مدنی:

تولید ۵ میلیون پوشاك در سال جدید

تولید ۵ میلیون پوشاك در سال جدید مدیر عامل بنیاد بركت از ایجاد شغل و درآمد برای ۱۰ هزار كولبر امسال خبرداد و اظهار داشت: تولید ۵ میلیون پوشاك در دستور كار قرار دارد.به گزارش کار در محل به نقل از مهر، امیرحسین مدنی مدیر عامل بنیاد برکت در نشست خبری امروز در مورد سه طرح اصلی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام که مقرر است امسال اجرایی شود، اظهار داشت: سال جاری سیزدهمین سال فعالیت بنیاد برکت است و قرار بود هزار مدرسه از جانب بنیاد برکت ساخته شود که هزار و ۹۰۰ مدرسه را در دستور کار قرار دادیم و تابحال هم ۱۲۵۰ مدرسه افتتاح شده است. ۱۵۰ مدرسه را همزمان باآغاز سال تحصیلی افتتاح خواهیم کرد. همینطور تا آخر سال ۱۰۰ مدرسه هم به تعداد مدارس احداثی ما اضافه خواهد شد.
وی اظهار داشت: بنیاد برکت توانسته هزار نقطه روستایی را آب رسانی کند. ۲۴۰ مرکز جامع سلامت راه اندازی شده و همینطور ۱۲ بیمارستان و ۱۸ هزار مسکن برای محرومان ساخته و تحویل داده شده است.
مدیر عامل بنیاد برکت با اشاره به اینکه رویکرد بنیاد برکت ایجاد اشتغال و کمک به رفع فقرزدایی است، خاطرنشان کرد: در سال جهش تولید می خواهیم با اجرای طرح ها و برنامه ها یی از تولید به اشتغال برسیم و در این خصوص هم ایده های مردم را جمع آوری می نماییم و با سرمایه اندک آنها خودمان هم سرمایه گذاری می نماییم و مدلهای تولید را اجرایی خواهیم کرد.
مدنی اضافه کرد: امسال سه طرح اصلی را در دستور کار داریم که یکی از آنها در بخش پوشاک و طرح دیگر مربوط به اشتغال کولبران و یک طرح هم در جهت پشتیبانی از طرح های آبزیان و تولید پروتئین در کشور است.
وی با اشاره به اینکه بنیاد برکت به معیشت پایدار در نقاط روستایی اهمیت می دهد، افزود: نبود شغل در روستاها سبب تخلیه روستاها شده بنابراین از چند سال قبل برنامه ریزی در جهت ایجاد اشتغال در روستاها در دستور کار قرار گرفته است و ما به طرح های خود و خانگی ورود پیدا کرده ایم.
مدنی با اشاره به اینکه در نیمه دوم سال ۹۷، ۱۰ هزار طرح خرد و خانگی به وجود آمد، اظهار داشت: در سال ۹۸ این طرح ها به ۴۰ هزار طرح رسید و امسال می خواهیم ۶۰ هزار طرح خرد و خانگی را ایجاد نماییم که عمدتاً این طرح ها در مناطق روستایی و حاشیه شهرها خواهند بود.
مدیر عامل بنیاد برکت اظهار داشت: تابحال ۱۶ هزار طرح خرد و خانگی محقق شده و مابقی تا آخر سال اجرایی می شود.
وی اضافه کرد: پارسال ۱۶ هزار تن تولید گوشت قرمز داشتیم که سبب کاهش ۱۰ درصدی واردات گوشت قرمز به کشور شد و سال جاری هم هدف گذاری ما تولید و تأمین پروتئین ۴۰ هزار تن گوشت قرمز است.
مدیر عامل بنیاد برکت تاکید کرد: ۴۵ درصد این طرح ها در حوزه دام سبک است و ۲۵ هزار تن گوشت قرمز ازطریق طرح های خرد و خانگی تأمین می شود.
وی با اشاره به اینکه سرانه مصرف آبزیان در کشور ۱۲ کیلوگرم است، تصریح کرد: این در شرایطی است که نرم جهانی ۲۲ کیلوگرم است و ما تقریباً نصف استاندارد جهانی مصرف داریم. اگر از ظرفیت های کشور به خوبی استفاده نماییم می توانیم این آمار را افزایش دهیم.
مدنی تصریح کرد: حوزه آبزیان ۵ هزار تن از راه مشاغل خرد و ۵ هزار تن هم از طرح های دیگرمان تأمین خواهد شد که البته باز هم کافی نیست و باید ارگان های دیگر هم به ما کمک کنند.
وی به سومین رویداد سال جاری بنیاد برکت اشاره و خاطرنشان کرد: امسال می خواهیم ۵ میلیون پوشاک تولید نماییم که در این خصوص از طرح ها و ایده های مردم حمایت می نماییم.
وی با اشاره به اینکه سرانه مصرف پوشاک هر خانوار در سال یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است، تصریح کرد: سرانه مصرف پوشاک روستایی هم ۸۵۰ هزار تومان در سال است. اگر بتوانیم سال جاری ۵ میلیون پوشاک تولید نماییم از واردات جلوگیری خواهیم کرد. این در شرایطی است که یک سوم پوشاک فعلی وارداتی است.
مدیر عامل بنیاد برکت در مورد پشتیبانی از کولبران هم تاکید کرد: یکی دیگر از ایده های سال جاری، طرح کاک در جهت پشتیبانی از کولبران و ایجاد اشتغال برای آنهاست و اگر بتوانیم برای آنها اشتغال زایی نماییم بطور حتم دیگر به شغل کولبری روی نخواهند آورد.
وی اضافه کرد: سه هزار و ۵۰۰ طرح در مناطق مرزی برای اشتغال زایی کولبران دنبال می نماییم که در این صورت ۱۰ هزار کولبر را پوشش داده و آنها صاحب شغل و درآمد می شوند.
مدنی افزود: دغدغه مقام معظم رهبری در حوزه آبزیان و پوشاک بود که ما با ایده هایی که سال جاری اجرایی می نماییم اقدامات خوبی در این خصوص انجام خواهیم داد. سامانه ای را طراحی نموده ایم که مردم می توانند ایده های خویش را در آن ثبت و ما آنها را بررسی و از بهترین طرح ها حمایت خواهیم کرد.

1399/06/12
20:52:30
5.0 / 5
2241
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است