در جلسه علنی شورا مطرح شد؛

تذكر علیخانی به سانسور میرلوحی در گزارش یكساله عملكرد شورا

تذكر علیخانی به سانسور میرلوحی در گزارش یكساله عملكرد شورا كار در محل: رئیس كمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران نسبت به سانسور یادداشت خود در گزارش عملكرد یكساله شورا توسط محمود میرلوحی تذكر داد و از رئیس شورا درخواست نمود مانع این گونه رفتارها شود.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، محمد علیخانی در جلسه علنی روز یكشنبه شورای شهر تهران در نطق قبل از دستور به سانسور یادداشت خود در گزارش عملكرد یكساله شورا اشاره نمود و اظهار داشت: از رئیس شورا انتظار دارم برای عدم تكرار این اتفاقات، مانع این كار می شدند. در ادامه مشروح نطق علیخانی را می خوانید:
نطق قبل از دستور محمد علیخانی
با عرض سلام و درود خدمت همكاران عزیز، خبرنگاران پركار در شورا و حضار محترم. همینطور عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری سرور آزادگان جهان امام حسین (ع) مطلبی را به اختصار بیان می كنم.
اولاً از احضار همكار عزیزمان جناب آقای میرلوحی به علت انجام مصاحبه و اظهار نظر در چارچوب انجام وظایف نظارتی و قانونی خویش ابزار تأسف می كنم. در ثانی گلایه شدید خودم را به خاطر كم لطفی ایشان در سانسور یادداشت اینجانب در گزارش عملكرد كمیسیون عمران و حمل و نقل كه در مجموعه ای اخیراً چاپ شده است اعلام می كنم. تفكر همه ما مبتنی بر آزادی بیان و اندیشه شكل گرفته و مغایر با حذف و سانسور است ما كه به دیگران به خاطر حذف و سانسور انتقاد می نماییم نباید كاری انجام دهیم كه بگویند اگر كار دست خود اینها باشد از همه بدتر عمل می كنند، البته از جناب آقای مهندس هاشمی هم گلایه دارم كه با وجود اطلاع از مبحث چرا اجازه چنین اقدامی را داده اند... د.
جناب آقای هاشمی! شما كه هر بلایی سرتان بیاورند صدایتان در نمی آید اما انتظار دارم به خاطر جلوگیری از تضییع حقوق دیگران با اینگونه موضوعات جدی تر برخورد نمایید.
در اینجا متن كامل و بدون سانسور یادداشت مذكور را قرائت می كنم تا دوستان خودشان قضاوت كنند آیا سانسور این یادداشت درست بوده است یا خیر!؟
شورای پنجم؛ از گونه ای دیگر
دوره پنجم شورای اسلامی شهر تهران-ری و تجریش را می توان شورایی از گونه دیگر دانست چون كه بعد از گذشت چهار دوره شورای اسلامی لیست واحد امید شهر تهران با حضور حماسی مردم با اقبال عمومی روبرو شده و شورایی از گونه دیگر شكل گرفت. از همان آغاز؛ تفاهم و همدلی جهت تولید شهری به منظور زندگی در اندیشه اعضای محترم آن متبلور بود.
از وظایف اساسی شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش می توان به انتخاب شهردار، تصویب طرح ها و لوایح و بودجه سالانه شهرداری و همینطور نظارت بر عملكرد مدیریت شهری اشاره نمود. هر یك از اعضای شوراهای اسلامی می توانند در تمامی مسائل مرتبط، اظهار نظر، تذكر و یا ایراد سوال نمایند. از جانب دیگر با وجود كمیسیون های تخصصی، تمركز هر یك از اعضاء در حوزه مربوطه بیشتر خواهد بود و در كمیسیون ها مسائل و مشكلات با دید كارشناسانه تری مورد بررسی قرار می گیرد.
* كمیسیون عمران و حمل و نقل، مستقیماً در دو حوزه تخصصی یعنی معاونت های فنی و عمرانی و حمل و نقل نظارت و راهبری دارد. در حوزه فنی و عمرانی همواره با معاونین پیشین و فعلی در این حوزه آقایان؛ مهندس علیرضا جاوید، دكتر پیروز حناچی و همینطور آقای مهندس ایرج معزی، تعامل بسیار سازنده و موثری برقرار نموده است و امور مربوط به گونه ای مناسب در حال انجام می باشد و چشم انداز روشنی از تعاملات متقابل بین این معاونت و كمیسیون متصور است.
اما در حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیك
در این معاونت تابحال آقایان دكتر مازیار حسینی و دكتر محسن پورسید آقایی مشغول به فعالیت بوده اند. در زمان آقای حسینی بعنوان معاون، سطح تعامل با كمیسیون قابل قبول بود. اما متأسفانه هم اكنون و در زمان آقای پور سیدآقایی با عنایت به نگاه و تفكر خاص ایشان برخی موانع و مسائل عدیده ای صورت پذیرفته است. ترافیك و حمل و نقل كلان شهر تهران حوزه ای تخصصی و تعاملی است ولی بی توجهی به ایده های كارشناسی مشكلات بسیاری فراهم آورده كه به اختصار به بعضی از این موارد می پردازیم.
* عدم تحقق حتی یك ریال درآمد از محل پیش بینی بودجه پارك حاشیه ای
در بودجه سال ۹۷ مبلغ ۹۵۰ میلیارد تومان درآمد اجرای پارك حاشیه ای برآورد گردیده است ولی تابحال بعد از گذشت حدود ۴ ماه از سال كه می بایست رقمی حدود ۳۵۰ میلیارد تومان محقق می شد، متأسفانه از این ناحیه خسارت این چنین متوجه كسب درآمدهای شهری شده است.
* كاهش درآمد طرح ترافیك و نارضایتی اقشار مختلف
در مبحث طرح ترافیك به دلیل عرضه داده های نادرست در خصوص آماده بودن زیرساخت های لازم، درآمد پیش بینی شده تا آخر دوره بیش از ۴۷۰ میلیارد تومان در بودجه سال ۹۷ مصوب شده است. ولی متأسفانه تابحال حدود ۴۰ میلیارد تومان تا زمان تهیه این گزارش تحقق یافته است و در صورت ادامه این روند پیش بینی می گردد تنها ۵۰ درصد بودجه مصوب از این محل محقق شود. این گونه خسارت ها به درآمد شهری در حقیقت اتلاف منابع درآمدی كلان شهر تهران و شهروندان تهرانی است.
* عدم پذیرش نظارت كمیسیون و پاسخگو نبودن
عدم تعامل معاول محترم حمل ونقل شهرداری تهران تنها منحصر به كمیسیون تخصصی نمی گردد و متأسفانه این عدم تعامل در همكاری های میان بخشی هم تأثیرات منفی بسیاری گذاشته است. عدم همكاری با راهنمایی و رانندگی به صورت مثال سبب گردید تا سطح كنترل رفت و آمد در محدوده ترافیك كاهش یافته و در میزان اعمال قانون و جریمه رانندگان متخلف كاهش چشمگیری مشاهده گردد.
راهكار رفع این مشكلات تنها در سایه عمل به مصوبات قانونی، پاسخگو بودن و تعامل با تمامی دستگاه ها به خصوص پذیرش نظارت شورا امكانپذیر خواهد بود.
در مجموع می توان مهمترین دستاوردهای كمیسیون را شامل موارد ذیل دانست: پیگیری تحقق مصوبه سال ۱۳۹۵ شورای اقتصاد جهت خرید ۶۳۰ واگن برای متروی تهران و رسیدن آن به عقد قرارداد، تهیه و تدوین سیاست ها و برنامه های كمیسیون عمران و حمل ونقل (۱۳۹۶-۱۴۰۰)، پایش و اصلاح آمارهای مربوط به حمل و نقل عمومی شهر تهران، نظارت و پیگیری مستمر عملكرد شهرداری و رسیدگی به پیشنهادات شهروندان، كارشناسی و عرضه پیشنهاد مربوط به ساماندهی پارك حاشیه ای شهر تهران و پیش بینی درآمد حدود ۱۰۰۰ میلیارد آن بعنوان یكی از درآمدهای پایدار مدیریت شهری و تصویب آن در بودجه سال ۱۳۹۷، تصویب نرخ تردد در محدوده طرح ترافیك سال ۹۷، بازبینی در محاسبه و تصویب نرخ كرایه تاكسی در سال ۹۷، تصویب، بازبینی در محاسبه و تصویب نرخ كرایه اتوبوس در سال ۹۷، بازبینی در محاسبه و تصویب نرخ بلیت مترو در سال ۹۷، پیگیری ایمن سازی خط هفت مترو به منظور رفع خطرات احتمالی، پیگیری بازآفرینی و رونق مجدد پیاده راه ۱۷ شهریور و میدان امام حسین (ع)، پیگیری طرح تعیین تكلیف گره های ترافیكی، پیگیری تدوین پیوست ترافیكی برای پروژه های بزرگ تجاری، پیگیری در مورد تدوین و عرضه لایحه ایمنی و حمل و نقل دانش آموزان از سوی شهرداری، پیگیری در مورد تدوین و عرضه لایحه طرح جامع حمل و نقل و ترافیك و طرح جامع حمل و نقل ریلی.

1397/06/25
14:45:39
5.0 / 5
5157
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , تولید , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است