رئیس اداره تبلیغات شهرستان مهران در گزارش كار در محل عنوان كرد؛

ماجرای خروج برخی اتوبوس ها از مرز مهران چیست؟

ماجرای خروج برخی اتوبوس ها از مرز مهران چیست؟ به گزارش کار در محل حجت الاسلام صدارت اظهار داشت: در شهرهای مرزی زیرساخت های لازم برای زوار فراهم نیست، مساجد به خاطر کرونا بسته هستند و فضایی برای زوار تدارک دیده نشده است و مردم باید به این نکته توجه نمایند.حجت الاسلام محمد صدارت رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مهران در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به شرایط فعلی مرز مهران و شایعات فضای مجازی در خصوص باز شدن این مرز در ساعاتی از روز گفت: همانگونه که اعلام شده مرز زمینی بسته است، به تبع آن ورود به شهرهای مرزی نیز ممنوع و از مردم خواسته شده به سمت شهرهای مرزی حرکت نکنند.
وی اضافه کرد: اگر مردم به سمت شهرهای مرزی حرکت کنند با توجه به این که نمی توانند از مرز عبور کنند ازدحام و تجمع اتفاق می افتد و خطر این تجمع گسترش شیوع ویروس کرونا خواهد بود به همین خاطر اعلام شده کسی به شهرهای مرزی سفر نکند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مهران به شایعات فضای مجازی اشاره و عنوان کرد: مشکلی که وجود دارد این است که در فضای مجازی شایعاتی درباب باز شدن مرزها حتی بصورت ساعتی در روز منتشر می شود، این قسم شایعات موجب می شود تعدادی از مردم فریب خورده و به سمت مرز حرکت کنند و یا شایعه می کنند که با هماهنگی عراق از فردا مرز باز می شود، با آنکه مسیر بسته است و پلیس مانع ورود مردم به شهرهای مرزی می شود، باز هم این شایعات مردم را به سمت مرز می کشاند.
صدارت با اعلان اینکه تجمع مردم نسبت به سال قبل کمتر است، اظهار داشت: مشکل دیگری که وجود دارد این است که در شهرهای مرزی زیرساخت های لازم برای زوار فراهم نیست، مساجد به خاطر کرونا بسته هستند و فضایی برای زوار تدارک دیده نشده است و مردم باید به این نکته توجه نمایند.
حجت الاسلام صدارت افزود: مشکل دیگری که وجود دارد این است که وقتی در اخبار اعلام می کنند مرز بسته است از استثنائات این مسئله چیزی نمی گویند. مرز زمینی ایران از سال ۹۸ به خاطر کرونا بسته است و تنها بصورت موردی و در موارد استثنا باز می شود. استثنائات عبور از مرز زمینی شامل افراد دو تابعیتی، افرادی که برای تحصیل یا کار در کشور عراق اقامت دارند و افرادی که موافقت نامه عراقی در دست دارند، می شود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مهران افزود: مشکل اینجاست که در اخبار قانون کلی بیان شده و صحبتی از استثنائات نمی گردد، به همین خاطر وقتی مردم خودرا به مرز می رسانند و می بینند عده ای از مرز عبور می کنند ناراحت می شوند و گمان می کنند در این قضیه تبعیض وجود دارد؛ بدین سبب مشکل در این بخش اطلاع رسانی است.


منبع:

1400/06/30
17:40:47
0.0 / 5
226
تگهای خبر: سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است