رئیس كمیته امداد:

استان قم در كمك به نیازمندان پیشتاز است

استان قم در كمك به نیازمندان پیشتاز است كار در محل: قم - رئیس كمیته امداد اظهار داشت: قم با عنایت به جمعیتی كه دارد در زمینه كمك به محرومین در رتبه نخست قرار دارد و پیشتازی مردم قم در كمك به محرومان باید الگویی برای دیگر استان ها باشد.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، پرویز فتاح چهارشنبه شب در دیدار با مدیر حوزه های علمیه كشور با اشاره به جایگاه و ظرفیت شهر قم تصریح كرد: قم مركز حوزه های علمیه در كشور و جهان تشیع است و بنابراین مركز فرهنگی حضرت معصومه(س) را در این شهر تولید كردیم تا در این مركز به مددجویان كمیته امداد آموزهش های لازم عرضه می گردد.
وی اضافه كرد: توسعه برنامه های فرهنگی در مركز حضرت معصومه(س) از برنامه های سال جاری كمیته امداد است.
رئیس كمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به تبعات افزایش قیمت ارز در كشور اظهار داشت: افزایش قیمت ارز در ایام اخیر باعث نگرانی های زیادی شده است و امیدواریم كه این افزایش قیمت فقر را در كشور بیشتر نكند.
وی ادامه داد: به دنبال این هستیم كه سرعت فقر در كشور افزایش پیدا نكند و در همین راستا نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران، مسئولان و مردم باید كمك بیشتری به نیازمندان و فقرا كنند.
كاهش تعداد مددجویان كمیته امداد در قم
فتاح با اشاره به اینكه تعداد مددجویان كمیته امداد در سه سال اخیر در قم كاهش داشته است، اظهار داشت: رسیدگی به وضعیت مددجویان از سیاست های كمیته امداد است و ما تلاش می نماییم كه فقر در جامعه اسلامی وجود نداشته باشد.
وی عنوان كرد: بدون تردید اگر میزان مهاجرت ها به شهر قم كنترل و مدیریت شود، فقیری در این شهر وجود نخواهد داشت.
رئیس كمیته امداد به بیان بعضی از اقدامات كمیته امداد در جهت اشتغال مددجویان پرداخت و خاطرنشان كرد: ارتباط و تعامل كمیته امداد با حوزه های علمیه تأثیرات زیادی دارد و هرچه این ارتباط بیشتر باشد و كمیته امداد بتواند از ظرفیت علما استفاده كنید، مشكلات كمتر می گردد.
سرانه كمك به ایتام در قم دو برابر متوسط كشوری است
وی ضمن تقدیر و تشكر از مردم قم به علت كمك به محرومان بیان كرد: سرانه كمك های مردم قم به ایتام دو برابر متوسط كشوری است، همینطور میزان كمك های مردم قم در سال ۹۶ بیشتر از سال ۹۵ بود.
فتاح اظهار داشت: استان قم با عنایت به جمعیتی كه دارد در زمینه كمك به محرومین در رتبه نخست قرار دارد و این پیشتازی مردم قم در كمك به محرومان باید الگویی برای دیگر استان های كشور باشد.
وی در ادامه به بیان نتایج و آثار طرح مددكاری اسلامی در استان قم پرداخت و اظهار نمود: بعضی از زوجین كه به علت فقر و اعتیاد از یكدیگر جدا شده بودند با همت كمیته امداد و دوره هایی كه برگزار شد، این خانواده ها با برگزاری یك جشن دوباره به زندگی خود بازمی گردند.

1397/01/31
21:32:55
5.0 / 5
4720
تگهای خبر: كمیته امداد , مدیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است