شهردار تهران عنوان كرد؛

بهره برداری از خط۶ مترو تا آخر سال۹۸

بهره برداری از خط۶ مترو تا آخر سال۹۸ كار در محل: شهردار تهران اظهار داشت: خط ۶ مترو پیشرفت خوبی داشته و در انتها سال ۹۸ كل این خط به بهره برداری می رسد.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، محمد علی افشانی در حاشیه بازدید از خط ۶ مترو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حمل و نقل عمومی مهمترین مسئله شهر تهران و مهمترین مسئله حمل و نقل ریلی است. ازاین رو همراه با رئیس شورای شهر تهران و مدیران مترو بازدیدی از خط ۶ داشتیم.
وی افزود: خوشبختانه طول مسیر خط ۶ پیشرفت فیزیكی خوبی داشته و احتمالاً در هفته دولت سال آینده بخشی از این خط و تا آخر سال ۹۸ كل خط به بهره برداری می رسد.
افشانی بیان كرد: ۱۰ كیلومتر كه شامل ۴ ایستگاه از این خط می گردد در نیمه دوم امسال به بهره برداری خواهد رسید.
شهردار تهران در مورد اینكه دقیقاً چه زمانی این ۴ ایستگاه به بهره برداری می رسد، اظهار داشت: پیمانكار آخر آبان ماه را به ما اعلام نموده اما من چون هیچگونه نقص و كمبودی را در زمان بهره برداری قبول نمی كنم و هیچ ایستگاهی با مشكل بهره برداری نخواهد شد، زمان دقیق را اعلام نخواهم كرد.
وی در ارتباط با مشكلات كمبود اعتبار برای تكمیل خطوط مترو اظهار داشت: خوشبختانه هیئت مدیره یك بانك خصوصی متعلق به كلان شهرها انتخاب شده و تا شهریورماه تكلیف آن و مدیرعامل جدید هم روشن می گردد. ازاین رو امیدواریم وضعیت تامین اعتبارات مناسب شود.
افشانی با اشاره به اینكه ۷۰۰ میلیارد اوراق مشاركت برای خط ۷ مترو اختصاص داده شده است، اظهار داشت: این اوراق به فروش رفته و امیدواریم مشكلی كه برای انتشار ۱۳۰۰ میلیارد اوراق مشاركت وجود داشت هم برطرف شود.
شهردار تهران با اشاره به اعتبارات بالایی كه پروژه های طولنی نیاز دارند، اظهار داشت: باید برای بهره برداری بهتر از اعتباراتی كه در اختیار داریم، تكمیل نقطه به نقطه را در دستور كار قرار دهیم. هم اكنون ابتدا و انتهای خط ۶ پیشرفت خوبی داشته اما اواسط آن دچار مشكل است. امیدواریم تا آخر سال ۹۸ كل خط به بهره برداری برسد.
وی همینطور در مورد شروع به كار ساخت ۶۳۰ واگن مترو هم توضیح داد: در كمیسیون فنی شورای اقتصاد این مورد مصوب شده و بزودی در شورای اقتصاد هم نهایی خواهد شد و قرارداد شروع به ساخت ۶۳۰ واگن اجرایی می گردد.
شهردار تهران در مورد بدهی پیمانكاران مترو اظهار داشت: شهر تهران ۵۲ هزار میلیارد بدهی دارد كه بخشی از این بدهی در مورد پیمانكاران است اما از هفته قبل بدهی پیمانكاران جزء در حال پرداخت است.

1397/06/05
14:14:56
5.0 / 5
4430
تگهای خبر: اقتصاد , شورا , مدیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است