مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خبر داد؛

واریز ۷۴۰۰ میلیارد تومان سهم درمان به خزانه

واریز ۷۴۰۰ میلیارد تومان سهم درمان به خزانه كار در محل: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینكه خللی در واریز سهم درمان به خزانه تولید نشده است، اظهار داشت: طی ۵ ماه امسال ۷۴۰۰ میلیارد تومان به خزانه واریز كرده ایم.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، سید تقی نوربخش در نشست خبری كه با حضور خبرنگاران خارجی در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد برگزار شد، به برگزاری اجلاس بین المللی تامین اجتماعی (ایسا) اشاره نمود و اظهار داشت: ایسا یك نهاد بین المللی است كه از سال ۱۹۱۱ با عضویت ۱۵۸ كشور فعالیت می كند و ایران هم در این دوره عضو هیئت رئیسه آن است و جلسه هیئت رئیسه آن از ۵ شهریورماه در ژنو برگزار می شود.
وی با اشاره به اینكه در روز جمعه آینده تفاهم نامه ای میان سازمان تامین اجتماعی و حوادث آلمان در حاشیه جلسه ایسا برگزار می شود، اظهار داشت: بر طبق این تفاهمنامه، در مورد انتقال تجارب در بخش های توانبخشی بیماران، حوادث ناشی از كار، برگزاری كنفرانس های مشترك و غیره خواهد بود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با تاكید بر اینكه هم اكنون ۴۱ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند، اظهار داشت: این سازمان در میان كشورهای آسیایی رتبه اول و در سطح بین الملل هم از لحاظ عرضه خدمات و پوشش و عمق بیمه ای با عرضه ۱۸ خدمت جزو كشورهای ممتاز است.
نوربخش در پاسخ به دلیل تولید بدهی دولت به تامین اجتماعی تصریح كرد: دولت در دو بخش به تامین اجتماعی بدهكار است. یكی مربوط به ۳ درصد حق بیمه و دیگری ۲۰ درصد حق بیمه كارفرمایی اقشاری مانند قالیبافان و غیره است كه طی سالهای اخیر به تصویب رسیده است.
وی اظهار داشت: بر مبنای قوانین موجود، ۳ درصد حق بیمه را از سال ۵۴ دولتها باید پرداخت می كردند و همینطور از سال ۸۴ تا ۹۲ هم دولت در نقش كارفرما باید حق بیمه خویش را پرداخت می كرد و عدم این پرداختها سبب شده مطالباتی از دولت داشته باشیم. به صورتی كه كل بدهی دولت تا سال ۸۰ میزان ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بود كه در سال ۸۴ به ۴ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و این در شرایطی است كه در سال ۹۲ با تصویب برخی قوانین میزان بدهی دولت به ۵۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان رسید. یعنی در عرض ۴۰ سال بدهی دولت ۴ هزار میلیارد تومان بود اما در عرضه ۸ سال ۵۶ هزار میلیارد تومان به آن افزوده شد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: دلیل افزایش بدهی ها هم این بود كه قرار شد دولت از محل هدفمندی یارانه ها در دولت های قبل برخی اقشار را تحت پوشش قرار دهد و تعهدات منابع آن را تامین كند اما این اتفاق نیفتاد. البته در دولت دكتر روحانی هر چیزی كه به تصویب رسید، منابع آن هم تامین شد بجز آتش نشانان.
نوربخش اظهار داشت: سود اوراق به بدهی ها تعلق می گیرد و مشكلی از این لحاظ وجود ندارد. همینطور در بودجه سال ۹۷ قرار شد ۵۰ هزار میلیارد تومان دولت به تامین اجتماعی پرداخت كند و در برنامه ششم هم هر سال ۱۰ درصد از بدهی ها پرداخت به صورتی كه تا آخر برنامه، تمامی مطالبات ما پرداخت گردد كه امیدواریم این امر محقق شود.
وی به فعالیت های بیمه ای، اقتصادی و درمانی تامین اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: بهترین نوع سرمایه گذاری كه میزان كمترین ریسك را داشته باشد، طی سالهای اخیر در سازمان دنبال شد به صورتی كه هم اكنون ۲۴۰ شركت تحت پوشش شستا هستند كه در قالب ۹ هلدینگ فعالیت می نمایند كه ۵۴ شركت را به مزایده گذاشته ایم كه امیدواریم بتوانیم به بخش خصوصی واگذار نماییم.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مورد تاخیر در پرداخت افزایش حقوق بازنشستان هم اظهار داشت: این تاخیر به علت اینكه باید منتظر تصویب هیئت وزیران می ماندیم و همینطور بر مبنای قانون ابتدا باید افزایش حقوق شاغلین مشخص شود و سپس حقوق و مزایای افزایش دستمزد بازنشستگان به تصویب برسد كه بنابراین كمی با تاخیر این افزایش ها پرداخت گردید كه البته هم اكنون افزایش حقوق اردیبهشت ماه در مردادماه به صورت كامل پرداخت شده و افزایش حقوق فروردین هم از ابتدای شهریور بر مبنای حروف الفبا پرداخت می گردد و طی سالهای اخیر افزایش حقوق مستمری بگیران بیش از شاغلین بوده است.
نوربخش در مورد گردشگری سلامت هم اظهار داشت: هم اكنون ۸۰ بیمارستان و ۳۵۰ درمانگاه تخصصی نسبت به عرضه خدمات سلامت اقدام می كنند كه ۱۷ بیمارستان در نقاط مرزی فعال است و تمامی این مراكز آمادگی عرضه خدمات گردشگری سلامت را به اتباع خارجی دارند.
وی به خدمات در نقاط محروم هم اشاره نمود و اظهار داشت: در استان های كردستان، لرستان، ایلام، نقاط مرزی آذربایجان غربی، نسبت به ایجاد مراكز درمانی برای محرومان اقدام نموده ایم به صورتی كه در هفته دولت فقط ۴ مركز درمانی در كردستان آماده بهره برداری است و در استان های آذربایجان، دزفول، زابل و بیرجند بیمارستان به راه افتاده است و در هفته دولت ۳۲ پروژه بیمه ای و درمانی به بهره برداری می رسد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به بیمه ایرانی ها خارج از كشور اشاره نمود و اظهار داشت: این افراد می توانند برای تكمیل سوابق بیمه ای خود با رجوع به سایت سازمان و یا پوشش بیمه ای خانواده خود كه در ایران هستند اقدام نمایند و با نرخ ۱۲، ۱۴ و یا ۱۸ درصد حداقل حقوق خویش را بیمه كنند.
نوربخش در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص خلل در واریز سهم درمان به خزانه اظهار داشت: هیچ خلل و مشكلی در این خصوص وجود ندارد و در ۵ ماهه امسال ۷۴۰۰ میلیارد تومان به خزانه واریز و همینطور دریافت كرده ایم و تمامی موارد بدون مشكل انجام می گردد.

1397/06/06
14:17:43
5.0 / 5
4564
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است