مدیر عامل شستا:

پشتیبانی از كالای ایرانی ضامن رونق اقتصادی و تولید اشتغال

پشتیبانی از كالای ایرانی ضامن رونق اقتصادی و تولید اشتغال كار در محل: مدیر عامل شستا بااشاره به شعار سال ۹۷ پشتیبانی از كالای ایرانی،  برضرورت نهادینه كردن مصرف كالای ایرانی بعنوان فرهنگ ملی تصریح كرد.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، مدیرعامل شركت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)با اشاره به نامگذاری سال 97 از جانب رهبر انقلاب با عنوان « پشتیبانی از كالای ایرانی» اظهار داشت: امروز آحاد جامعه در یكی از بزنگاه های مهم تاریخی اقتصاد ملی قرار دارند تا با ترجیح و انتخاب محصولات ایرانی، از تولید ملی حمایت كنند.
مرتضی لطفی خاطرنشان كرد: مردم باید پای تولیدات داخلی ایستاده و تولیدكنندگان باید كالاهای رقابتی و با كیفیت به جامعه تحویل دهند ضمن آنكه تولید كنندگان نباید از این مورد سوء بهره برده و ایرانی ها هم باید عرق ملی نسبت به كالاهای داخلی داشته باشند.مدیرعامل شستا بااشاره به اینكه نیاز به "نهضت ارتقای كیفیت" در تولیدات داخلی داریم تصریح كرد اگر این امر مورد توجه قرار گیرد، خود به خود مردم به مصرف كالای ایرانی راغب تر می شوندوبی شك اكسیر حیات بخش اقتصاد ایران، توجه همگان به افزایش وزن و كیفیت تولید ملی است.وی اضافه كرد: هیچ كشوری به توسعه نرسیده مگر آنكه مردم آن كشور مصمم شدند كه از كالاهای تولیدی كشور خود استفاده كنند.
لطفی گفت در سایه این حمایت ملی و بوجود آوردن بستر و زمینه مناسب برای سرمایه گذاری جدید و حفظ سرمایه گذاری های موجود با عنایت به بازسازی و نوسازی و رقابتی ساختن آنها می توان به آینده كشور و اشتغال پایدار و منافع ملی، احساس نشاط و سرزندگی جوانان و رضایت مصرف كنندگان، امید بست.
وی با اشاره به اینكه هر نوع مانعی كه بر سر راه تولید است باید رفع گردد، اضافه كرد: باید امنیت سرمایه گذاری، شغلی و مسائلی كه مربوط به تولید است، تأمین شود كه مجموعه این ها می تواند به تولید درست منجر شود.
وی خاطرنشان كرد: پشتیبانی از كالای ایرانی راهبردی است كه همه مردم كشور باید آن را در سال ۱۳۹۷ پیگیری كنند تا چرخ بنگاه های كوچك و متوسط بیشتر به حركت دربیاید و شكوفایی اقتصادی را برای كشور حاصل كند، این امر بطور قطع می تواند اشتغال زایی را برای جوانان كشور به دنبال داشته باشد. پشتیبانی از تولید و پشتیبانی از كالای ایرانی در دو سطح، ¬ یكی نظام تصمیم گیر برنامه ریز، سیاست گذار و قانون گذار كه به تولید جهت می دهد باید در مورد مسایل مختلف ازجمله امنیت سرمایه گذاری در تولید، تثبیت نرخ ارز، تامین تكنولوژی و ماشین الات روز، حذف قوانین موازی و دست و پاگیر و موانع توسعه كسب و كار و... بكوشد و در سطح دوم به مشاركت مردم برای تحقق برنامه ها بر می گردد، منشا تولید شغل و رفاه ملی از تولید ملی و داخلی حاصل می گردد بر این اساس باید اراده مردم برای تولید كالای داخلی افزایش یابد و موانع تولید هم برداشته شود.
وی پیرامون نقش رسانه ها نسبت به تحقق این شعار، اظهار داشت: صدا و سیما و دیگر رسانه ها وظیفه دارند مردم را به استفاده از كالاهای داخلی تشویق كنند و فرهنگ استفاده از كالاهای داخلی را در میان مردم گسترش دهند و این نكته را بین مردم جا بیندازند كه اگر جنس ایرانی از لحاظ كیفیت كمی پایین تر از مشابه خارجی خود است اما برای پشتیبانی از كارگران باید از آن استفاده نماییم تا تولید كنندگان بتوانند در ازای این حمایت ما نسبت به افزایش كیفیت خود اقدام نمایند.
وی درباره نقش و وظیفه مردم در قبال این شعار هم اظهار داشت: مردم وظیفه دارند هنگامی كه به بازار رجوع می كنند در صورت وجود جنس ایرانی از آن استفاده نماید و اولویت خویش را جنس خارجی قرار ندهد و این را بدانند كه همین خرید جنس ایرانی زمینه اشتغال جوانان را فراهم نموده است.وی خاطرنشان كرد: روشن است كه این مردم هستند كه می توانند با حمایت فراگیر خود از كالاهای ایرانی و تولید ملی به كمك رونق و پویایی حوزه اقتصاد بیایند. اكنون تورم و بیكاری دو معضل صدمه رسان در حوزه اقتصاد كشور هستند كه عموم مردم با حمایت قاطعانه خود از تولیدات ملی و كالاهای ایرانی می توانند از نقش آفرینی بی بدیلی در حل آن ها برخوردار باشند.
لطفی تصریح كرد: بدون تردید آینده اقتصاد ایران با مشاركت آگاهانه و حمایت های فراگیر ملت از تولیدات داخلی و كار و تلاش جهادی و مضاعف مسئولان كاملاً روشن و امیدبخش است.وی افزود شستا برای تحقق این امر از هیچ كوششی فروگذار نخواهد كرد و سال ۱۳۹۷ را به فضل الهی با همكاری همه هلدینگها و شركتهای تحت پوشش و متخصصان و جوانان دانشمند و نهادهای دانش بنیان و همكاری جانبه سایر مجموعه ها بویژه دولت، بانكها، گمرك، امور مالیاتی، مجلس شورای اسلامی، دستگاه قضایی، مبارزه با فساد و قاچاق /به سال كار و تلاش مجاهدانه در صیانت ازتولید ملی و ارتقای سطح كمی و كیفی آن و سال فتح بازارهای هدف، برای جذب و نفوذ كالای ایرانی بدل خواهیم ساخت تا انشاالله "خرید كالای ایرانی انتخاب پر افتخار برای همه ایرانیان"، پایدارتر و استوارتر باقی بماند.
مدیر عامل شركت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در انتها بر آمادگی شستا برای تامین كلیه مواد اولیه و مایحتاج ضروری شركتها وكارخانجات و عرضه تولیدات داخلی برای مصرف كنندگان كشورمان تصریح كرد.

1397/01/06
13:21:51
5.0 / 5
4925
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است