از سوی شركت ساماندهی مشاغل تهران؛

اعلام ضوابط فعالیت روز بازارها در ایام پایانی سال

اعلام ضوابط فعالیت روز بازارها در ایام پایانی سال کار در محل: مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران از تعیین الزامات فعالیت دستفروشان در ایام پایانی سال آگاهی داد.


به گزارش کار در محل به نقل از مهر، سید علی مفاخریان با اشاره به این دستورالعمل اظهار داشت: فعالیت دست فروشان در شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوعست اما در سایر شهرها محل فعالیت دست فروشان باید ترجیحاً در محل های رو باز و با بهره گیری از سازه های موقت و سبک باشد.

وی با تاکید بر این که مکان انتخاب شده برای ساماندهی دست فروشان نباید در نقاط بی دفاع شهری یا محل هایی بدون امکانات لازمی چون روشنایی، دسترسی مناسب و امنیت باشد، اظهار نمود: ساعت فعالیت در محل های تعیین شده برحسب شرایط و مقتضیات شیوع بیماری در هر شهر و برمبنای محدودیت های ذکر شده در مصوبه ستاد ملی کرونا توسط فرماندار تعیین می شود. مدیرعامل شرکت ساماندهی و صنایع و مشاغل شهر افزود: استقرار دست فروشان با در نظر گرفتن حداقل فاصله ۲ متر و رعایت فاصله ایمن حداقل یک تا دو متر در راه تردد افراد برای پیش گیری از شیوع بیماری الزامی خواهد بود. همین طور در محل هایی که امکان جداسازی ورود و خروج وجود دارد، مسیر ورود از خروج باید تفکیک شود.

مفاخریان به نظارت بر رعایت بهداشت و استفاده از وسایل حفاظت فردی همچون استفاده از ماسک و دستکش برای همه فروشندگان تاکید کرد و اظهار داشت: در روز بازارها باید پرهیز از تبادل وجه نقد و استفاده از دستگاه های کارت خوان و یا روش پرداخت بوسیله کد پرداز در اولویت قرار گیرد.

وی درباره ارائه مواد غذایی در روز بازارها اظهار نمود: همه فروشندگان مواد غذایی ملزم به داشتن کارت بهداشت معتبر و عرضه بسته بندی شده محصولات هستند. مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با اشاره به لزوم رعایت بهداشت محیطی در روز بازارها، اظهار داشت: لازم است در غرفه های روز بازار، یک حائل (مانند پرده نایلونی یا مشمایی (بین فروشنده و خریدار قرار گیرد. همین طور سطل های زباله به تعداد موردنیاز برای جمع آوری پسماند پیش بینی شود تا پسماندها در کیسه های پلاستیکی محکم بدون درز و نشت در آخر زمان فعالیت بازار، جمع آوری شود. مفاخریان با اشاره به اینکه مسئولیت رعایت پروتکل های بهداشتی محل فعالیت با فروشنده است، تاکید کرد: ما موظف به اطلاع رسانی این الزامات در قالب تبلیغات محیطی در محل های تعیین شده هستیم اما در صورت تخلف فروشندگان، متخلفان به مراجع قضائی معرفی خواهند شد چونکه گشت های کنترل بهداشتی جهت پایش و نظارت بر عملکرد بهداشتی دست فروشان به صورت روزانه انجام می شود.


منبع:

1399/11/29
14:10:03
0.0 / 5
641
تگهای خبر: خرید , شركت , فروش , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است