حناچی در جمع خبرنگاران؛

بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری رویایی بسته نشده است

بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری رویایی بسته نشده است کار در محل: شهردار تهران با اشاره به اینکه بودجه سال1400 نسبت به سالجاری تنها 6 هزار میلیارد متفاوت است، تحقق آنرا رویایی ندانست.


به گزارش کار در محل به نقل از مهر، پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه حضور امروز در صحن شورای شهر با اشاره به رقم ۳۶ هزار میلیاردی بخش اصلی بودجه سال آینده اظهار داشت: امسال نخستین سالی است که تبصره ها بمنظور ایجاد شفافیت در لایحه آمده و این مساله به شفافیت بودجه نیز کمک می نماید که رقم آن ۱۱ هزار میلیارد برآورد شده است. وی با اشاره به اینکه بودجه سال ۱۴۰۰ دو سطحی است اضافه کرد: اگر سطح دوم به تصویب برسد ۳۲پ روژه اولویت دار که نیازمند اعتبارات ویژه ای هستند همچون محور قطار تهران و تبریز، دره اوین، خلازیل و هرندی که نگاه بودجه اجتماعی دارد محقق شود. وی ادامه داد: در این بودجه اعتباراتی برای توسعه محلی دیده شده و باتوجه به ادامه شرایط کرونائی به معیشت شهروندان نیز با نگاه اجتماعی حاکم بر آن توجه می شود. شهردار تهران درباب میزان بدهی های شهرداری نیز اظهار داشت: بدهی های ما حالت ایستا ندارد و قسمتی از آن پرداخت می شود و عمده آن مربوط به بدهی بانکی است که وقتی مدت آن می گذرد بهره بالای ۳۰ درصد به آن می خورد و به نفع شهرداری است که این میزان بدهی پایین نگه داشته شود
و تلاش می نماییم بدهی هایمان را تراز نگه داریم. حناچی درباره بدهی به پیمانکاران نیز توضیح داد: رقم این بدهی قابل توجه نیست و مبالغ خرد آن پرداخت شده است. وی ادامه داد: عمدتاً پیمانکاری درشت باقی مانده است. شهردار تهران درباب بودجه حمل و نقلی نیز اظهار داشت: موضوع حمل و نقل با این اعتبارات حل نمی گردد و نمی توان کار بزرگی انجام داد ضمن اینکه حمل و نقل در پایتخت موضوع حاکمیتی است و دولت نمی توان از زیر بار این مسئولیت شانه خالی کند. وی درباب پیش بینی قسمتی از بودجه برای افشای فساد نیز توضیح داد: قانون سوت اگر در شورا به تصویب برسد، قسمتی از بودجه شهرداری به کسانی تعلق می گیرد که اسناد فساد را افشا کنند البته سال پیش هم سه ردیف بودجه پیش بینی شده بود.
حناچی درباره انتقادات اعضای شورا به رویایی بودن بودجه سال آینده و عدم تحقق بودجه نیز اظهار داشت: معمولاً در ماه های آخر سال وضعیت تامین اعتبارات بهتر است، و تا الان بالای ۷۰ درصد بودجه تحقق یافته و تحقق بودجه سال آینده هم امکان پذیر است و بودجه ۳۶ هزار میلیاردی پایه اش همانی است که به شورا داده شده و نسبت به سال قبل ۶ هزار میلیارد تفاوت داشته است. شهردار تهران درباب وضعیت اتهامات وارده دو شهردار مناطق نیز اظهار داشت: منتظر هستیم دستگاه قضا درباره این مساله اطلاع رسانی کند.


منبع:

1399/11/05
13:45:52
0.0 / 5
551
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است