وزیر كشور مطرح كرد؛

پیشنهاد حذف یارانه ها به نفع توسعه حمل و نقل عمومی

پیشنهاد حذف یارانه ها به نفع توسعه حمل و نقل عمومی به گزارش كار در محل وزیر كشور اظهار داشت: در لایحه بودجه ۹۸ كشور پیش بینی شده استانداران یارانه ۳ دهك را به تشخیص خود حذف و اعتبار و صرف توسعه حمل و نقل عمومی، تولید و معیشت نیازمندان كنند.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی در همایش روز ملی حمل و نقل با اشاره به اینكه ۲۶ آذرماه روز حمل و نقل یادآور خاطرات زمان جنگ و تلاش ها و ایثارگری های به خرج داده قشر زحمتكش و فعال در حوزه حمل و نقل است، اظهار داشت: در آن شرایط سخت این قشر فعال، ایثارگرانه خدماترسانی ایثارگرانه ای به جبهه های جنگ كردند.
وزیر كشور در ادامه با اشاره به اینكه حمل و نقل درون شهری یك مبحث میان بخشی است كه متوجه یك نهاد و یك دستگاه نیست، اظهار داشت: به علت ذات حمل و نقل این مورد بین بخشی و چند وجهی است و برای سهولت در آن نیازمند همكاری های بین بخشی هستیم. برای تردد آسان تر و روان تر ما هم نیاز به علامت گذاری های درست، مدیریت ترافیك و مهندسی خیابان ها و طراحی شهری هستیم.
وی با اشاره به تاثیر هوشمندسازی و توسعه انجام امور اداری به صورت الكترونیك اظهار داشت: قبل از این برای پرداخت یك قبض هم باید از خانه بیرون می آمدیم اما هم اكنون انجام بخشی از فعالیت ها به صورت هوشمند در كاهش بار ترافیكی تاثیر گذاشته هرچند هنوز ۵۰ درصد كار بر روی زمین است و هنوز بر روی نرم افزارهای هوشمند ننشسته است.
وی با تاكید بر اینكه بعد از ۲۷ تا ۲۸ سال كه در حال فعالیت های اداری در نهادهای مختلف هستم هنوز علاقه مندی به فعالیت كارتابلی تمام نشده اظهار داشت: در حالیكه باید فعالیت های كارتابلی تبدیل به فعالیت های هوشمند شود تا از رجوع مردم كاسته شود. هم اكنون تا بعضی از مردم رجوع نكنند كار به خوبی صورت نمی گیرد.
وی با اشاره به آمار بالای استفاده از سوخت در كشور اظهار داشت: ما پیك ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین در روز را هم زده ایم اما به صورت معمول ۸۰ تا ۸۵ میلیون بنزین در روز سوخت می گردد كه بیشتر از شاخص های بین المللی است. همینطور ۵ هزار نفر تلفات تصادفات درون شهری ما است كه این آمار هم بسیار غم انگیز و هزینه زا است.
وزیر كشور تصریح كرد: ما باید هزینه های زندگی و میزان صدمه هایی كه به شهروندان می گردد را كاهش دهیم. در شورای عالی ترافیك و در كمیسیون ویژه كلان شهرها موضوعات در رابطه با ترافیك و حمل و نقل پیگیری می گردد و هم اكنون برای متروی كلان شهرها ۲ هزار واگن در یك نوبت و ۳۵۰ واگن در نوبت دیگر سفارش داده شده است.
وی با اشاره به مبحث هدفمند كردن یارانه ها اظهار داشت: از ابتدا قرار بود با هدفمند كردن یارانه ها این اعتبارات صرف تولید و حمل و نقل شود كه خوشبختانه امسال در لایحه بودجه ۹۸ بنا به تشخیص استانداران، یارانه ۳ دهك حذف و صرف توسعه حمل و نقل عمومی، تولید و معیشت افراد نیازمند می گردد.

1397/09/26
14:56:13
5.0 / 5
4334
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است