سخنگوی سازمان ثبت احوال خبر داد؛

مهلت مجدد برای ثبت نام كارت هوشمند ملی، ۱۲ میلیون نفر كارت ندارند

مهلت مجدد برای ثبت نام كارت هوشمند ملی، ۱۲ میلیون نفر كارت ندارند كار در محل: سخنگوی سازمان ثبت احوال از مهلت مجدد برای ثبت نام كارت هوشمند ملی اطلاع داد و اظهار داشت: افراد فاقد كارت هوشمند می توانند در سه ماه اول سال آینده در سامانه ثبت نام كنند.سیف الله ابوترابی در گفتگو با خبرنگار مهر از رفع اختلالات سامانه ثبت نام كارت هوشمند ملی اطلاع داد و اظهار داشت: مشكل سایت چند روز گذشته برطرف شده است و هم اكنون اختلالی در انجام مراحل پیش ثبت نام وجود ندارد.
وی در مورد دریافت وجه در زمان پیش ثبت نام هم اضافه كرد: در سامانه جدید تا زمانی كه ثبت نام كامل انجام و رسید صادر نشود هیچ پولی برای ثبت نام از متقاضیان دریافت نمی گردد.
سخنگوی سازمان ثبت احوال تصریح كرد: ممكن است در زمان اختلال در سامانه قدیم مشكلی در مورد دریافت وجه از حساب كافی نت ها بودجود آمده باشد كه در این صورت به اداره كل ثبت احوال استان مربوطه خود رجوع كنند تا نسبت به رفع مشكل این افراد اقدام گردد.
ابوترابی با اشاره به اینكه به دنبال این هستیم تا افرادی كه موفق به پیش ثبت نام در سامانه نشده اند بتوانند در ماه های ابتدایی سال آینده برای ثبت نام كارت هوشمند اقدام نمایند، اضافه كرد: وزیر كشور هم شخصا این مورد را پیگیری می كند و در صورت تایید نهایی در سه ماه اول سال آینده افراد فاقد كارت هوشمند می توانند در سامانه سازمان ثبت احوال ثبت نام كنند.
وی با اشاره به اینكه ۳۸ میلیون نفر كارت هوشمند ملی خویش را دریافت كرده اند، اظهار داشت: كارت ملی هشت تا ۱۰ میلیون نفر هم همچنان اعتبار دارد و فعلا نیازی به ثبت نام كارت هوشمند ندارند.
به گفته سخنگوی سازمان ثبت احوال، ۲ میلیون نفر هم تا آخر سال مراحل پیش ثبت نام را انجام می دهند و در نهایت ۱۰ تا ۱۲ میلیون نفر از هموطنان باقی مانده كه نیاز به ثبت نام و دریافت كارت هوشمند ملی دارند و سازمان ثبت احوال برای رفع نگرانی این افراد در حال پیگیری برای تولید مهلت ثبت نام برای آنان است.
ابوترابی در انتها تصریح كرد: چنانچه این افراد موفق نشدند كارهای پیش ثبت نام را در ایام پایانی سال انجام دهند پیگیری می نماییم تا بتوانند در ابتدای سال آینده نسبت به این مورد اقدام نمایند. تعداد افرادی كه هنوز كارت هوشمند ملی را نگرفته اند شامل نوجوانانی هم می گردد كه سال آینده ۱۵ ساله می شوند.

1396/12/08
22:32:03
5.0 / 5
4521
تگهای خبر: ثبت نام , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است