حبیب زاده خبرداد

تحقق محله محوری در بودجه با مشاركت شورایاران

تحقق محله محوری در بودجه با مشاركت شورایاران به گزارش كار در محل نائب رئیس كمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیك شورای اسلامی شهر تهران از تحقق محله محوری در بودجه با مشاركت شورایاران اطلاع داد.


به گزارش كار در محل به نقل از مهر، افشین حبیب زاده در نشست با دبیران كارگروه های تخصصی عمران شورایاری مناطق ۲۲ گانه كه به منظور بررسی پیشنهادات شورایاران در مورد بودجه سال آینده شهرداری برگزار شد، اظهار داشت: با عنایت به این كه لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری تهران هفته گذشته به شورای اسلامی شهر تهران عرضه شد، از كارشناسان كمیته عمران خواستم ضمن بررسی این لایحه، نظرات و پیشنهادات خویش را در ارتباط با پروژه های عمرانی عرضه كنند. به محض بررسی لایحه از جانب كارشناسان، از دبیران كارگروه های تخصصی عمران شوارایاری مناطق هم دعوت شد تا پیشنهادات خود در این عرصه را ارائه نمایند.

نایب رییس كمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیك شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه با بررسی پیشنهادات در صورتیكه پروژه ای در بودجه پیشبینی نشده باشد، ظرفیت و گنجایش منطقه برای افزودن پروژه جدید مورد بررسی كارشناسی قرار می گیرد، اظهار نمود: بودجه سال آینده، از ۱۸ هزار میلیارد تومان اولیه سال ۹۷ به سی هزار میلیارد تومان افزایش یافته كه حدود ۶۵ درصد افزایش دارد. كه این در بودجه مناطق تاثیر خواهد شد.

وی افزود: در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ برای بخش عمرانی حدود ۷۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود كه با رایزنی صورت گرفته با سایر اعضای شورا، آنها با پیشنهاد بنده برای افزایش ۶۰۰ میلیارد تومانی و رساندن بودجه عمرانی به حدود هزار و سیصد میلیارد موافقت كردند كه این امر باعث انجام و افتتاح خیلی از پروژه ها همچون جمع اوری آب های سطحی، اجرای زیرگذر استاد معین و پل گیشا و بزرگراه های رستگاری و بروجردی و مجموعه فرهنگی برج طغرل و غیره شد.

حبیب زاده با اشاره به اینكه باتوجه به افزایش چشم گیر رقم بودجه، پروژه هایی با محوریت محلات صورت خواهد گرفت، اضافه كرد: بعد از شناسایی پروژه ها در سطح محلات، عدد آن در چارچوب بودجه در نظر گرفته شده و سهم هر محله از آن مشخص خواهد شد.

رئیس كمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران به فعالیتهای نظارتی شورایاران پرداخت و اظهار داشت: از مهم ترین وظایف شورایاران نظارت بر حوزه مدیریت شهری در محلات خودشان است. نظارت مورد نظر در بخش عمرانی بیشتر بحث فنی در مورد بررسی میزان پیشرفت فیزیكی و مشكلات فنی پروژه است و ازاین رو راحت تر می توانید با عوامل اجرایی تعامل كنید.

حبیب زاده از دبیران كارگروه تخصصی عمران شورایاری خواست مشكلات فنی پروژه ها را به شورای اسلامی شهر تهران اعلام كنند و با اشاره به حواشی پیش آمده در افتتاح زیرگذر استاد معین، اظهار نمود: كمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیك شورای اسلامی شهر تهران در جریان درخواست شهروندان و اعضای شورایاری منطقه برای دو طرفه كردن این زیرگذر نبود. اگر درخواستی به شورا عرضه می شد اساسا از جانب كمیسیون عمران جلسه ای را به منظور بررسی آن با حضور پلیس راهور، شهرداری و شورایاری منطقه برگزار می كردیم و در نهایت تصمیم گیری می كردیم.

عضو ستاد هماهنگی شورایاری ها به تشریح نحوه ارتباط اعضای شورایاری مناطق با شهرداری پرداخت و اظهار داشت: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر، ۱۷ اختیار برای شورایاری درنظر گرفته شده كه هرگونه مكاتبه برخلاف آن ۱۷ اختیار باطل است و كسی نمی تواند مانع فعالیت شورایاری ها در جهت آن اختیارات شود. در صورتیكه در روند كار با مشكلی مواجه هستید آنرا اطلاع دهید تا كار از مسیر دیگری پیش رود چونكه هیچ بن بستی وجود ندارد. البته باید در نظر داشت كه می توان بخش عمده كار را از راه همان كارگروه های منطقه كه با حضور معاونین شهردار برگزار می شود، پیگیری كرد.


منبع:

1398/11/24
01:22:39
5.0 / 5
4337
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است