های متناسب سازی حقوق بازنشستگان صحبت شد و قرار بر این شد که حقوق های بازنشستگان ما همانند بازنشستگان لشکری و کشوری در همه سطوح افزایش پیدا کند و مدیرعامل سازمان موافقت خودرا اعلام نمود.
وی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی مشکلی که با صندوق های دیگر دارد این است که افراد تحت پوشش ما با سوابق مختلف هستند، از مستمری بگیر، فوت شده، از کارافتاده و … تا سایر بازنشستگانی که با قوانین حمایتی مجلس تحت پوشش قرار گرفته اند، بنا بر این نمی توانیم فرمول خاصی برای بازنشستگانمان تعریف نماییم در صورتیکه بازنشستگان صندوق های لشکری و کشوری با قبل هیچ تفاوتی نداشته اند اما در تامین اجتماعی خیلی از مشاغلی که در گذشته بوده اند، الان وجود ندارند که بخواهیم آنها را متناسب سازی نماییم و همین کار ما را بمراتب سخت تر از آنها می کند و ناگزیر هستیم تامین اجتماعی را با صندوق های دیگر تطبیق دهیم و فرمولی ارائه دهیم که کپی برداری شده از آنها باشد.
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری اضافه کرد: صندوق تامین اجتماعی اکچوئری (بیمه ای) است اما صندوق های کشوری و لشکری فقط مدیریت می شوند و منابع آنها فقط از طرف دولت تامین می شود ولی در تامین اجتماعی دولت سهم حق بیمه خودرا نیز طی سالهای گذشته پرداخت نکرده بنا بر این نتوانستیم افزایش حقوق ها را برمبنای ماده ۱۱۱ و ۹۶ تعیین نماییم.
وی اظهار داشت: هم اکنون دولت در ماه های آخر فعالیت خود تحرک خوبی انجام داده و مجلس نیز حمایت کرده و امیدواریم با پشتوانه سرمایه گذاری ۸۹ هزار میلیارد تومان بتوانیم در جهت افزایش حقوق بازنشستگان تحت پوشش اقدامات مؤثری انجام دهیم.
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری اشاره کرد: قرار بود تا نیمه فروردین افزایش حقوق برمبنای متناسب سازی تعیین شود بنا بر این ظرف امروز و فردا این افزایش ها مشخص و احکام صادر خواهد شد.
صادقی اضافه کرد: تفاوت ما با صندوق کشوری این است که ۵۷ درصد جمعیت تحت پوشش ما (یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر) حداقل بگیر هستند در صورتیکه در صندوق کشوری حداقل بگیرها ۱۷ هزار نفر می شوند بنا بر این رضایت حداقل بگیرهای تامین اجتماعی کار دشواری است.
وی تاکید کرد: بگفته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی که روزهای آخر سال قبل به حساب بازنشستگان واریز شد، از آنها کسر نخواهد شد و حقوق فروردین امسال نیز برمبنای احکام جدید افزایش می یابد.


منبع:

1400/01/16
00:04:40
0.0 / 5
366
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است