مدیرعامل بنیاد بركت خبرداد؛

راه اندازی ۱۸۰ هزار طرح اشتغال زایی

راه اندازی ۱۸۰ هزار طرح اشتغال زایی مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به این که امسال 180 هزار شغل ایجاد می شود، اظهار داشت: باتوجه به نوع مشاغل، به آنها تسهیلات پرداخت می شود و میزان وام پرداختی 15 میلیارد تومان است.به گزارش کار در محل به نقل از مهر، امیرحسین مدنی در نشست خبری امروز با اشاره به این که ۸۰۰ بنگاه برای مشاغل خرد و کلان به وجود آمده است، اظهار داشت: هم اکنون ۱۱۸ هزار طرح اشتغال زایی در کشور اجرا شده و تا آخر سال تعداد این طرح ها به ۱۸۰ هزار می رسد.
وی با اشاره به این که ۸ هزار و ۳۵ روستا تحت پوشش بنیاد برکت برای اجرای طرح های اشتغال زایی قرار دارند، گفت: در سامانه «بنیاد برکت» به تفکیک میزان اشتغال، نوع شغل، طرح های اجرائی و غیره وجود دارد.
مدنی به طرح ویژه کولبران اشاره و اشاره کرد: سه هزار و ۸۱۴ طرح ویژه کولبران در سه استان کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی اجرائی شده و تا حالا ۱۱ هزار و ۴۴۲ طرح برای کولبران به وجود آمده است که ۸۵ درصد سهم مردان و ۱۴ درصد سهم زنان بوده است.
مدیرعامل بنیاد برکت به طرح های اشتغال زایی در زمینه معلولین اشاره و اظهار داشت: هزار و ۱۰۹ طرح برای معلولان اجرائی شده و همین طور از ۱۱۵ هزار طرح های اشتغال زایی ۶ هزار و ۵۸۵ طرح مربوط به زنان سرپرست خانوار بوده است.
وی افزود: بعد از اجرائی شدن طرح اشتغال زایی، تسهیلگران بنیاد برکت دو سال بصورت متناوب در کنار آنها هستند و اگر طرح مشکلی داشته باشد به آنها در رفع آن کمک می نماید.
مدنی اشاره کرد: هم اکنون کمتر از یک درصد معوقات بانکی در بین جامعه وجود دارد و تمامی افرادی که از ما تسهیلات دریافت کرده اند بموقع نسبت به پرداخت آن اقدام می کنند.
مدیرعامل بنیاد برکت به طرح به روستا بر می گردیم نیز اشاره و گفت: در ۳۵۰ شهرستان کشور این طرح اجرائی می شود و بر طبق منطقه، تسهیل گران نسبت به اشتغال زایی و بازگشت افراد به روستاها اقدام می کنند.
مدنی با اشاره به این که حاشیه نشینی به سبب مهاجرت از روستا به حاشیه شهرها رخ داده، تاکید کرد: قسمتی از این اتفاق نیز دلیلهای اجتماعی و فرهنگی دارد و آن بخش که مربوط به شغل و اقتصاد است، اهتمام می نماییم با اجرای طرح های اشتغال زایی در روستاها نسبت به بازگشت افراد از حاشیه شهرها اقدام نماییم.
وی اضافه کرد: امسال حداقل پنج هزار طرح در زمینه مهاجرت معکوس ایجاد می نماییم که در این صورت ۳۰ هزار مهاجرت معکوس رخ خواهد داد. وی درباره نحوه ورود به این پویش اظهار داشت: مردم می توانند بوسیله سایت و اپلیکیشن بنیاد برکت به سامانه ثبت نام متقاضیان مهاجرت معکوس مراجعه و ثبت نام کنند. مدیرعامل بنیاد برکت اظهار داشت: در طرح "برکت خورشید" به زودی کلنگ راه اندازی مدرسه کودکان کار در تهران به زمین زده می شود.
بگفته مدنی اگر بتوانیم حداکثر ۱۵ هزار طرح در زمینه مهاجرت معکوس اجرائی نماییم، در این صورت ۶۰ هزار مهاجرت معکوس اتفاق می افتد.
مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به این که سال قبل ۷۰ هزار طرح خرد به راه افتاده است، اشاره کرد: همین طور ۱۳ هزار و ۵۰۰ طرح عمرانی در زمینه مسکن، مدرسه، راه، آب رسانی و غیره نیز اجرائی شد.
وی با تاکید بر این که امسال ۳۰۰ بنگاه اشتغال زایی راه اندازی می شود، اظهار داشت: تا آخر سال ۹۰ هزار طرح ایجاد خواهد شد.
مدیرعامل بنیاد برکت درباب اعتبارطرح های اشتغال زایی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، تاکید کرد: امسال بنا داریم ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای طرح های اشتغال زایی هزینه نماییم که قسمتی از بانک و قسمتی از سوی مردم تامین خواهد شد.
مدنی درباب تسهیلات پرداختی برای مشاغل مختلف به خبرنگار مهر اظهار داشت: در مشاغل خرد ۷۰ میلیون تومان پرداخت می شود که البته در بعضی از طرح ها دو تا سه وام پرداخت می نماییم. همین طور در مشاغل خانوادگی صد تا ۲۵۰ میلیون تومان وام می دهیم. در کارگاه های تولیدی و بنگاه ها ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان وام پرداخت می گیرد.
وی با اشاره به این که در بعضی از مشاغل مشارکت مدنی نوع دو داریم که به آنها ۵۰۰ تا یک میلیارد تومان وام پرداخت می نماییم، اظهار داشت: در مشاغلی که مشارکت مدنی دو و سه داریم یک تا ۱۰ میلیارد تومان وام می دهیم و همین طور در بعضی جاها نیز مشارکت در سهام داریم که در آنجا نیز تا ۱۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری می نماییم.
مدیرعامل بنیاد برکت گفت: در مشاغل خرد سود بانکی زیر ۱۰ درصد است. در بنگاه ها ۱۴ درصد نرخ سود بانکی است.

1400/04/03
14:58:54
0.0 / 5
174
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است