مدیرعامل موسسه خیریه كهریزك:

كاهش ۲۰ درصدی كمك های نقدی خیرین به آسایشگاه كهریزك

كاهش ۲۰ درصدی كمك های نقدی خیرین به آسایشگاه كهریزك كار در محل: مدیرعامل موسسه خیریه كهریزك از كاهش ۲۰ درصدی كمك های خیرین به آسایشگاه كهریزك اطلاع داد و اظهار داشت: برای مصرف پوشك و دارو با مشكلاتی مواجه هستیم.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، حسن احمدی در نشست خبری روز دوشنبه اظهار داشت: در سال ۱۹۵۰ تعداد سالمندان ۶۱۱ میلیون نفر بود كه این تعداد در سال ۲۰۱۷ به یك میلیارد و ۲۸۸ هزار نفر رسید به صورتی كه در این سال ۵.۸ درصد جمعیت جهان را سالمندان تشكیل دادند.
وی اظهار داشت: در سال ۱۳۳۵ در ایران یك میلیون و ۳۵۰ هزار نفر سالمند بود كه در سال ۱۳۹۰ تعداد آنها به ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر رسید. پیش بینی می گردد در سال ۱۴۲۰، ۱۳.۵ درصد جمعیت ایران سالمندان باشند و در سال ۱۴۳۰ هم ۳۱ درصد جمعیت را سالمندان تشكیل دهند.
وی با اشاره به اینكه در سال ۹۰ به ازای هر ۱۰۰ زن سالمند ۹۹ مرد زندگی می كند كه علت این مورد افزایش باروری، كاهش مرگ و میر و افزایش بهداشت بود.
احمدی تصریح كرد: در سال ۵۵ عمر مفید پس از سالمندی ۱۲.۵ سال بوده كه در سال ۹۰ به ۱۵ سال و در سال ۱۴۰۰ هم به ۱۷ سال برسد.
وی اظهار داشت: هم اكنون ۸۳۸ سالمند در كهریزك تهران زندگی می كنند كه متوسط سن این افراد ۸۰ سال است و ۵۴۹ زن و ۲۸۹ سالمند مرد هستند.
به گفته مدیرعامل موسسه خیریه كهریزك، در كهریزك البرز ۴۸۹ سالمند با میانگین سنی ۷۹ سال زندگی می كنند كه ۲۸۴ زن و ۱۷۵ مرد هستند در مجموع ۱۲۹۷ سالمند به صورت شبانه روزی در كهریزك تهران و البرز زندگی می كنند.
وی با اشاره به اینكه ۳۵۰ سالمند از طرح مراقبت های در منزل بهره مند می شوند اظهار داشت: مراقبین، خدمات را به سالمندان در طرح مراقبت در منزل با ۵۰۰ هزار تومان و كمتر از آسایشگاه عرضه می كنند در حالیكه در آسایشگاه این هزینه دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
وی اظهار داشت: از دولت درخواست می نماییم با افزایش پوشش طرح مراقبت در منزل سالمندان نیازمند بیشتری را تحت پوشش قرار دهد.
احمدی با تاكید بر اینكه ۳۵۰ نفر در ماه از مراقبت های روزانه برخوردار می شوند، اظهار داشت: در مجموع طرح مراقبت در منزل و طرح روزانه ۳ هزار و ۸۱ سالمند تحت پوشش هستند.
مدیرعامل موسسه خیریه كهریزك با تاكید بر اینكه ۸۶ درصد كمك های كهریزك از سوی كمك های مردمی تامین می گردد اظهار داشت: ۱۴ درصد هم با استفاده از نهادهایی كه مددجو معرفی می كند تامین می گردد.
وی اظهار داشت: سازمان بهزیستی در سال ۹۷ به ازای هر سالمند یك میلیون و ۵۰ هزار تومان و كمیته امداد ۲۰۰ هزار تومان باید پرداخت كند كه سه ماه اول سال را پرداخت كرده اند و مابقی هنوز مانده است.
مدیرعامل موسسه خیریه كهریزك با اشاره به اینكه تنها هزینه تامین پوشك سالمندان ماهیانه ۳ میلیارد تومان است، اظهار داشت: با افزایش قیمت ارز تا بهمن ماه با كارخانه پوشك قرارداد داریم و پس از آن نمی دانیم برای تامین پوشك چه كاری باید انجام دهیم و در صورت عدم تامین پوشك سالمندان زخم بستر و یا مشكلات عدیده ای را دچار می شوند.
احمدی با اشاره به اینكه دارو، پوشك و مواد غذایی سه نیاز اصلی سالمندان در كهریزك است، اظهار داشت: تا آخر شهریور ماه ذخیره دارو داشتیم و پس از آن باید وارد مذاكره برای تامین نیازهای آنها شویم.
وی تصریح كرد: در مجموع كمك های نقدی خیرین ۲۰ درصد نسبت به ماه گذشته كاهش پیدا كرده اما كمك های غیرنقدی كم نشده است.
مدیرعامل موسسه خیریه كهریزك اظهار داشت: پیش بینی می گردد با آغاز تحریم ها در آبان ماه در مضیقه قرار بگیریم كه امیدواریم با بودجه انقباضی و صرفه جویی در سوخت و همینطور كنترل اضافه كار كاركنان بتوانیم برخی مشكلات مان را حل نماییم.
مدیرعامل موسسه خیریه كهریزك اظهار داشت: با كاهش پذیرش مواجه نیستیم و هم اكنون در كهریزك تهران ۲۵ و كرج ۲۰ نفر پشت نوبت هستند.
وی اظهار داشت: هم اكنون میانگین عمر مفید سالمندان در آسایشگاه ۱۴۰۰ روز است كه با برنامه ریزی های انجام شده می خواهیم عمر مفید آنها را به ۱۷۰۰ روز برسانیم.

1397/07/09
22:07:25
5.0 / 5
5113
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است