اوحدی ؛

الزام به تبدیل وضعیت ایثارگران با رفع ابهام دیوان عدالت اداری

الزام به تبدیل وضعیت ایثارگران با رفع ابهام دیوان عدالت اداری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: به دنبال تفسیر معاون دیوان عدالت اداری نسبت به اجرای قانون تبدیل وضعیت ایثارگران، معاون قوانین مجلس با رد این تفسیرجدید، این قانون را لازم الاجرا دانست.


سعید اوحدی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره قانون استفساریه تبدیل وضعیت ایثارگران اظهار داشت: مجلس یازدهم بعنوان یک مجلس انقلابی این قانون مهم را پس از سال ها انتظار که توقع داشتیم در مجالس قبلی به تصویب برسد، به صورت بند «و» ماده ۴۴ به تصویب رساند. برپایه این قانون، مبحث تبدیل وضعیت فرزندان جامعه شاهد و ایثارگر به تصویب رسید. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه کرد: پس از تصویب و تأیید شورای نگهبان، معاون دیوان عدالت اداری یک تفسیر را از این قانون داشتند که این تفسیر یک نگرانی را میان جامعه ایثارگری ایجاد کرد. نهایتاً طی روزهای گذشته معاون قوانین مجلس پس از این استفساریه نظر نهایی مجلس را اعلام نمود و برپایه این نظر، قانون مذکور دربرگیرنده قوانین قبل خواهد بود. اوحدی خاطرنشان کرد: هرچند که معاون دیوان عدالت اداری بر قوانین قبلی استناد کرده بود و با استناد به قوانین گذشته این قانون جدید را رد کرده بود. این در شرایطی است که اساسا قانون جدید تفسیر کننده قوانین قبلی خواهد بود. بنابراین از نظر معاون قوانین مجلس این تفسیر معاون دیوان عدالت اداری رد شده و خلاف مقررات قانون گذاری دیده شده است. وی افزود: امیدواریم برپایه مصوبه مجلس و تأیید شورای نگهبان، شاهد انجام این قانون محرز مجلس و تبدیل وضعیت جامعه ایثارگری باشیم. این قانون یکی از مطالبات اصلی ایثارگران بود و فصل الخطاب اجرای آن هم تأیید مجلس و شورای نگهبان است.
اوحدی با تکیه بر اینکه امیدواریم همه نسبت به اجرای این قانون تمکین داشته باشند، اظهار داشت: در صورت عدم اجرای دستگاه ها هم ما از راه پیگیری های قانونی و حقوقی نسبت به عدم کم کاری دستگاه ها اقدام خواهیم کرد. به گزارش کار در محل به نقل از مهر، ۲۷ مهرماه بود که قانون استفساریه تبدیل وضعیت ایثارگران به صورت قطعی تصویب گردید. برپایه این قانون و با اصلاح طرح استفساریه بند «و» ماده ۴۴ قانون برنامه ششم توسعه، تبدیل وضعیت مشمولان قانون جامع ایثارگران از قراردادی به رسمی قطعی است و ایثارگرانی که به صورت شرکتی، قرارداد کار معین و پیمانی در دستگاههای دولتی اشتغال داشته و تا آخر سال ۹۵ هم مشغول به کار بوده اند، به صورت رسمی خواهند شد. بنابر قانون هم افراد مشمول ماده ۲۱ قانون جامع خدمات ایثارگری مشمول اجرای قانون تبدیل وضعیت خواهند شد.
این قانون ۱۲ آبان ماه از جانب محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به حسن روحانی رئیس جمهور کشور ابلاغ گردید. با این وجود دستگاه ها نسبت به اجرای آن اقدام نکردند. خبرگزاری مهر هم ۹ آذرماه در گزارشی نسبت به کم کاری دستگاه ها در زمینه اجرای قانون تبدیل وضعیت ایثارگران پرداخت. حال برپایه اعلام جدید رئیس بنیاد شهید، تمامی موانع قانونی اجرای این مصوبه برداشته شده و تمامی دستگاههای کشور ملزم به اجرای آن هستند.


منبع:

1399/09/27
11:29:24
5.0 / 5
630
تگهای خبر: اشتغال , حقوق , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است