نماینده استان خوزستان در شورای عالی استانها:

مدیران دولتی برخورد مناسبی با اعضای شوراها ندارند

مدیران دولتی برخورد مناسبی با اعضای شوراها ندارند به گزارش كار در محل موسوی زاده با اشاره به اینكه مدیران دولتی رفتار مناسب و برخورد خوبی با اعضای شوراهای شهر ندارند. اظهار داشت: هنوز هیچ كدام از اعضای شوراها در كمیسیون های مجلس دعوت نشده اند.


به گزارش کار در محل به نقل از مهر، محسن موسوی زاده نماینده استان خوزستان در شورایعالی استان ها با اعلان اینکه ایجاد شورای شهر سبب ایجاد نظام عدم تمرکزی شده است. اظهار داشت: شورای شهر تک بعدی نبوده و وظایف گوناگونی در حوزه های مختلف دارد و در حفظ توسعه پایدار شهر و روستا نقش آفرینی ویژه ای دارد. وی ادامه داد: ارزش و جایگاه شورا در کشور و برای مردم و مسؤولان مشخص است اما متأسفانه مدیران دولتی رفتار مناسب و برخورد خوبی با اعضای شوراهای شهر ندارند. موسوی زاده با یاداوری این نکته که چند سالی است که انتخابات شوراها با ریاست جمهوری همزمان شده اظهار داشت: هرچند این مورد سبب صرفه جویی اقتصادی شده اما در حین شمارش آرا مشکلاتی به وجود می آید. وی به مبحث طرح های معطل مانده هم پرداخت و تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلاتی است که شوراها با آن دست و پنجه نرم می کنند مربوط به لوایح گوناگونی است که در کمیسیون شوراهای مجلس مانده است.
وی با انتقاد از اینکه پس از گذشت ۲.۵ سال از عمر شورای پنجم در کشور هیچکدام از اعضای شوراها در کمیسیون های مجلس دعوت نشده اند و این مورد در شأن و جایگاه شوراها نیست. اظهار داشت: ما توقع داریم این نهاد بتواند در زمان وقوع اختلاف میان شهرداری ها و شوراهای شهر بتواند میانجیگری کرده و مشکل را داوری کند تا مشکل هر چه سریع تر حل شودموسوی زاده اضافه کرد: در شش برنامه توسعه گذشته هیچ اصلی به مدیریت شهری و شوراهای شهر اختصاص نیافته است که توقع داریم در برنامه هفتم توسعه این مورد مورد توجه قرار گیرد. وی به حاد شدن اوضاع کرونا در استان خوزستان هم اشاره نمود و اظهار داشت: در این استان وضعیت قرمز اعلام شده است و توقع داریم یا اعضایی از ستاد کرونا در خوزستان مستقر شوند و یا اینکه برای این استان تصمیم گیری ویژه ای شود.

1399/03/23
19:47:35
5.0 / 5
2322
تگهای خبر: اقتصاد , شهرداری , شورا , مدیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است