رئیس سازمان مدیریت بحران كشور:

زلزله بزرگ تهران 2 میلیون نفر را تحت تأثیر قرار می دهد

زلزله بزرگ تهران 2 میلیون نفر را تحت تأثیر قرار می دهد به گزارش كار در محل رئیس سازمان مدیریت بحران كشور اظهار داشت: اگر در تهران یك زلزله با ریشتر بالا بیاید حتما دو میلیون نفر تحت تأثیر مستقیم این حادثه قرار خواهند گرفت.


به گزارش كار در محل به نقل از مهر، اسماعیل نجار در «آئین بهره برداری از طرح مشاركت شهرداری تهران و سازمان اورژانس كل كشور در ساماندهی خدمات فوریت های پزشكی در شهر تهران» كه با حضور پیرحسین كولیوند رئیس سازمان اورژانس كشور، پیروز حناچی شهردار تهران و تعدادی از مدیران شهری برگزار گردید اظهار داشت: حوادث گوناگون هفته گذشته را به ملت ایران تسلیت می گویم؛ واقعاً هفته سختی را پشت سر گذاشتیم.

وی افزود: باید از شهردار تهران و رئیس سازمان اورژانس تشكر كرد كه با همدلی و دست به دست هم دادن چنین پروژه ای را برای رسیدگی بهتر به افراد نیازمند درمان پیش بردند.

نجار اضافه كرد: در ارتباط با حوادث تهران باید این را بگوییم كه اگر در این شهر یك زلزله با ریشتر بالا بیاید حتما دو میلیون نفر تحت تاثیر مستقیم این حادثه قرار خواهند گرفت.

رئیس سازمان مدیریت بحران كشور اظهار داشت: این در شرایطی است كه هشت میلیون نفر باقی مانده اساسا و یقیناً تحت تاثیر غیرمستقیم قرار خواهند گرفت. برای مثال یك بارش برف را در نظر بگیرید یا یك تصادف زنجیره ای را.

وی خاطرنشان كرد: رفتارهای ما در حوزه ترافیك هم رفتارهای خوبی نیست؛ برای مثال زلزله ملارد را نگاه كنید كه چه اتفاقی افتاد. همه به سمت ماشین های مان رفته و به خیابان ها آمدیم.

نجار افزود: حالا تصور كنید ریزش ناشی از زلزله داشته باشیم و ترافیك هم چاشنی آن بشود كه دیگر امداد رسانی حتما امكان پذیر نخواهد بود. مگر اینكه از امداد هوایی استفاده نماییم.

رئیس سازمان مدیریت بحران كشور اضافه كرد: تلاش می نماییم هر دو باند دوشان تپه در خیابان دماوند و باند قلعه مرغی حفظ شوند و به پد بالگرد اورژانس هوایی اختصاص پیدا كنند تا بتوان در زمان وقوع حادثه كار جدی انجام داد.

وی افزود: اخیراً با دستور رئیس جمهور با هوانیروز دیداری داشتیم و درمورد امدادرسانی به مردم در زمان بروز حوادث و بحران ها به تفاهماتی در این عرصه رسیدیم.

نجار اضافه كرد: یكی دیگر از مشكلات ما بحث امداد رسانی جاده ای است كه امروز چندین سازمان در آن نقش آفرینی می كنند و یك مأموریت دارند. می بینیم همه سر صحنه حادثه می آیند اما آنجا ماشین آتش نشانی وجود ندارد، ماشین می سوزد و هموطنان هم در آن می سوزند.

رئیس سازمان مدیریت بحران كشور اظهار داشت: یكی دیگر از مشكلات ما این است كه در این گونه حوادث تعدادی جان باخته به جا می ماند در حالیكه نه اورژانس و نه هلال احمر حاضر نیستند با آمبولانس های خود جان باختگان را جا به جا كنند.

وی خاطرنشان كرد: باید برای این دو مشكل یعنی حمل متوفیان در جاده ها و وجود ماشین آتش نشانی فكری كرد تا این مشكلات هم برطرف شود.كاهش زمان حضور اورژانس به محل حادثههمچنین در این مراسم، پیرحسین كولیوند رئیس سازمان اورژانس كشور اظهار داشت: سال ها دنبال همكاری و همفكری بین اورژانس كشور با شهرداری تهران بودیم. درخواستی از جانب شهرداری تهران به ما ارسال شد و بدون كوچك ترین تعللی جلسه ای تشكیل شد تا خدمت رسانی در حوزه اورژانس افزایش بیشتری پیدا كند. كولیوند اضافه كرد: بدین سان مقرر شد تا از ظرفیت های هر دو دستگاه در جهت خدمت رسانی به مردم استفاده گردد و دو مبحث خودامدادی و دیگر امدادی را در دستور كار خود قرار دادیم. مقرر شد تا از فضای سراهای محله و تلویزیون های شهری برای افزایش دانش و مهارت شهروندان برای خودامدادی و دیگر امدادی استفاده نماییم. وی خاطرنشان كرد: تا دو سال قبل متوسط رسیدن اورژانس به سر صحنه حوادث ۳۸ دقیقه بود و هرچقدر موتورلانس و پایگاه اضافه كردیم این اعداد تغییر چشم گیری نیافت. البته با همكاری شهرداری و بخصوص سازمان آتش نشانی شهرداری تهران امروز موتورلانس های ما در كمتر از ده دقیقه و آمبولانس ها كمتر از ۱۴ دقیقه به محل حادثه می رسند. رئیس سازمان اورژانس كشور با ذكر خاطره ای اضافه كرد: یك مرتبه در راه اتوبان همت به یك تصادف برخورد كردم پیاده شدم و آغاز به كمك كردم، آمبولانس هم در شش دقیقه به محل رسید اما این شش دقیقه برای خود من كه رئیس اورژانس هستم ساعت ها گذشت.

وی با تاكید بر لزوم تقویت اورژانس هوایی، عنوان كرد: این مورد هم احتیاج به پد هلیكوپتر و هم احتیاج به فضای عملیاتی دارد كه با همكاری شهرداری تهران در حال تكمیل این چرخه هستیم.

كولیوند اضافه كرد: در سكته های حاد قلبی ۹۰ دقیقه فرصت داریم تا شخص را به بیمارستان برسانیم و انژوكت نماییم و امروز خوشحالیم كه بگوییم تعداد بسیار زیادی از بیماران را در كمتر از ۶۰ دقیقه به مراكز درمانی رسانده ایم.

رئیس سازمان اورژانس كشور اظهار داشت: در تهران هم نیاز داریم تا این مصدومین سریع تر به بیمارستان برسند كه مستقیماً احتیاج به پد بالگرد داریم و ازاین رو كمك شهرداری تهران به داد ما رسید و امروز در نقاط مختلف شهر تهران با همكاری شهرداری این پدها فعال شده اند.

وی خاطرنشان كرد: ۶۵ درصد از مصدومینی كه توسط بالگردهای ما انتقال پیدا كرده اند مستقیماً به اطاق عمل رفته اند و این یعنی انتخاب درست مأموریت ها. از جانب دیگر از نیمه شعبان تا امروز حداقل ۱۵ عضو از بیماران جدا شده و در كمترین زمان توسط اورژانس هوایی به مراكز درمانی مورد نظر رسیده است.

كولیوند افزود: تك تك خدمات فوریت های پزشكی مورد نیاز تمام مردم است و ما خودمان هم از مردم هستیم و اصلاً بر سر مردم منتی نداریم. هر كاری هم می نماییم صرفاً از روی وظیفه است.

رئیس سازمان اورژانس كشور خاطرنشان كرد: بعنوان رئیس اورژانس كشور از شهردار تهران برای كمك به سازمان اورژانس تشكر ویژه می كنم و امیدوارم سایر شهرداران هم این همكاری ها را با سازمان اورژانس داشته باشند.

كولیوند به نگاه مثبت شهردار تهران برای رفع مشكلات سازمان اورژانس و همكاری لازم با این سازمان اشاره نمود و اظهار داشت: این همان دیپلماسی سلامت است كه خدا را شاكریم شهردار تهران این نگاه را دارد.اورژانس مصدومان ۳۰ درصد زمان انتقال را كاهش می دهدبه گزارش كار در محل به نقل از مهر، زهرا صدر اعظم نوری رئیس كمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران هم در این مراسم اظهار داشت: خوشحالم شرایطی فراهم شده تا خدمات رسانی به مردم ساز و كار بهتری پیدا كند و سریع تر بتوان در بروز حوادث به مردم كمك كرد. وی ادامه داد: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران یكی از قوی ترین سازمان های امدادرسان است چونكه از حیث نیروی انسانی و تجهیزات از نخستین سازمان هایی است كه می تواند خویش را به صحنه حوادث برساند. عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: در شهر تهران تراكم جمعیت و تردد زیاد خودرو مشكلاتی در معابر و دسترسی ها بوجود می آورد كه باعث می شود باوجود آمادگی و وجود تجهیزات، نیروهای امدادی دیر به محل حادثه برسند. وی خاطرنشان كرد: همین تأخیر گاهی سبب شدت جراحات و فوت و مرگ عزیزانمان می شود و از این جهت لزوم دیده شدن راهكارهای دیگر اهمیت پیدا می كند تا برای مصدومین هر حادثه كار ویژه تری صورت گیرد.

نوری افزود: ازاین رو تمهیداتی با همكاری اورژانس اندیشیده شد تا از راه امكانات هوایی و سایر امكانات این خدمات رسانی با سرعت بیشتری صورت گیرد و زمان انتقال مصدومان بیشتر از ۳۰ درصد كاهش پیدا كند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران اضافه كرد: البته آرزوی قلبی ما این است كه ابتدا تعداد سوانح كاهش و ایمنی مردم افزایش پیدا كند اما حادثه اجتناب ناپذیر است و حداقل با این اقدامات تلاش می شود تا سرعت خدمت رسانی به مردم افزایش پیدا كند.

وی افزود: امیدواریم از این پس آرامش و امنیت بیشتری نصیب مردم كشورمان بشود.

1398/10/21
20:03:50
5.0 / 5
4339
تگهای خبر: خدمات , دانش , سازمان , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است