مدیرعامل شركت ساماندهی مشاغل شهر:

ون كافه ها مجوز فعالیت می گیرند

ون كافه ها مجوز فعالیت می گیرند مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر از ابلاغ دستورالعمل اجرایی ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون با تکیه بر فعالیت ون کافه ها اطلاع داد.


به گزارش کار در محل به نقل از مهر، سید علی مفاخریان در جلسه بررسی شرایط اعطای مجوز فعالیت ون کافه ها ضمن اشاره به تصویب دستورالعمل جامع مشاغل سیار موتوری شهر تهران توسط کمیته برنامه ریزی شورای شهر تهران، اظهار نمود: این دستورالعمل فروردین سال جاری به مناطق ۲۲ گانه شهرداری ابلاغ و بعد از آن، از جانب شرکت ساماندهی مکاتبات لازم برای برگزاری کمیته های اجرایی و مکان های پیشنهادی با شهرداری مناطق شروع شد. وی افزود: متقاضیان، مکان ها و فضاهای شهری مورد نظر خویش را بر مبنای شاخصهای موجود در دستورالعمل به ادارات ساماندهی مناطق پیشنهاد می دهند. مکان های پیشنهادی در کمیته اجرایی بررسی و نهایتاً ظرف مدت دو هفته نتیجه اعلام می شود و بعد از طی مراحل قانونی در مورد تقاضای بهره برداران، با رعایت تشریفات قانونی و دستورالعمل های صادره، شرکت ساماندهی، با برنده مزایده قرارداد منعقد خواهد نمود.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با تکیه بر این که فعالیت ون کافه ها به ارتقا امنیت اجتماعی و سرزندگی و نشاط در سطح شهر می انجامد اظهار داشت: افزایش حضور شهروندان در فضاهای شهری، کمک به رشد اقتصاد شهری، ایجاد حس مکان و حس تعلق شهروندان و برقراری درآمد پایدار برای شهرداری تهران از جنبه های مهم و تاثیر گذار فعالیت مجاز ون کافه ها خواهد بود. مفاخریان در ادامه تصریح کرد: مجوز فعالیت رسمی فقط در صورت تأیید کمیته اجرایی با در نظر گرفتن ملاحظات امنیتی، ایمنی، انتظامی و صنفی به متقاضیان اعطا خواهد شد. به صورت مثال محل استقرار ون کافه باید با فاصله متعارف از منازل مسکونی و بافت های حساس نظیر بیمارستان ها، مدارس، سفارتخانه ها، بانک ها و … باشد. همینطور با تائید نیروی انتظامی و پلیس راهور برای در نظر داشتن ملاحظات امنیتی و ترافیکی و با فاصله متعارف از فعالیتهای مشابه واحدهای صنفی ثابت باشد. همینطور موارد مهم مانند در دسترس بودن امکانات زیرساخت همچون تأمین برق، آب آشامیدنی و سرویس بهداشتی و دفع مجاز فاضلاب باید پیشبینی شده باشد. در این جلسه فتاحیان، مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان، عنقایی مدیر کل برنامه ریزی، عزیزی مدیر بازرسی، رحمان نژاد مدیر حراست معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران حضور داشتند و پیشنهاداتی نظیر اجرای پایلوت فعالیت ون کافه ها در چارچوب دستورالعمل اجرایی ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون در دو منطقه یا تخصیص ۱۰۰ نقطه برای فعالیت ون کافه ها عنوان شد.


منبع:

1400/02/08
11:56:47
0.0 / 5
475
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است