در كارگروه كاهش آلودگی هوا مطرح شد؛

لزوم توسعه زیرساختهای الكترونیك برای شهرهاو جلوگیری ازآلودگی هوا

لزوم توسعه زیرساختهای الكترونیك برای شهرهاو جلوگیری ازآلودگی هوا كار در محل: معاون عمرانی استانداری تهران با اشاره به اینكه امروز توسعه زیرساخت های الكترونیك از نان شب برای شهرهای ما واجب تر است اظهار داشت: بطور قطع این مورد در جلوگیری از آلودگی هوا نقش بسزایی دارد.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، معاون عمرانی استانداری تهران در دوازدهمین نشست كارگروه كاهش آلودگی هوای استان تهران، با اشاره به پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران درباره درج مفاد قانون هوای پاك و مصوبات دولت در موافقت نامه های هزینه ای اظهار داشت: در همه موافقت نامه های هزینه ای باید اجرای قانون هوای پاك و مصوبات پیشگیری از آلودگی هوا تهران به صورت اجبار آور ذكر شود و در همه موافقت نامه های هزینه ای دستگاه های مستقر در استان تهران هم وارد شود.
احمد تواهن ضمن تاكید بر لزوم توسعه زیرساخت های الكترونیك در سطح استان تهران اضافه كرد: توسعه زیرساخت های الكترونیك برای شهرهای ما امروز از نان شب واجب تر است.
وی تصریح كرد: توسعه زیرساخت های الكترونیك بطور قطع در جلوگیری از آلودگی هوا و بهبود وضعیت سلامت شهروندان نقش بسزایی دارد.
معاون عمرانی استانداری تهران اظهار داشت: در وزارت ارتباطات دولت تدبیر و امید اقداماتی در این راستا انجام گرفته و مقرر شده پیش از سال ۱۳۹۷ پهنای باند لازم در شهرهای كشور توسعه یابد.
وی تصریح كرد: توسعه زیرساخت های الكترونیك در دستور كار دولت و به دنبال آن در دستور كار استانداری تهران و مشخصا در دستور كار كارگروه كاهش آلودگی هوای استان تهران قرار دارد.معاون استانداری تهران اخطار داد: روزانه ۶۵۰ تا ۷۰۰ هزار خودرو وارد شهر تهران می گردد. اگر هر كدام از این خودروها دو نفر مسافر داشته باشند تعداد مسافران ورودی شهر تهران از یك میلیون نفر بالاتر می رود. این دفعه سنگین آلودگی بر آلودگی شهر تهران افزوده می گردد و بنابراین شب گذشته توافقنامه سه جانبه میان استانداری تهران، شركت شهرهای جدید و راه آهن منعقد شد كه بر مبنای آن حمل ونقل ریلی در شهرستان قدس، ملارد و شهریار به سمت شهر تهران جایگزین خودروهای ورودی به این شهر شود كه امیدواریم این طرح بزودی به بهره برداری برسد.تواهن همینطور اذعان كرد: از ۳۰۰ موتورخانه ای كه مورد بازرسی قرار گرفته ۹۶ موتورخانه متعلق به دستگاه های دولتی بود كه هیچ كدام استانداردهای لازم را نداشتند. در مورد موتورخانه های منازل چالشی بر سر راه استاندارد وجود دارد اما در قانون هوای پاك پیش بینی های مناسبی انجام شده است. در كلان شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر جمعیت تضمین های مناسبی در نظر گرفته شده است و امیدواریم دستگاه قضایی همكاری لازم را انجام دهد.تواهن تصریح كرد: دوستان ممیزی سازمان استاندارد و شركت هایی كه برای بازرسی موتورخانه ها معرفی می گردند باید بتوانند بازرسی های خویش را انجام دهند. شهرداری هم می تواند برای دادن آخر كار استانداردهای موتورخانه ها را لحاظ كند. البته باید موتورخانه سطح شهرها اولویت بندی شود و ساختمان های بلند مرتبه و تجاری در اولویت قرار بگیرند.
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هم در این نشست اعلام نمود: بیشترین سهم رشد اشتغال در سال های ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰ به بخش ارتباطات و هوشمندسازی اختصاص دارد.
عدالتی اضافه كرد: نرخ رشد اشتغال سالانه ۸ درصد برنامه ریزی شده در حالیكه برای حوزه ارتباطات ظرفیت سالانه ۱۵ درصد لحاظ شده است.
نشست كارگروه كاهش آلودگی هوای استان تهران با حضور احمد تواهن معاون عمرانی استانداری تهران، كیومرث كلانتری مدیركل محیط زیست استان تهران و تعدادی دیگر از دستگاه های استانی عضو این كارگروه بامداد امروز برگزار گردید.

1396/12/13
22:30:21
5.0 / 5
5222
تگهای خبر: اشتغال , سازمان , شركت , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است