نماینده مردم اراك در مجلس شورای اسلامی:

تعدد انتخاب شهردار از شاخصه های منفی شورای شهر اراك است

تعدد انتخاب شهردار از شاخصه های منفی شورای شهر اراك است به گزارش کار در محل نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تعدد انتخاب شهردار در دوره پنجم شورای شهر اراک یکی از شاخصه های منفی این شورا است.علی اکبر کریمی در گفتگوی با خبرنگار مهر اظهار نمود: شورای شهر دوره پنجم اراک در ماه های پایانی دوره چهار ساله خود انتظار می رود گزارش های شفافی به مردم ارائه کند و یکی از مواردی که سوال جدی در مورد عملکرد شورا پنجم وجود دارد همین تعدد انتخاب در مورد مدیریت شهر است. یکی از اصول موفقیت در مدیریت شهری ثبات مدیریت است و اینکه در مدت سه سال و چند ماه، چندین شهردار و سرپرست مکرر تغییر می کنند بیان کننده یکی از شاخصه های منفی شورای شهر است؛ حال با تغییر مجدد شهردار اراک در ماه های پایانی دوره پنجم شورای شهر بر شاخصه منفی این شورا افزوده می شود.
وی اشاره کرد: به نوبه خود نقد و گلایه های جدی به مدیریت شهری دارم اما در این شرایط تغییرات اینگونه را مناسب نمی دانم. ضمن اینکه اخباری به گوش می رسد که این تغییرات ناشی از مصلحت اندیشی برای شهر نیست و رقابت های داخلی و انتظاراتی که وجود داشته است می تواند منشأ این تغییر باشد. شایسته نیست مصالح عمومی مردم و شهر را دستاویز مباحث داخلی و احیاناً منافع شخصی خود قرار دهند در نتیجه انتظار می رود هم اعضای شورای شهر به این حساسیت مسئله دقت کنند و هم مراجعی که ناظر بر عملکرد شورای شهر هستند دقت لازم را در این خصوص داشته باشند.
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: انتخاب و استیضاح شهردار از اختیارات قانونی شورای شهر شمرده می شود ولی باتوجه به عملکردی که شورای شهر کنونی داشته بنظر می رسد این تغییرات خیلی تابع آن منطق کلی نیست.
کریمی اشاره کرد: دانستن حق مردم است و شفافیت باید در بین نمایندگان مجلس، مسئولان دولت، شوراهای شهر و شهرداری ها حاکم باشد. انتظار می رود شهرداری و شورای شهر گزارشات شفافی به مردم ارایه کنند. شایعاتی وجود دارد که برخی از بستگان اعضای شورا در شهرداری جذب شده اند در این خصوص توضیح بدهند و اخباری به گوش می رسد که برخی از اعضای شورا در ساخت و سازهای شخصی خود از رانتهای ویژه شهرداری بهره برده اند. اینها جای سوال دارد که لازم است در این موارد شفاف سازی شود تا مردم از آنچه حقشان هست اطلاع پیدا کنند.
وی اظهار داشت: اینکه شنیده می شود فردی مورد تشویق و تقدیر اعضای شورا قرار می گیرد و بلافاصله به سبب تخلفات گسترده مالی بازداشت می شود این جای سوال دارد و نشان میدهد اعضای شورای شهر هم باید دقت بیشتری داشته باشند و هم شفاف سازی کنند.


منبع:

1399/11/11
21:52:20
0.0 / 5
620
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است