برنامه ای برای مبادله كارآفرینان جوان

برنامه ای برای مبادله كارآفرینان جوان كار در محل: برنامه اراسموس یك برنامه برای كسانی است كه می خواهند تجارت را از كارآفرینان با تجربه در كشورهای دیگر بیاموزند. در این برنامه، كارآفرین تازه كار، مدتی با كارآفرین باتجربه كار كرده و از این طریق مهارت های لازم برای اداره كسب و كاری كوچك به او منتقل می گردد. كارآفرین میزبان هم دیدگاه تازه ای كسب كرده و فرصت پیدا می كند كه با شریك خارجی كار كند و درباره بازارهای جدید اطلاعاتی به دست آورد.


راه اندازی یك كسب و كار كوچك و راهیابی به بازارهای بین المللی كار آسانی نیست. برنامه اراسموس اتحادیه اروپا برای كارآفرینان جوان به این افراد اجازه می دهد تا از طریق ارتباط با افراد با تجربه در كشورهای دیگر، مهارتهای لازم برای مدیریت موفق كسب و كار كوچك را بیاموزند.
 
كارآفرین تازه كار مدتی با كارآفرین با تجربه كار می كند و از این طریق مهارت های لازم برای اداره كسب و كاری كوچك به او منتقل می شود. كارآفرین میزبان هم دیدگاه تازه ای كسب می كند و فرصت پیدا می كند كه با شریك خارجی كار كند و درباره بازارهای جدید اطلاعاتی به دست آورد.
 
توماس برگر، مسئول برنامه اراسموس در برلین در این باره می گوید: «برنامه اراسموس اتحادیه اروپا برای كارآفرینان، افراد تازه كار و كارآزموده را از كشورهای مختلف اروپا گرد هم می آورد. تا تجاربشان را با هم به اشتراك بگذارند و به دیدگاه های تازه ای درباره كسب و كار بین المللی دست یابند. این برنامه تاكنون از پنج هزار زوج، كارآفرینان تازه كار و میزبان در كشورهای مختلف حمایت كرده است.»
 
اهداف برنامه اراسموس برای كارآفرینان جوان در اروپا
 
كارآفرینی كه كسب و كار تازه تأسیسی دارد یا می خواهد كسب و كاری به راه بیندازد، می تواند با كمك برنامه اراسموس به یكی از دیگر كشورهای عضو اتحادیه اروپا و همینطور ده كشور دیگر برود تا مدتی با كارآفرینان این كشورها كار كند. اتحادیه اروپا كمكی بین تقریباً ۵۵۰ یورو تا ‍‍۱۱۰۰ یورو در ماه برای كارآفرین جوان فراهم می كند كه به كشور میزبان بستگی دارد. این برنامه برای كارآفرین میزبان، امكان یافتن شركای تجاری در آینده را فراهم می كند.
 
توماس برگر درباره اهداف برنامه اراسموس برای كارآفرینان می گوید: «می خواهیم برنامه را گسترش دهیم و در كشورهای خارج از اتحادیه اروپا هم آن را به اجرا دربیاوریم. از سوی دیگر می خواهیم شبكه ای بین كسانی كه در این برنامه شركت داشته اند ایجاد كنیم تا ارتباط بین آن ها حفظ شود.»
 
شرایط شركت در برنامه اراسموس برای مبادله كارآفرینان
 
توماس برگر درباره اینكه چه كسانی می تواند در برنامه اراسموس كارآفرینان جوان شركت كنند، می گوید: «همه كارآفرینان جدید از هر گروه سنی را تشویق می كنیم كه هر فكر و ابتكاری كه در چارچوبی بین المللی قابل اجراست نزد ما بیاورند. كارآفرین میزبان باید صاحب یا شریك كسب و كار با سه سال تجربه كاری باشد.»
 
تجربه دیلك توپاكرا، كارآفرین جوان از شركت در برنامه مبادله كارآفرینان
 
دیلِك توپكارا در برلین یك قنادی دارد. او پس از تحصیل در رشته علوم و صنایع غذایی با استفاده از برنامه اراسموس برای كارآفرینان جوان به بریتانیا رفت تا در كنار افراد كارآزموده مهارت های لازم برای راه اندازی كسب و كار را یاد بگیرد و با تكنیك های جالب برای جذب مشتری از كشورها و فرهنگ های دیگر آشنا شود.
 
او كسب و كارش در برلین را در سال ۲۰۱۳ میلادی به راه انداخت و از آن موقع توانسته با استفاده از اینترنت و شبكه های اجتماعی مشتری های جدیدی در خارج از كشور برای خودش دست و پا كند. وی می گوید: «همیشه تلاش می كنم كه از تجارب متنوع گذشته ام و از فرهنگ هایی كه می شناسم در زندگی حرفه ای ام استفاده كنم. برنامه اراسموس به من واقعاً كمك كرد كه به بازارهای بین المللی راه پیدا كنم و مشتریانی در كشورهای دیگر پیدا كنم.»
 
علاوه بر آشپزی فوق العاده خوب برای مشتریان محلی، دیلك توانست به كشورهای دیگر سفر كند و برای مناسبت های ویژه در وین و ونیز آشپزی كند. در این بین كسب و كار او هم رونق گرفته و توانسته است چهار نفر از خویشاوندانش را استخدام كند.
 
او كه در ابتدا یك كارآفرین كم تجربه و مبتدی بود، پس از شركت در برنامه اراسموس كارآفرینان جوان، می خواهد دیگران را از تجربه ها و اندیشه هایش آگاه كند. او در این باره كتابی نوشته كه قرار است در ماه سپتامبر منتشر شود.
 
او در این باره می گوید: «توانستم از طریق این برنامه مهارت هایی كسب كنم كه برای اداره كسب و كار خودم مفید بود و حالا خوشحال می شوم كه این تجربه ها را به دیگران منتقل كنم و برای ادامه و موفقیت این برنامه مفید باشم.»
1396/04/19
19:28:55
5.0 / 5
5559
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است