رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام كرد؛

ارسال ۲۰ هزار چادر فصلی و مسافرتی به خراسان رضوی

ارسال ۲۰ هزار چادر فصلی و مسافرتی به خراسان رضوی به گزارش کار در محل، مشهد ـ رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: امروز برای اسکان زائرین ۲۰ هزار چادر فصلی و مسافرتی به خراسان رضوی ارسال می شود.به گزارش کار در محل به نقل از مهر، مهدی ولی پور بعدازظهر سه شنبه در نشستی پیرامون هماهنگی و برنامه ریزی خدمات هلال احمر در دهه پایانی ماه صفر در مشهد اظهار کرد، برمبنای آنچه در سازمان جمعیت هلال احمر برنامه ریزی شده است، تابحال ۲۰ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک فروند بالگرد در محل های مشخص شده مستقر شده اند، همین طور امروز برای اسکان زائرین ۲۰ هزار چادر فصلی و مسافرتی به استان خراسان رضوی ارسال می شود.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر همین طور از اجرای طرح همسفران خورشید بمنظور عرضه خدمات به زائرین امام رضا (ع) همزمان با دهه پایانی صفر توسط جمعیت هلال احمر و به میزبانی خراسان رضوی آگاهی داد.
وی بیان کرد: طرح همسفران خورشید دو دهه است که توسط جمعیت هلال احمر همزمان با دهه پایانی صفر اجرا می شود، اما سال جاری این طرح با ابلاغ دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور، به میزبانی خراسان رضوی و با پشتیبانی استانهای معین اجرا می گردد.
ولی پور اضافه کرد: برای اجرای طرح مزبور تابحال برای هماهنگی و برنامه ریزی های بیشتر درباب خدمات دهه پایانی صفر پیش جلساتی با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور، استاندار خراسان رضوی، شهرداری و فرمانداری مشهد برگزار شده است.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: در امتداد اسکان و عرضه خدمات به زائرین در هفت نقطه از شهر مشهد هفت نفر از مسؤولان شعب کمیته امداد و نجات و هلال احمر از استانهای معین شامل استانهای خراسان جنوبی، شمالی، تهران و البرز، قم یزد، گلستان، سمنان به همراه ۲ تیم امدادی و تعدادی چادر در این نقاط مستقر شده اند. استفاده گردد.
وی اضافه کرد: مسؤولان شعب باید از برگزاری و نصب چادرها در مکان هایی که فاقد چهار شرط مهم و اصلی شامل امنیت، سیستم سرویس بهداشتی، آب و برق باشد اجتناب کنند و تنها در محلهای دارای این شرایط چهارگانه چادرها را برای اسکان زائرین بر پا کنند.
ولی پور اضافه کرد: سال جاری به سبب ۲ سال فاصله ای که به خاطر شیوع ویروس کووید ۱۹ به وجود آمد با کاهش ومهار این بیماری و هم با قرار گرفتن در فصل تابستان و تعطیلی مدارس، حضور ۶ تا ۸ میلیون جمعیت زایر را در استان خراسان رضوی پیش بینی شده است که در این جهت باید برنامه ریزی ها به شکلی باشد که حداکثر عرضه خدمات بهینه به زائرین پیاده و سواره صورت گیرد.
پیش بینی ظرفیت اسکان پنج هزار زائر در پارک های شهر مشهد
در ادامه یعقوب سلیمانی، دبیر کل جمعیت هلال احمر اظهار داشت: پیش بینی ظرفیت اسکان پنج هزار زائر در پارک های شهر مشهد شده است اما باید نصب و برگزاری چادرها در این محل ها به تناسب سرویس بهداشتی، آب، برق و امنیت صورت گیرد.
دبیر کل جمعیت هلال احمر اظهار داشت: در دهه پایانی صفر پیش بینی می شود حدود ۶ میلیون زائر در مشهد حضور یابند و برای مدیریت درست این امر باید صدا و سیما با اطلاع رسانی درست به این امر کمک نماید و همین طور در این جهت تدوین یک بسته فرهنگی نیاز است تا مبتنی بر آن ریل گذاری و حرکت شود و همکاری ها صورت گیرد.
وی افزود: برای ایجاد ظرفیت اسکان و عرضه خدمات به زوار، استفاده از جوانان در قرارگاه خادم الرضا (ع) در حال انجام می باشد و در این خصوص ابلاغ گردیده است که مسؤولیت کار با استان خراسان رضوی باشد و تدبیر شده است که تیم های امداد و هلال احمر در مقرهای مشخص شده حضور یابند و تا غروب امروز بخش عمده ای از چادرها در این محل ها نصب و برپا شوند.
سلیمانی بیان کرد: امنیت، برق، تغذیه، سرویس بهداشتی و آب به عنوان زیرساخت های نصب چادر در حوزه اسکان زائرین باید فراهم و تلاش شود بهداشت در این چادرها رعایت شود و برای رفاه حال زائرین این چادرها کاملاً تمیز و مرتب باشند.
دبیر کل جمعیت هلال احمر اظهار داشت: از ۲ میلیون و ۴۰۰ خدمت پزشکی عرضه شده هلال احمر در اربعین سال جاری بیشترین خدمات به بیماران دارای بیماری زمینه ای بوده است.
وی اضافه کرد: نقش دولت در بحث اسکان و پذیرایی زائرین شاید کمتر از پنج درصد باشد و بیشترین نقش را خود مردم ایفا می کنند اما دولت نقش مهمی در تأمین امنیت زائرین دارد بنابراین برای مشارکت مردم در بحث اسکان زائرین باید فرهنگ سازی صورت گیرد.
سلیمانی اظهار داشت: با توجه به این که مشهد قطب مذهبی و پایتخت معنوی ایران بشمار می رود بدین جهت هلال احمر به عنوان مرجع ترویج خط مشی امام رضا (ع) باید تمام توان خویش را دراین زمینه به کار گیرد.
فعالیت ۱۰۷ پایگاه ثابت، سیار و قرارگاهی برای عرضه خدمات به زائران
رسول زارع، سرپرست معاونت امداد و نجات خراسان رضوی هم در این جلسه اظهار داشت: فعالیت ۱۰۷ پایگاه ثابت، سیار و قرارگاهی برای عرضه خدمات به زوار، پوشش اسکان مورد نیاز فرمانداری مشهد در فضاهای باز و پارک های اصلی شهر مشهد با پوشش حدود ۵۰ هزار چادر برای اسکان زوار، پشتیبانی خدمات درمانی با نیروهای اورژانس و فوریت ها در محل های اسکان زائرین بعد از ورود زائرین از محورهای اصلی و فرعی به مشهد از دیگر اقدامات خواهد بود.
سرپرست معاونت امداد و نجات خراسان رضوی اظهار داشت: در دهه پایانی ماه صفر، هزار و ۸۰۰ نیروی امداد و نجات و هلال احمر بصورت روزانه به زائرین امام رضا (ع) ارائه خدمت می کند.
وی اضافه کرد: در دهه پایانی صفر با استقرار ۶۰ دستگاه آمبولانس، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۳۰ دستگاه خودرو نجات، ۴۰ دستگاه خودروی امدادی، تعداد ۲ فروند بالگرد در ۶ محور اصلی و محورهای فرعی تحت پوشش معاونت امداد و نجات خراسان رضوی به زائرین امام رضا (ع) ارائه خدمت خواهند می شود.
زارع بیان کرد: وظیفه این جمعیت، امداد و نجات است که دراین زمینه ۱۰۰ درصد آمادگی لازم برای عرضه خدمات به زائرین رضوی در دهه پایانی صفر را دارد و در صورت نیاز به آمبولانس و بالگرد می تواند این موارد را تأمین کند و مشکلی دراین زمینه وجود ندارد.


منبع:

1401/07/08
09:14:56
0.0 / 5
139
تگهای خبر: خدمات , سازمان , سفر , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است