مشاور پارلمانی شهردار در گفتگو با مهر عنوان كرد:

فعلا استفساریه مسكوت است، شهرداران مشمول مصوبه مجلس نمی شوند

فعلا استفساریه مسكوت است، شهرداران مشمول مصوبه مجلس نمی شوند كار در محل: مشاور پارلمانی شهردار تهران اظهار داشت: هم اكنون مبحث استفساریه مسكوت مانده چونكه كمیسیون اجتماعی مجلس اعتقاد دارد انتخاب شهرداران تابع این قانون نمی گردد.داریوش قنبری در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این پرسش كه بعد از اصلاحیه مصوبه منبع به كارگیری بازنشستگان، قانون در مورد رفتن افشانی شفاف شده است آیا هنوز قصد گرفتن استفساریه در این زمینه را دارید اظهار داشت: موضوعی حقوقی در كمیسون اجتماعی مجلس در حال بررسی است كه بر مبنای آن فعلا مبحث استفساریه را مسكوت گذاشتهایم. بر مبنای اعتقاد كمیسیون اجتماعی قانون انتخابات شهرداران مشمول قانون شهرداری ها می گردد و این مصوبه مشمول شهرداران كشور نخواهد شد.
وی در توضیح اینكه قبل از این اعلام نموده بود شهردار تهران عضوی از كابینه به حساب می آید هم اظهار داشت: جایگاه شهردار تهران با سایر شهرداران متفاوت می باشد. شهردار تهران در جلسات هیئت دولت حضور دارد هر چند عضو كابینه نیست اما هیچكدام از شهرداران شهرهای دیگر جایگاه ویژه شهردار تهران را ندارند و این موضوعی بود كه ما قصد داشتیم در استفساریه مطرح نماییم اما هم اكنون مسكوت است.
قنبری خاطرنشان كرد: بر مبنای قانون انتخاب شهرداران، منعی برای بكارگیری بازنشستگان وجود ندارد و شوراها حتی می توانند افرادی كه استخدام دولتی نیستند بعنوان شهردار انتخاب كنند و محدودیتی برای اعضا شورا وجود ندارد. با این استدلال حقوقی ظاهرا ما بی نیاز از عرضه استفساریه هستیم. مشاور شهردار تهران افزود: محدودیت برای انتخاب شهردار تضعیف شوراها است و شوراها در انتخاب شهردار آزاد بوده. بنابراین، این دو نگاه حقوقی به این مورد وجود دارد.
مشاور شهردار تهران در پاسخ به این پرسش كه با عنایت به وجود دو دیدگاه كاملا متفاوت در مجلس كه برخی معتقدند این مصوبه شامل شهرداران می گردد و برخی نه؛ سرانجام شهرداران بازنشسته چه خواهد شد، اظهار داشت: قانون شهرداریها خاص شهرداریهای كشور است كه در آن روند انتخاب شهرداران و قانون عزل و نصب به وضوح مشخص شد اما اگر استفساریه ای هم به مجلس داده شود این مورد در صحن علنی مطرح می گردد.
به گزارش كار در محل به نقل از مهر، بامداد امروز علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام نمود شهرداران شامل مصوبه ممنوعیت به كار گیری بازنشستگان هستند.

1397/06/08
19:50:13
5.0 / 5
4516
تگهای خبر: حقوق , شهرداری , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است