محسن هاشمی مطرح كرد

كندی تحقق درآمدهای غیرنقد در شهرداری

كندی تحقق درآمدهای غیرنقد در شهرداری به گزارش كار در محل رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: كندی بعضی از فعالیت ها در شهرداری به علت عدم تحقق درآمد غیرنقد است.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، محسن هاشمی در حاشیه جلسه علنی روز سه شنبه شورای شهر تهران، با اشاره به برگزاری جلسات روزهای سه شنبه كه به مبحث باغات اختصاص دارد، تصریح كرد: جلسه امروز، جزو جلسات فوق العاده شورا به حساب می آید كه به مبحث باغات اختصاص دارد. بعضی از پرونده باغات مدت هاست كه معطل مانده و مردم هم منتظر هستند بنابراین تا آخر سال، پرونده باغات را در ایام سه شنبه بررسی می نماییم.
وی افزود: در جلسه امروز، اعتراض فرمانداری به سیاست های بودجه هم مورد بررسی قرار گرفت.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی در مورد خدمات رسانی مترو به شهروندانی كه در مراسم خاكسپاری پیكر شهید سردار قاسم سلیمانی حضور داشتند، اظهار داشت: ما با خودرو به محل مراسم رفته بودیم و در راه بازگشت، از مترو استفاده كردیم. به علت شلوغی سكوها، به مدیر مترو اعلام كردیم كه تعداد مأموران را برای هدایت مردم به داخل واگن و خروج از ایستگاه ها بالا برند تا نظم بیشتری در سكوها برقرار شود چونكه اگر جمعیت افزایش پیدا كند، وضعیت خطرناك خواهد شد كه به این تذكر عمل شد.
هاشمی در پاسخ به سؤالی در خصوص اینكه امروز آقای علیخانی به آقای میرلوحی اظهار داشت كه «قرار است بزودی به زندان بروید، آیا در جریان وضعیت پرونده های اعضایی كه از آنها شكایت شده، هستید؟» اضافه كرد: این شوخی را شما شنیده اید و من متوجه آن نشده ام.
وی با اشاره به نحوه رسیدگی به پرونده باغات اظهار داشت: این مورد كار سخت و حساسی است و در مورد آن بارها توضیح داده ام. برای آنكه حق كسی در این پرونده ها ضایع نشود، باید اطلاعات كافی در اختیار داشت كه در بعضی موارد، اعضا برای تصمیم گیری، اطلاعات كافی ندارند و اسناد كافی هم در اختیار كمیسیون مربوطه قرار نگرفته است بنابراین امروز برخی پرونده ها برگشت داده می شود تا اطلاعات آن، كامل و باردیگر در مورد آن تصمیم گیری شود. به صورت مثال بعضی از پرونده های باغات، مخدوش و برخی ناقص و غیر مستند است یا حكم قضایی دارد كه باید این پرونده ها به صورت دقیق بررسی شود. هاشمی در ادامه در پاسخ به پرسشی در مورد زمان برگزاری مراسم سالگرد آیت الله هاشمی اظهار داشت: به احترام برگزاری مراسمی كه برای سردار شهید قاسم سلیمانی برگزار می گردد و برنامه ای كه احتمالاً در بیت رهبری به همین مناسبت برگزار می شود، این مراسم از این پنجشنبه به هفته بعد (۲۶ دی ماه) موكول خواهد شد كه مراسمی كه برگزار می شود، بزرگداشت حاج قاسم و آیت الله هاشمی است. وی در مورد مشكلاتی كه روز گذشته در مترو تهران اتفاق افتاده، مانند نبود اورژانس اظهار داشت: ایستگاه های مترو خود به اورژانس مجهز است و معمولاً در تمامی ایام نیروهای اورژانس در آن مستقر هستند و فوراً خودشان را در صورت احتیاج به محل مورد نیاز می رسانند. هاشمی در پاسخ به پرسشی در مورد میزان تحقق درآمدهای شهرداری اظهار داشت: مشكل شهرداری در تحقق درآمدهای غیرنقد است. معمولاً در ماه های پاییز نزدیك به ۸۰ تا ۹۰ درصد درآمدها محقق می شود، اما گاهی در انتها سال به علت تخفیف هایی كه داده می شود در بحث درآمد نقد بیشتر از مصوب تحقق درآمد داریم اما شهرداری باید برای درآمدهای غیرنقد تلاش بیشتری كند و دلیل تاخیر در بعضی پروژه های عمرانی تاخیر در كسب درآمدهای غیرنقد است. در این مدت اختیارات شهرداران مناطق هم برای بودجه غیرنقد كاهش پیدا كرده و باید تمام املاك غیرنقد در فرایند مزایده واگذار شود و دلیل كندی كارها در شهرداری هم همین عدم تحقق درآمدهای غیرنقد است. هاشمی در پاسخ به پرسش دیگری در مورد عدم تمایل بانك ها به عرضه وام به شهرداری بخصوص برای توسعه حمل و نقل عمومی اظهار داشت: به جز شهرداری، دولت به بانك ها بدهكار است وقتی شهرداری بدهی های خویش را با دولت تهاتر می كند عملاً بانك ها چیزی عایدشان نمی گردد. روند دریافت وام روند پیچیده ای است به همین علل دریافت وام برای پروژه های شهری در بانك ها به خوبی پیش نمی رود. رئیس شورای شهر تهران در مورد اینكه سهم تبلیغات تجاری در فضای تبلیغات محیطی كاهش پیدا كرده است، توضیح داد: پیش از این شركت های خارجی تبلیغات بیشتری در سطح شهر دارند كه این تبلیغات كمتر شده ازاین رو درآمد حاصل از آن هم كاهش پیدا كرده است. هاشمی در پاسخ به پرسش دیگری در مورد اصلاح ساختار شهرداری اظهار داشت: این یك حركت رو به جلو است و قدم به قدم در این رابطه تصمیم گیری می نماییم. وی در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص اینكه چگونه اصلاح ساختار صورت می گیرد اما تعدیل نیرو نداریم اظهار داشت: لزوماً هر تغییر ساختاری نیازی به كاهش و تعدیل نیرو ندارد و نباید در بین كاركنان شهرداری احساس بدی را ایجاد نماییم، حتما برای چابك سازی احتیاج به كاهش نیرو نیست چون امكان دارد برخی از نیروها از بخشی به بخش دیگر منتقل شوند.

1398/10/18
19:03:49
5.0 / 5
4222
تگهای خبر: بانك , بودجه , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است