مدیرعامل شهرهای جدید خبر داد

قیمت نهضت مسکن، متری 7 میلیون تومان

قیمت نهضت مسکن، متری 7 میلیون تومان به گزارش کار در محل، معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: قیمت واحدهای واقع در بلوک های ۶ تا ۷ طبقه نهضت ملی مسکن که توسط شرکت عمران شهرهای جدید اجرا می شود هم اکنون متری هفت میلیون تومان است.


به گزارش کار در محل به نقل از ایسنا، علیرضا جعفری در حاشیه همایش بررسی نقش زنان در توسعه و پیشرفت شهرهای جدید اظهار نمود: در طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید دو رویکرد را دنبال می کنیم؛ قالب اول در ارتباط با ساختمان های دو طبقه حیاط دار است که به مردم تسهیلات ۳۰۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان می دهیم که خودشان مبادرت به ساخت و ساز کنند.
وی افزود: محور دیگر این طرح آن است که خودمان در شرکت عمران راسا ورود می نماییم. قیمت این واحدها در تعدیل اولیه سه میلیون و ۹۵۰ هزار تومان در هر مترمربع بود که در تعدیل های بعدی تغییر نمود.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تصریح کرد: در تعدیل هایی که سال قبل از جانب سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت قیمت واحدهای واقع در بلوک های شش تا هفت طبقه متری چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود که با عنایت به برآوردهای جدید به حدود هفت میلیون تومان رسیده است.
جعفری خاطرنشان کرد: پیمانکارانی که دارای توانمندی و رتبه یک در ساخت و ساز هستند پروژه های خویش را واگذار می نماییم.
وی زمان ساخت واحدهای ۷۰ تا ۸۰ متری را ۱۲ ماه عنوان نمود و اظهار داشت: تلاش می نماییم تا مشاعات کمتری را ایجاد نماییم تا هزینه کمتری به متقاضیان وارد شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در رابطه با ساخت مسکن برای گروههای حمایتی اظهار نمود: برای دهک های یک تا چهار قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) مبادرت به ساخت مسکن برای جامعه هدف بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) می کند.
جعفری در پاسخ به سوال ایسنا در رابطه با زمان افتتاح متروی پرند خاطرنشان کرد: انشاالله متروی پرند تا خردادماه سال آینده به بهره برداری می رسد.
افتتاح ۲۰ هزار واحد مسکن مهر تا آخر سال جاری
وی همینطور خبر داد: تا پایان سال جاری ۲۰ هزار واحد مسکن مهر افتتاح می گردد همینطور ۳۰ هزار واحد باقی می ماند که تلاش می نماییم تا سال آینده آنها را به بهره برداری برسانیم.
برنامه ساخت ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار مسکن در استان تهران
در این برنامه همینطور علیرضا فخاری استاندار تهران بیان نمود: با عنایت به وسعت کم و جمعیت فشرده در استان تهران، طرح نهضت ملی مسکن گرفتار شرایط خاصی شده است. برای جبران این فشردگی باید از مرکز شهرها فاصله بگیریم و بارگذاری ها در شهرهای اقماری اطراف تهران صورت گیرد تا عقب ماندگی ساخت مسکن جبران شود.
وی با بیان اینکه ظرفیت استان تهران از طرح نهضت ملی مسکن ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار واحد است اظهار نمود: از این تعداد ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار واحد در بافت فرسوده راه اندازی می شود و مابقی در شهرهای پیرامونی خواهد بود.
استاندار تهران در پاسخ به سوالی در رابطه با طرح مولد سازی اموال غیرمنقول دستگاههای دولتی اظهار داشت: امروز دستگاه ها و ادارات استان تهران با کمبود طرح های خدماتی مواجهند ازاین رو ابتدا باید نیازمندی های دستگاه ها را تأمین نماییم و فکر نمی کنم مقدار قابل توجهی زمین مازاد در تهران داشته باشیم.
فخاری ضمن اشاره به راه اندازی ۱۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده تهران توسط شهرداری خاطرنشان کرد: برنامه ریزی آن است که در آینده نسبت به جبران نیاز شهروندان به مسکن در بافت فرسوده اقدام نماییم.
به گفته استاندار تهران باید تلاش نماییم از ساخت بیقوله ها و مراکز غیراستاندارد در استان تهران جلوگیری نماییم. تأمین زیرساخت ها و خدمات حوزه شهری بسیار اهمیت دارد.
منبع:

1401/11/12
08:11:08
0.0 / 5
175
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است