وقتی جوان گرایی در حد شعار باقی می ماند؛

شهرداری یا خانه سالمندان؟!

شهرداری یا خانه سالمندان؟! كار در محل: پس از انتشار لیست انتخابی شهردار تهران، نگاهی داشتیم به لیست شهرداری كه ۱۹ نفر از آنها سن و سالی نزدیك و حتی بیشتر از دو شهردار قبلی دارند.مجله مهر: شهرداری تهران پس از گذشت یك سال و نیم از آغاز دوره جدیدش همچنان به ثبات نرسیده است. نخستین شهردار انتخابی اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران محمد علی نجفی بود. مدیری با ۶۷ سال سن كه دوران ریاستتش بیشتر از ۶ ماه نكشید و دست آخر در اسفند سال قبل استعفا داد. او طی دوران فعالیتش در این منصب با حواشی زیادی رو به رو بود. عده ای علت ناكامی نجفی در شهرداری تهران را به سن بالا و برخی آنرا به بیماری او نسبت دادند تا جایی كه حتی در آن مدت زمزمه هایی در خصوص این شنیده می شد كه شهردار تهران به دلیل بیماری كمتر در تهران حضور وبیشتر در جزیره كیش سكونت دارد.
انتخاب دوم شورای شهر تهران محمد علی افشانی بود. شهرداری در آستانه ۶۰ سالگی كه اردیبهشت امسال توانست از رقیب خود سمیع الله حسینی مكارم پیشی و تصدی شهرداری تهران را بر عهده بگیرد.اما سه ماه نگذشت كه در مجلس شورای اسلامی قانون ممنوعیت به كارگیری بازنشستگان تصویب گردید. قانونی كه پس از تصویب مشخص شد كه شامل حال شهردار وقت تهران هم می شود؛ برای همین معاون قوانین مجلس طی یك نامه ای اعلام نمود انتخاب افراد بازنشسته یا بازخرید شده بعنوان شهردار ممنوع می باشد و به دنبال این مورد شهردار فعلی تهران هم باید استعفا دهد.

حالا پس از همه این كشمكش ها امروز لیست۳۰ نفره گزینه های شهرداری تهران ارائه شد. اما نكته قابل تامل اینجاست كه از بین این جمع ۳۰ نفره حدود ۲۰ نفر آنها به صورت مشخص رده سنی بین ۵۰ تا ۶۰ سال دارند. این در شرایطی است كه در چند سال اخیر با عنایت به سهم ۵۰ درصدی جوانان در جمعیت كشور همچنان جای خالی حدود یك چهارم آنها در ظرفیت های مدیریتی به شدت دیده می گردد. حتی در این مدت همیشه سفارش های مهم مقام معظم رهبری هم درباره تصمیم گیری های مدیریتی بر انتخاب و استفاده از جوانان تاكید داشته است. حالا با همه این ها چیزی كه در فهرست گزینه های پیشنهادی برای شهردار آینده تهران مطرح است بی توجهی شورای شهر به اتفاقی است كه در انتخاب دو شهردار قبلی هم تكرار شد، اینكه مسئولیت شهرداری یك كلانشهر انقدر سنگین هست كه توان جسمی و تمركز ۲۴ ساعته را می طلبد ولی هم اكنون چیز نزدیك به ۷۰ درصد این لیست پیشنهادی شامل گزینه هایی است كه سنی نزدیك و حتی بالاتر از دو شهردار قبلی دارند و انگار شورای شهر همچنان مایل است كه روی اشتباه دو دوره قبلش پا فشاری كند.

1397/08/08
15:28:02
5.0 / 5
5209
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است