معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزارت كار خبر داد

ثبت نام در سامانه كارورزی

ثبت نام در سامانه كارورزی به گزارش كار در محل، به نقل از تسنیم معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزارت كار ثبت‌ نام بیش از ۶۰ هزار نفر واجد شرایط را در سامانه كارورزی اعلام كرد و گفت: افزایش میزان اشتغال ‌پذیری نیروی كار و فارغ التحصیلان دانشگاهی از جمله دستاوردهای مهم این طرح می باشد.


معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در مصاحبه با رادیو ضمن اشاره به این جمله كه وزارتخانه مربوطه از ابتدای سال جاری برنامه ای با عنوان كارانه اشتغال جوانان (كاج) را در سطح كشور كلید زده است، افزود: طرح «ارائه مشوق های بیمه ا ی كار فرمایی برای ایجاد اشتغال» از جمله بخش های مهم این برنامه است.
عیسی منصوری همچنین با بیان اینكه طرح كاج موجب اشتغال پذیری در جامعه می شود، اظهارداشت: در طرح كارورزی به جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی كه تمایل دارند برای كسب مهارت های لازم فنی و كارآفرینی و شناساندن توانایی خود به كارفرمایان در دوره های كارورزی وارد شوند از كمك هزینه آموزشی بهره مند خواهند شد.
معاون توعه كارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی درباره مشوق كار فرمایی نیز گفت: كارفرمایان بنگاه های فعال اقتصادی بخش خصوصی و تعاونی دارای كد كارگاهی تامین اجتماعی در صورت جذب و بكارگیری جوانان دانش آموخته دانشگاهی از بین گروه هدف طرح برای مدت یكسال مشمول مشوق بیمه ای كارفرمایی شده و سهم بیمه مزبور از سوی دولت پرداخت می شود.
وی افزود: كارفرمایانی كه كارورزان دارای گواهی معتبر موضوع بند یك این طرح را جذب كنند بابت همان كارورزان و در چارچوب آئین نامه اجرایی ماده 71 قانون برنامه ششم توسعه به مدت دو سال از مزایای معافیت حق بیمه سهم كارفرما برخوردار خواهند شد.
منصوری در ادامه از ثبت‌ نام بیش از 60 هزار نفر واجد شرایط تاكنون در سامانه كارورزی خبرداد و اظهارداشت: افزایش میزان اشتغال ‌پذیری نیروی كار و فارغ التحصیلان دانشگاهی از جمله دستاوردهای مهم این طرح است.
وی گفت: در این طرح تاكید بر پیوند میان كارورز و محیط كار است و كارورزان باید در طول دوره كارورزی آموزش های لازم را فراگرفته و با محیط واقعی كسب و كار آشنا شوند. 
1396/04/17
18:02:52
5.0 / 5
6243
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است