ابلاغ ضوابط شهرسازی و معماری برای معلولان

ابلاغ ضوابط شهرسازی و معماری برای معلولان كار در محل: معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، بمنظور افزایش كیفیت زندگی افراد دارای معلولیت در پایتخت، ابلاغیه ای صادر كرد.


به گزارش كار در محل به نقل از مهر، عبدالرضا گلپایگانی، ویرایش نهایی مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای افراد دارای معلولیت را ابلاغ نمود.
وی افزود: رعایت مفاد مصوبه در تمامی مراحل نظارت، اجرا، بهره برداری و نگهداری تمامی پروژه های عمرانی و اجرایی الزامی است.
گلپایگانی اضافه كرد: بر طبق این مصوبه صدور همه گواهی های ساختمانی راه اندازی، بازسازی و اختتام كار برای تمامی ساختمان های با كاربری عمومی همچون مجتمع های مسكونی، تجاری، اداری، درمانی و آموزشی، مشروط به رعایت ضوابط این مصوبه است.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران بیان كرد: ضوابط ابلاغی تكمیلی ضوابط مصوب شده سال ۱۳۷۸ است كه در ویرایش سال ۱۳۹۸ به شكل كامل تر و جامع تری به موضوعات پرداخته شده است.
وی اظهار داشت: برمبنای ضوابط جدید به موضوعات خاص توجه بیشتری شده به شكلی كه مواردی چون پیاده روها، پاركینگ های عمومی، ایستگاه های حمل و نقل عمومی، تجهیزات مبلمان شهری، سرویس های بهداشتی هر كدام ضوابط مخصوص به خودرا دارند.
گلپایگانی اظهار نمود: درباره موضوعات عمومی نیز ویرایش جدید، مواردی چون طراحی و مناسب سازی ساختمان های عمومی را به تفكیك در نظر گرفته است كه بر این اساس ساختمان های تجاری، مساجد، مراكز بهداشتی و درمانی، رستوران ها و چایخانه ها، هتل ها و كتابخانه ها همگی به تفكیك ضوابط خاص خودرا خواهند داشت.
وی با اشاره به اینكه نقطه قوت ضوابط جدید تفكیك كردن ضوابط خاص هر كاربری بوده است، اظهار داشت: هدف جامع بودن ضوابط جدید است تا به این شكل افراد دارای معلولیت در همه مكان های شهری بتوانند به راحتی زندگی كنند.
به گزارش كار در محل به نقل از مهر، این مصوبه به معاونان شهردار تهران، شهرداران مناطق ۲۲ گانه، مدیران كل ستادی شهرداری تهران و مدیران عامل سازمان ها و شركت های وابسته و مرتبط شهرداری تهران ابلاغ گردید.


منبع:

1398/12/14
22:35:29
5.0 / 5
3323
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است