در گزارش كار در محل عنوان شد؛

تشریح جزئیات و شرایط بیمه های تامین اجتماعی

تشریح جزئیات و شرایط بیمه های تامین اجتماعی كار در محل: معاون توسعه و تعمیم امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی ضمن اعلام جزئیات و شرایط برخورداری از بیمه های اجباری، اختیاری و توافقی تامین اجتماعی اظهار داشت: 14 میلیون نفر بیمه شده الزامی هستند.


مجید حسن زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برمبنای قانون تامین اجتماعی افراد در چارچوب انواع بیمه های اجتماعی به صورت الزامی یا اختیاری تحت پوشش حمایت ها و خدمات سازمان تامین اجتماعی قرار می گیرند. هم اکنون بیش از ۴۴ میلیون نفر شامل بیمه شده اصلی و تبعی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند که از این تعداد بیش از ۱۴ میلیون نفر در چارچوب انواع بیمه الزامی هستند. بگفته وی، افرادی که دارای کارفرما بوده و رابطه مزدبگیری دارند، رانندگان، قالیبافان و شاغلین صنایع دستی، صاحبان حرف و مشاغل آزاد، ادامه بیمه بطور اختیاری، کارگران ساختمانی، بیمه های توافقی و … همچون بیمه پردازان به شمار می روند. وی به بیمه های اختیاری اشاره و اشاره کرد: افراد با شرایط سنی ۱۸ تا ۵۰ سال می توانند با نرخ ۲۷ درصد و مشروط به داشتن حداقل ۳۰ روز سابقه می توانند مشمول بیمه اختیاری شوند و بر این اساس از کلیه تعهدات (به جز غرامت دستمزد و ایام بیماری و بیمه بیکاری) برخوردار می شوند. معاون توسعه و تعمیم بیمه امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی به بیمه های دیگر نیز اشاره نمود و اظهار داشت: در بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد سه نوع نرخ حق بیمه ۱۲%، ۱۴% و ۱۸% وجود دارد که متناسب با نرخ انتخابی فرد می تواند از تعهدات بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان برخوردار گردد. وی ادامه داد: همین طور این گروه از بیمه شدگان در صورت تمایل با پرداخت حق سرانه درمان می توانند از خدمات درمانی سازمان استفاده کنند که در سال ۱۳۹۹ به ازای هر فرد تحت تکفل حق سرانه درمان معادل ۵۵ هزار و ۷۰۰ تومان است. حسن زاده درباب بیمه های توافقی گفت:
بمنظور تعمیم و گسترش پوشش بیمه ای به گروه هایی که به هر نحوی مشمول قانون تامین اجتماعی قرار نگرفته اند، نوعی از بیمه های اجتماعی به نام بیمه های توافقی یا بیمه گروه های اجتماعی خاص دارای کارگزار معرفی شده است. وی افزود: به همین دلیل گروه های مختلفی همچون طلاب و روحانیون، اعضای سازمان نظام پزشکی، اعضای نظام دامپزشکی، مرکز وکلا، انجمن نمایندگی های بیمه ایران، سازمان نظام مهندسی و … مشمول قانون تامین اجتماعی قرار گرفتند، نرخ بیمه توافقی ۲۷% دستمزد تعیین شده است و به سبب اینکه این افراد کارفرما و رابطه مزدبگیری با اتحادیه یا انجمن معرف آنها ندارند مشمول بیمه بیکاری و غرامت دستمزد نخواهند بود.


منبع:

1399/08/14
15:12:42
5.0 / 5
1484
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است