مخبر خبر داد

افتتاح خط تولید روزانه ۳۸ هزار ماسك و ۳۰هزار لیتر ماده ضد عفونی

افتتاح خط تولید روزانه ۳۸ هزار ماسك و ۳۰هزار لیتر ماده ضد عفونی كار در محل: رئیس ستاد اجرائی فرمان امام از افتتاح خط تولید روزانه 38 هزار ماسك و 30 هزار لیتر ماده ضد عفونی و ژل آگاهی داد.


به گزارش كار در محل به نقل از مهر، محمد مخبر در مراسم افتتاح خط تولید با ظرفیت روزانه ۳۸ هزار عدد ماسك نانویی ان ۹۵، تولید انواع ژل و مواد ضدعفونی كننده با ظرفیت ۳۰ هزار لیتر، تولید ۴ هزار دستگاه لباس مخصوص پرستاران مقابله با كرونا در جمع خبرنگاران، گفت: از زمان شیوع بیماری كرونا ستاد پشتیبانی مبارزه با این بیماری در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تشكیل شد و تمامی امكانات را برای مبارزه با این بیماری بسیج كردیم. وی اشاره كرد: باتوجه به عرضه و تقاضای صورت گرفته در بازار برای مواد ضدعفونی كننده و لوازم بهداشتی بلافاصله تمامی امكانات را بسیج كردیم تا نسبت به تولید ماسك و موادهای مورد نیاز اقدام نمایند. مخبر اظهار داشت: باتوجه به نیاز كشور به وسایل بهداشتی و مواد ضدعفونی كننده بلافاصله اقدامات واردات این مواد را انجام دادیم، ولی متأسفانه برخی از كشورهای خبیث اروپایی باری كه تفاهم نامه آن منعقد شده بود و در حال انتقال به ایران بود را جلوی آنرا گرفتند و هیچ پیمانی هم جلوی كمك به همنوعش را این طور نمی گیرد. وی اشاره كرد: با این اقدام ان شاءالله طی یك هفته آینده مشكل عرضه و تقاضا در بازار كشور را برای محصولات ضدعفونی كننده و بهداشتی حل خواهیم كرد و تا یك ماه آینده كشور در این عرصه نه تنها به خودكفایی می رسد، بلكه صادرات این محصولات را هم خواهیم داشت. رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: هم اكنون یك جوان كردستانی توانسته است در كارخانه خود روزی ۶۰ هزار دست لباس پزشكی بدوزد. مخبر بیان داشت: برخی از كارخانجات تولید ماسك و محلول های ضدعفونی طی چند روز راه اندازی شدند و امروز ۷۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی كننده به ظرفیت تولید كشور اضافه می شود و روزانه ۷۶ هزار ماسك نانو ان ۹۵ نیز تولید خواهد شد.
وی بیان داشت: یكی دیگر از اقدامات صورت گرفته تولید دستگاه ها اكسیژن ساز است كه قبلاً در انحصار آمریكا بوده ولی امروز توسط شركت های دانش بنیان بومی سازی شده است. رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: اقدام دیگری كه صورت گرفت و از بیماری كرونا برای بنده بدتر بود احتكار مواد ضدعفونی كننده و ماسك ها توسط یكسری زالوصفتان بوده است كه به امید خدا كاری خواهیم كرد كه بازار از این مواد اشباع شود و دیگر به كالاهای احتكار شده نیازی نباشد. مخبر تصریح كرد: این تهدید سبب شد یك فرصتی ایجاد شود و طی یك ماه آینده كشور به یك خودكفایی در این عرصه برسد و محصولات خودرا حتی صادر كند.


منبع:

1398/12/15
22:29:10
5.0 / 5
3690
تگهای خبر: تولید , خودكفایی , دانش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است