پورسیدآقایی خبر داد:

ورود ۳۷۶ واگن به خط ۷ مترو تا ۴۸ ماه آینده

ورود ۳۷۶ واگن به خط ۷ مترو تا ۴۸ ماه آینده كار در محل: معاون حمل و نقل ترافیك شهردار تهران از انعقاد قرارداد برای ساخت ۳۷۶ واگن مترو برای خط ۷ آگاهی داد.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، محسن پورسیدآقایی با اشاره به انعقاد یك تفاهم نامه میان شهرداری تهران، یك شركت چینی و شركت واگن سازی داخلی اظهار داشت: مهمترین دغدغه ما در مترو كمبود ناوگان است. هم اكنون به میزان خطوطی هم كه راه اندازی شده واگن نداریم.
وی اضافه كرد: اگر بخواهیم سرفاصله قطارها را به ۲ دقیقه برسانیم نیاز داریم كه ۲ هزار واگن دیگر به مترو اضافه نماییم.
او با اشاره به اینكه در دولت قرار بود هزار و ۵۰ واگن به تهران داده شود، افزود: مناقصه ۶۳۰ واگن برگزار گردید و در همین روزها ابلاغ آن انجام میگردد و ما بدنبال پیگیری ۴۲۰ واگن از هزار و ۵۰ واگن هستیم.
معاون شهردار تهران با اشاره به اینكه برمبنای فاینانس مصوب قبلی برای تامین واگن های خط ۷ كه به تایید شورای اقتصاد رسیده ۳۴۸ میلیون یورو برای خرید واگن خط ۷ در نظر گرفته شده بود اما از آنجایی كه در سال ۹۵ و در مدیریت قبلی قیمت هر واگن یك میلیون و ۲۵۶ هزار یورو در نظر گرفته و به وزارت كشور داده شده بود این وزارتخانه قیمت پیشنهادی را تایید نكرد و این مساله موجب شد تا مترو نتواند از فاینانس خط ۷ برای خرید واگن استفاده نماید.
پورسیدآقایی افزود: این قطارها ۸ واگنه است و طراحی بعضی از خطوط مترو تهران باز برای همین تعداد واگن است كه با ورود این واگن ها از ظرفیت این خطوط به درستی استفاده میگردد. این در شرایطی است كه در گذشته قطارهای ما ۷ واگنه بود و همین طور قیمت هر واگن باز ۸۵۲ یورو است و بدین سبب توانستیم با كاهش قیمت، تعداد واگن بیشتری خریداری نماییم. در گذشته با عنایت به قیمت های غیرواقعی واگن می توانستیم ۲۷۷ واگن خریداری نماییم اما حالا می توانم ۴۷ رام قطار برابر با ۳۷۶ واگن به خطوط مترو تهران اضافه و خریداری نماییم.
وی با اشاره به اینكه بنا داریم سهم ساخت واگن را در داخل كشور از ۳۰ به ۵۰ درصد برسانیم، گفت: قراردادی كه با شركت چینی منعقد كردیم پیش بینی شد تا علم ساخت یكی از قطعات واگن ها كه قبل از این در كشور وجود نداشت به ما منتقل شود.
معاون شهردار تهران اظهار داشت: این واگن ها ۴۸ ماه پس از انعقاد قرارداد با شركت چینی و یك شركت چینی و یك شركت واگن سازی داخلی به مترو تهران افزوده خواهند شد.

1397/10/19
14:39:20
5.0 / 5
5039
تگهای خبر: اقتصاد , خرید , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است