اسكندری مطرح كرد؛

همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری

همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری کار در محل: مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری جزییات همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری را تشریح نمود.به گزارش کار در محل به نقل از مهر، محمد اسکندری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور در هفدهمین سالروز گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان که امروز برگزار شد، اظهار داشت: در فصل بودجه پیشنهاد داده بودیم که هرچه دستگاه های اجرائی بودجه رفاهی بگیرند، ۲۰ درصد آن به بازنشستگان اختصاص یابد.
وی اضافه کرد: اگر این مساله در قالب حکمی ساده در بندی از مفاد بودجه در نظر گرفته شود در این صورت بار مالی هم به دنبال نخواهد داشت.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور با تاکید بر این که زمین هایی برای مسکن بازنشستگان در نظر گرفته ایم، اشاره کرد: این مساله را به وزارت مسکن انتقال داده ایم اما هنوز در این خصوص تصمیم گیری نشده است و امید است بتوانیم در این دولت خبرهای خوشی برای خانه دار شدن بازنشستگان داشته باشیم.
وی از پیگیری تشکیل شورای عالی کانون ها آگاهی داد و اظهار داشت: با جدیت به دنبال این مساله هستیم. چونکه اگر بازنشستگان کانون منسجمی داشته باشند بهتر می توانند از خود دفاع کنند.
اسکندری افزود: هم اکنون ۱۲ درصد منابع پرداخت حقوق ها از محل سرمایه گذاری صندوق تامین می شود در صورتیکه در گذشته این رقم صفر تا ۵ درصد بود.
به گفته وی ۲۴ هزار میلیارد تومان از محل کسورات شاغلین دریافت می نماییم و در مجموع می توان گفت بیش از ۲۸ درصد منافع حقوق توسط کسورات کارمندان تامین می شود.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور با اشاره به این که تنخواه دو هزار میلیارد تومانی برای تسویه کسورات بازنشستگان نیاز داریم، عنوان کرد: این کسورات با ۳۰ تا ۴۵ روز تأخیر پرداخت می شود و از سازمان برنامه و بودجه درخواست کردیم که بودجه آنرا به ما اختصاص دهند.
اسکندری درباب سفرهای بازنشستگان تاکید کرد: برنامه سفر این افراد فردا ابلاغ می شود و همین طور وام ازدواج فرزندان نیز به روز شده و به مشمولان بدون نوبت وام پرداخت می شود.
وی با اشاره به این که مبلغ وام بازنشستگان ۱۵ میلیون تومان است، تصریح کرد: هم اکنون نسبت حقوق شاغلین به بازنشستگان در یک دستگاه ۱۵۰ درصد و در دستگاه دیگر ۷۰ درصد است که این تبعیض ها آزاردهنده بوده و پیشنهاد قانون جایگزین نظام تامین اجتماعی چند لایه را آماده و به وزارت رفاه ارسال کرده ایم و امیدواریم این روند به سمت عدالت جلو برود.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور با اشاره به این که از تمام کسری ها و نواقصی که در مدیریت و اقدامات ما وجود دارد، عذرخواهی می نماییم، اظهار داشت: فرمول متناسب سازی حقوق بازنشستگان معین نیست و نسبت ۹۰ درصدی هم ترازی حقوق بازنشستگان و شاغلان در گروههای ۲۰ گانه برقرار است.
به گفته وی دو تعبیر در این حوزه وجود دارد. یکی این که بازنشستگانی که پس از اسفند ۱۴۰۰ بازنشسته شدند باید متناسب سازی برایشان صورت گیرد و تعبیر دوم این که درست است که در هر ۲۰ گروه، ۹۰ درصد متناسب سازی برقرار است اما این مساله در بعضی از دستگاهها زیر ۹۰ درصد است که باید اصلاح گردد.
اسکندری اظهار داشت: ۹ هزار میلیارد تومان باید برای همه باشد اما هنوز سازمان برنامه و بودجه به ما فرمولی ارائه نکرده است. وی با تاکید بر این که در ازای بودجه متناسب سازی مقرر است سهام پرداخت گردد، عنوان کرد: می گویند سهام را بفروش و پولش را به خزانه بریز تا ما آنرا به شما برگردانیم. مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری درباره معوقات ۱۵ درصدی احکام بازنشستگان علوم پزشکی اظهار داشت: چند ماه قبل گفتند معوقات پرداخت شده و صندوق در حساب بانکی اش گذاشته، در صورتیکه اعتبار ۱۵ درصد تامین نشده و خود ما هم پیگیر هستیم. وی افزود: طرح های خرید لوازم خانگی ایراداتی داشت که رفع شده و به زودی طی امروز و فردا کارهای ثبت نامش آغاز می شود.


منبع:

1401/05/03
23:41:03
0.0 / 5
216
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است