فراهانی مطرح كرد؛

سال 1400 و انتخابات پیش رو برای ملت ایران نقطه عطف تاریخی است

سال 1400 و انتخابات پیش رو برای ملت ایران نقطه عطف تاریخی است به گزارش کار در محل عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: تحقق تعامل و مدارا، اصلاحات گام به گام و توسعه پایدار با مشارکت همگانی صورت می گیرد و سال 1400 و انتخابات پیش رو برای ملت ایران نقطه عطف تاریخی است.


به گزارش کار در محل به نقل از مهر، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان نطق قبل از دستور ضمن اشاره به آخر سال ۹۹ اظهار داشت: در آستانه قرن جدید کشور عزیزمان ایران با بیم و امید آینده خویش را نظاره می کند. ۴۲ سال پیش در چنین روزهایی ملت رنج دیده از استبداد و ستم به امید رسیدن به فردای بهتر به پا خواستند و پدران ما ندای آزادی، استقلال، مردم سالاری و معنویت سر دادند و ما فرزندان این پدران در دنیای پر رقابت کنونی همچنان جستجوگر همان آرمان ها هستیم. وی ادامه داد: تجربه دوران پر آشوب جنگ و صلح کشورمان و مسیر توسعه سایر کشورها به ما آموخته که راه آبادانی کشور ما از مسیر هدف گذاری آگاهانه، هوشمندانه و اتخاذ مدیریت علمی و برنامه ریزی گام به گام مبتنی بر منابع و داشته های کشور است و باید عملکردها به صورت مداوم بر مبنای برنامه ها و اصلاح عقب ماندگی ها پایش شود. فراهانی ضمن اشاره به ضرورت تحول خواهی اظهار داشت: تحول خواهی مستمر امروز نه یک شعار سیاسی بلکه لزوم ملی و میهنی برای رشد توسعه کشور باشد.
عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: امروز که ما باهم سخن می گوییم شوربختانه که هفت دهک جامعه زیر خط فقر زندگی می کنند در کوشش برای تأمین نیازهای اساسی و در رنج و اضطرار هستند. کشوری با این همه منابع با یک درصد جمعیت دنیا، ۸ درصد متوسط منابع مادی و معنوی دنیار را در اختیار دارد اما نتوانسته ایم پتانسیل های کشور را برای توسعه تمام عیار میهن به کار بگیریم. فراهانی با اشاره به اینکه در آستانه قرن جدید باید به خودمان اخطار دهیم تصریح کرد: راز توسعه کشورهای دیگر در پنج ضلعی تکنولوژی، تجارت، یکپارچگی، دوستی و تعامل است. اگر نتوانیم با قرار دادن کشور در ریل و توسعه از یک سو و صلح و تعامل بین المللی و حرکت در راه شاه راه ای سازندگی از طرفی حرکت نکنیم نا کام می مانیم و اساسا فرزندان از ما به نیکی یاد نمی کنند و به عبرتی دردناک در تاریخ ایران کهن تبدیل خواهیم شد. وی ادامه داد: اتخاذ آشتی ملی و تعامل بین المللی و صلح جهانی در جهت توسعه کشور باید به هم برسند و انتخابات پیش رو نقطه عطفی است که سرنوشت ملت را در قرن جدید رقم می زند. فراهانی افزود: آیا رئیس جمهور و دولتی بر سر کار می آیند تا با تنش زدایی در عرصه سیاست خارجی و رویکرد تعاملی در سطح منطقه و حوزه روابط بین الملل و مهم تر از آن تعامل و مدارا در داخل کشور همه استعدادها را به سمت توسعه میهن به کار ببندد و یا خدایی نکرده دولت و رئیس جمهوری بر سر کار آید تا با شاخ و شانه کشیدن مکرر در خارج و سرکوب و حصر در داخل استعدادهای کشور را فرو می نهد و مسیر عقب افتادگی بیشتر برای ایران مظلوم رقم می زند. عضو شورای شهر تهران ضمن اشاره به اینکه سال ۱۴۰۰ برای ملت ایران نقطه عطف تاریخی است، بیان نمود: آنچه نمی دانیم نتیجه انتخابات است اما آنچه مطلق می دانیم آن است که انفعال و عدم مشارکت عمومی نهایتاً سپردن تعیین سرنوشت به دست اقلیتی خواهد انجامید که مسیر مضاعف ضدیت با توسعه و صلح را با سرعت بیشتری طی می کند. فراهانی ضمن اشاره به ضرورت تحقق سه اصل بنیادی تعامل و مدارا، اصلاحات گام به گام و توسعه پایدار اظهار داشت: این اصول جز با مشارکت همگانی و پایداری خستگی ناپذیر در راه توسعه و سازندگی محقق نمی گردد و امروز آینده روشن کشور و فرزندانمان فرا رویمان است.


منبع:

1399/11/26
15:34:05
0.0 / 5
736
تگهای خبر: بودجه , شورا , مدیر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است