پور سید آقایی:

۵۵ میلیارد تومان در سال ۹۷ به اقشار خاص تخفیف داده شد

۵۵ میلیارد تومان در سال ۹۷ به اقشار خاص تخفیف داده شد به گزارش كار در محل معاون شهردار تهران اظهار داشت: شهرداری تهران سال قبل ۵۵ میلیارد تومان جهت استفاده از حمل و نقل عمومی به اقشار خاص تخفیف عرضه داد.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران طرح «الزام شهرداری تهران نسبت به پیگیری از دولت برای تخصیص ردیف بودجه سنواتی در ماده ۸۸ برنامه پنج ساله ششم توسعه كشور به منظور تأمین خدمات مجانی حمل و نقل عمومی و مراكز فرهنگی عمومی به جانبازان ۲۵ درصد، كلیه رزمندگان، آزادگان و همسران آنها» بررسی گردید و طرح مذكور با اكثریت آرا (۱۶ رأی از ۱۶ عضو حاضر) به تصویب رسید.
محمد علیخانی رئیس كمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینكه در تهیه این طرح، به اسناد بالادستی و برنامه پنج ساله ششم توجه شده است، اظهار داشت: اجرای این طرح، بار مالی برای شهرداری تهران ندارد. همینطور اصلاحیه این طرح را شهرداری تهران پذیرفته است.
بر اساس این طرح، با عنایت به ماده ۸۸ برنامه پنج ساله ششم توسعه، شهرداری تهران موظف است نسبت به پیگیری از دولت برای اجرای سازوكار تخصیص ردیف بودجه سنواتی بند ۳ ماده ۸۸ برنامه پنج ساله ششم توسعه كشور، به شهرداری ها به منظور تأمین خدمات مجانی حمل و نقل عمومی و مراكز فرهنگی عمومی به جانبازان زیر ۲۵ درصد و رزمندگان، آزادگان، همسران و فرزندان آنها اقدام نماید. در این راستا باید بعد از تأمین اعتبار لازم در بودجه سنواتی كل كشور و تخصیص صد درصدی آن توسط سازمان برنامه و بودجه كشور، نسبت به اعطای تسهیلات حمل و نقل عمومی رایگان، به اشخاص اعلام شده اقدام گردد.
در بررسی این طرح، محسن پورسیدآقایی معاون شهردار تهران با اشاره به اینكه این طرح تكلیف ما را مشخص می كند و در متن قانون هم تكالیفی برای دولت تعیین شده است، اظهار داشت: در خلال سنوات گذشته بر مبنای مصوبات تصویب شده در شورای شهر تهران، به منظور عرضه تخفیف به افراد مختلف برای استفاده از حمل و نقل عمومی در شهر تهران، تنها در سال ۹۷ شهرداری تهران ۵۵ میلیارد تومان به اقشار خاص تخفیف داده است.
وی افزود: معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران هم اعتبارات این تخفیف ها را به طرق مختلف تأمین كرده كه شورا آنرا به اقشار خاص همچون دانشجویان و دانش آموزان عرضه نماید. امیدواریم دولت ردیف بودجه مستقلی را برای پرداخت این تخفیف در نظر بگیرد تا ما بتوانیم خدمات بهتری را به شهروندان عرضه دهیم.
در ادامه زهرا صدراعظم نوری رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری پیشنهاد كرد كه در متن این طرح از شهرداری تهران خواسته شود گزارشی از محل مطالبات مدیریت شهری از دولت، تهیه و عرضه شود.

1398/07/09
22:51:04
5.0 / 5
4245
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است