خداكرمی :

شاهد انباشت قرنطینه های كرونائی هستیم

شاهد انباشت قرنطینه های كرونائی هستیم به گزارش کار در محل رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: طرح ها و برنامه های مختلفی برای کنترل کرونا اجرا شده و موفقیت ها و شکست هایی داشته ایم اما بطور کلی هم اکنون وقت آزمون و خطاهای گذشته نیست.ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، درباب اجرای ناقص و بدون نظارت قرنطینه در سطح شهر اظهار داشت: طی یک سال اخیر شاهد شیوع ویروس کرونا و ایجاد محدودیت های مختلف برای شهروندان بودیم اما هم اکنون که موج چهارم کرونا شیوع یافته، دیگر نه شورای شهر و نه دولت ابزار نظارتی مؤثر و کارآمدی برای کنترل شرایط خصوصاً قرنطینه و ایجاد محدودیت در ترددها ندارند.
وی اضافه کرد: هم اکنون با وجود اعمال محدودیت ها و لزوم فعالیت محدود مشاغل بنا بر اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، اما همچنان در سطح شهر شاهدیم که مغازه ها و کسبه به فعالیت خود ادامه می دهند و تغییر چندانی در سطح شهر دیده نمی گردد.
خداکرمی اشاره کرد: وقتی می گوئیم مغازه ها بسته شوند، نمی توانیم تنها با یک قانون یا مصوبه کسب وکار مردم را تعطیل کرد یا در صورت این نوع تصمیم گیری، باید تسهیلات مالی برای شهروندان و کسبه در نظر گرفته شود.
وی اشاره کرد: بعلاوه برای اینگونه تصمیم گیری ها باید توجه گردد که با بسته شدن مغازه ها چه کسی باید خرج این افراد را بدهد.
رئیس کمیته سلامت شورای شهر گفت: هم اکنون شاهد انباشت روش های قرنطینه هستیم اما این نوع کنترل بطور مؤثر جوابگو نیست و باید واکسیناسیون عمومی در اولویت قرار گیرد.
وی اضافه کرد: طی یک سال قبل طرح ها و برنامه های مختلفی برای کنترل کرونا اجرا شده و موفقیت ها و شکست هایی داشته ایم اما بطور کلی هم اکنون وقت آزمون و خطاهای گذشته نیست و بجای پیدا کردن مقصر باید یک راه حل کارآمد را اجرا نماییم.
خداکرمی تاکید کرد: همین طور یکی از معضلات ناشی از اعمال محدودیت های کرونا، افسردگی ناشی از مشکلات اقتصادی و محدودیت های اجتماعی است. به همین دلیل مسئولان مربوطه باید نسبت به سلامت روان شهروندان نیز توجه داشته و برای آن برنامه ریزی کنند.


منبع:

1400/02/06
22:33:24
0.0 / 5
553
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است