عضو شورای شهر در جمع دبیران شورایاری منطقه ۱۵:

برخورد ناعادلانه با محلات مختلف شهر تهران متوقف شود

برخورد ناعادلانه با محلات مختلف شهر تهران متوقف شود به گزارش كار در محل فراهانی با اشاره به اینكه باید برخورد ظالمانه با محلات شهر تهران را متوقف نماییم. اظهار داشت: نباید وقتی تصویری از محلات تهران نشان داده می شود تعجب نماییم كه مگر می شود این چنین محلاتی در پایتخت باشد.


به گزارش کار در محل به نقل از مهر، مجید فراهانی عضو و ناظر رئیس شورا در امور محاسبات و پایش عملکرد شورای اسلامی شهر تهران در جمع دبیران شورایاری منطقه ۱۵ به تشریح سه چالش اصلی منطقه و روش های رفع آن پرداخت. ناظر رئیس شورا در امور محاسبات و پایش عملکرد شورای اسلامی شهر تهران طی بازدید از منطقه ۱۵ شهرداری تهران در جمع دبیران شورایاری اظهار داشت: تهران شهری برای همه است و این شعار اتفاق نمی افتد مگر اینکه بتوانیم مشکلاتی که زمینه ساز کاهش سطح کیفیت زندگی و در دسترس نبودن امکانات زیر ساختی برای شهر تهران است به شکل عادلانه برای همه محلات شهر تهران فراهم و شکاف عجیبی که بین محلات مختلف به وجود آمده را رفع نماییم. وی ادامه داد: این اتفاق نمی افتد مگر اینکه مسئولین کنار مردم بایستند و توجه به نظرات شورایاران نقش مهمی در این کاهش شکاف بین محلات پایتخت دارد.
فراهانی اشاره کرد: پیشنهاد تعریف پروژه های محلی و در دستور قرار گرفتن پیشنهادات هوشمندانه است. عضو و ناظر رئیس شورا در امور محاسبات و پایش عملکرد شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: علاوه بر مدیریت شهری، سرمایه گذاری و مسئولیت اجتماعی در توسعه محلات نقش به سزایی دارد.
وی با اشاره به موقعیت منطقه اظهار داشت: ۷ و نیم درصد جمعیت در این منطقه ساکن هستند که از حیث توسعه یافتگی در رده ۱۱ قرار دارد. این امر نشان میدهد در منطقه کمتر توسعه یافته نسبت به متوسط مناطق تهران قرار داریم. فراهانی با اشاره به سه چالش اصلی این منطقه بیان کرد: نخستین چالش، چالش توسعه یافتگی متوازن است. در منطقه ۱۵ با وجود ظرفیت ها شاهد توسعه نیافتگی نا متوازن و عدم توسعه یافتگی هستیم. برخی محلات در درون بافت و برخی در حریم به شدت نیازمند توجه هستند. عضو شورای شهر تهران با اعلان اینکه مسئله دسترسی عادلانه به امکانات شهری در محلاتی مانند مسگر آباد اهمیت دارد در صورتیکه برخی مسئولین مسگر آباد را نمی شناسند، افزود: باید برخورد ظالمانه با محلات شهر تهران را متوقف نماییم. نباید وقتی تصویری از محلات تهران نشان داده می شود تعجب نماییم که مگر می شود این چنین محلاتی در پایتخت باشد و مردم اینگونه زندگی کنند. ایشان سپس اشاره کرد: توجه به پروژه های کوچک مقیاس محلی در دستور قرار گرفته است. در سال ۹۶ سرانه هر شهروند منطقه ۱۷۲ هزار تومان در بودجه شهرداری بوده که این سرانه در سال ۹۹ به ۶۱۰ هزار تومان بالا رفته و شاهد رشد ۲۵۴ درصدی بوده ایم. فراهانی اضافه کرد: طی سه سال سرانه بالا رفته است و امیدواریم با تحقق بودجه بتوانیم تخصیص بیشتری بدهیم. بودجه مصوب منطقه در سال ۹۹، ۳۹۱ میلیارد تومان بوده که ۹۳ میلیارد اعتبارات عمرانی و ۲۹۸ میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای بوده و نسبت به سال قبل ۴۳ درصد بالا رفته است.
عضو و ناظر رئیس شورا در امور محاسبات و پایش عملکرد شورای اسلامی شهر تهران در ادامه بیان کرد: دومین چالش، چالش تاب آوری و ایمنی است. آمار نشان میدهد که منطقه ۱۵ از نظر حریق جز ۳ منطقه صدر شهر تهران است و از لحاظ تاب آوری زلزله و حوادث هم وضعیت خوبی ندارد و یکی از اشکالات منطقه بافت فرسوده است و ۷۶ درصد بافت منطقه با سیستم های فلزی ساخته شده و رتبه ۱۶ از نظر مقاومت است که یکی از چالش های منطقه همین مسئله بافت فرسوده است. وی اظهار داشت: نزدیک ۶ درصد بافت منطقه عمر بالای ۴۰ سال دارد و در مقابل زلزله بالای ۶ ریشتر دوام نمی آورد و بافت فرسوده اهمیت زیادی دارد و بنا بر این باید توجه جدی کرد. فراهانی اظهار داشت: سومین مسئله، چالش ترافیک است که نمود بارزی دارد و یکی از مهم ترین پروژه های پایتخت اتوبان رستگاری مقدم است و مجموعه شهری به آن توجه دارد که بزرگترین پروژه سال ۹۹ بعنوان ابر پروژه افتتاح می شود. عضو و ناظر رئیس شورا در امور محاسبات و پایش عملکرد شورای اسلامی شهر تهران اشاره کرد: از حیث تولید و جذب سفرهای شهری میزان تولید سفرها بیش از جذبش است یعنی منطقه ۱۵ جمله مناطقی است که بواسطه اینکه در راه ورودی و خروجی تهران بوده و حجم ترافیک بالایی دارد لازم است از کوشش های شهردار تهران و همکاران دراین زمینه تشکر کنم. فراهانی در آخر اشاره کرد: بیشترین پروژه های کوچک مقیاس در این منطقه وجود دارد و اگر در رفع این معضلات موفق نشویم به اهدافمان نخواهیم رسید.


منبع:

1399/06/11
09:46:18
5.0 / 5
1754
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است