خزعلی:

قوانین حوزه زنان و خانواده نیازمند اصلاح است

قوانین حوزه زنان و خانواده نیازمند اصلاح است به گزارش کار در محل، معاون رییس جمهور در امور زنان با اعلان اینکه قوانین حوزه زنان و خانواده نیازمند اصلاح و تنقیح است اظهار داشت: شرایط فعلی و مطالبات جامعه ایجاب می کند نسبت به حوزه زنان و دختران دقیق تر رفتار نماییم.به گزارش کار در محل به نقل از مهر، انسیه خزعلی در نخستین جلسه عمومی کارگروه زنان و خانواده برنامه هفتم توسعه اضافه کرد: پراکندگی قوانین حوزه زنان موجب می شود بیشترین لطمه در زمینه اجرا به این جامعه هدف وارد شود.
وی افزود: تجمیع و تدوین قانون جامع حوزه زنان در حقیقت نگاهی است که نظام حقوقی حوزه زن و خانواده را اصلاح و تنقیح خواهدنمود.
وی با اعلان اینکه در مجموع مسائل زیادی از جامعه در زمینه زنان و خانواده احصا شده است، گفت: ازدواج و طلاق، کرامت زن، آموزش و اشتغال، زنان سرپرست خانوار، بهداشت و سلامت، اوقات فراغت، فضای مجازی، پیش گیری از لطمه ها، ارتقای ساختار خانواده، موضوع جوانی جمعیت، کودک و محیط زیست همچون موارد مهمی بود که دراین زمینه رصد و شناسایی شد.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اشاره کرد: در مساله خانواده در برنامه هفتم با نکات مهمی روبه رو هستیم و این امر یکی از چهار محور اصلی است که در سند تحول ویژه دیده شده و حوزه زنان و خانواده با هدف ارتقای این نهاد و پایداری آنست.
قوانین حوزه خانواده آنچنان گرفتار پیچیدگی است
فاطمه قاسم پور رییس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی نیز با اعلان اینکه تدوین قوانین جدید و رویکرد جدی درباره ی قوانین حوزه زنان نیازمند همت جدی است، گفت: قوانین حوزه خانواده آنچنان گرفتار پیچیدگی ها و درهم تنیدگی هایی است که اجماع روی مفاد یک قانون خصوصاً در این عرصه کار سختی است.
زهرا سجادی رییس انجمن زنان اندیشمند نیز اظهار داشت: در جمع قوانین تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد، ما در مورد قوانین کار، هویتی و… تفاوتی میان زن و مرد قائل نشده ایم از جهت دیگر بر فرزندآوری تاکید می نماییم.
وی افزود: در صورتیکه موانع قانونی وجود دارد زن باید بتوانند بدون نگرانی برای از دست دادن فرصت شغلی، ازدواج کند، صاحب فرزند شود نه این که از ترس از دست دادن منبع درآمد از مادرشدن دوری کند که این ترس ناشی از نبودن پشتوانه قانونی دراین زمینه است که امیدواریم با تجمیع و اصلاح قوانین در این عرصه مشکلات این چنینی رفع گردد.
سجادی با اعلان اینکه ایران حالا محور مقاومت در خاورمیانه و جهان است اظهار داشت: ما نباید در زمینه خانواده و زنان منفعل عمل نماییم باید بتوانیم با تجمیع و همفکری با سازمان های مردم نهاد فعال در این عرصه به محور خانواده در منطقه و جهان تبدیل شویم و به عنوان سردمدار مدافعان حقوق خانواده در جهان الگویی برای سایر کشورها دراین زمینه باشیم.


منبع:

1401/09/04
13:35:23
0.0 / 5
249
تگهای خبر: اشتغال , حقوق , سازمان , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است