از سوی حناچی انجام شد؛

ابلاغ برنامه های شهرداری تهران برای محرم

ابلاغ برنامه های شهرداری تهران برای محرم كار در محل: شهردار تهران دستورالعمل برنامه های شهرداری بمنظور برگزاری هر چه بهتر آیین ها و مراسم دهه اول محرم امسال را منطبق با پروتكل های ستاد ملی كرونا را ابلاغ نمود.به گزارش کار در محل به نقل از مهر، پیروز حناچی شهردار تهران، دستورالعمل برنامه های شهرداری تهران در دهه اول ماه محرم ۱۴۴۲ (ه. ق) را ابلاغ نمود.
در متن این دستورالعمل آمده است:
فرهنگ شیعی با قیام عاشورا و عزاداری برای امام حسین (ع) و خاندان مطهر و یاران باوفایش عجین است. پیام های این واقعه عظیم، ابعاد زندگی فردی و اجتماعی هر انسان آزاده ای را تحت تأثیر قرار داده است شهرداری تهران، در امتداد وظایف و ماموریت های ذاتی خود و بمنظور پاسداشت ارزش ها و مناسبت های مذهبی و با در نظر داشتن شرایط کرونایی تهران و همین طور بمنظور بهداشت و سلامت شهروندان بویژه سوگواران اباعبدالله الحسین (ع)، اقدامات ویژه ای را برای تکریم و تعزیت ایام محرم در دستور کار قرار داده است پس مقتضی است کلیه مناطق و بخش های ذیربط شهرداری تهران با تاکید بر رعایت ابلاغیه ها و شیوه نامه های ستاد ملی کرونا و ستاد استان تهران و با پایبندی به اهداف و سیاست های اجرایی ذیل و بهره گیری از همه ظرفیت ها و پتانسیل موجود در این نهاد عمومی نسبت به مشارکت حداکثری با رویکرد ایجاد آرامش روحی و روانی سوگواران و برگزاری هر چه باشکوه تر ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اقدام و تمهیدات مناسب معمول دارند.
۱- شناسایی عرصه ها و مکان های عمومی روباز و غیر مسقف مناسب و بدون مزاحمت برای اهالی و شهروندان با اولویت فضاهای بیرونی فرهنگسراها و بوستان ها و … به خصوص فضاهای عمومی متعلق به شهرداری برای امکان برگزاری مراسم و معرفی آن به هیئت و مراجع مسئول ذیربط.
۲- بررسی و شناسایی فضاهای روباز و غیر مسقف متعلق و در اختیار سازمان ورزش و معرفی آن جهت استفاده سوگواران در این ایام.
۳- کمک به تهیه و تامین نیازهای حداقلی هیئت مذهبی از قبیل نور، موکت، صوت و … از محل اقلام و امکانات موجود در اختیار مناطق و سازمان ها و شرکت های تابعه با نظر معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران.
۴- کنترل موارد ایمنی فضاهای معرفی شده و رفع مخاطرات احتمالی با انجام بازدیدهای میدانی و مستمر و همین طور سایر مراکز و فضاهای محل تجمع و برگزاری مراسم سوگواری در سطح نواحی و مناطق با محوریت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و پیگیری جدی شهرداران محترم مناطق.
۵-پ پیش بینی تمهیدات لازم برای ضد عفونی کردن مراکز تجمع و فضاهای برگزاری مراسم سوگواری پیش از شروع مراسم و بطور مستمر در این ایام.
۶- انجام تبلیغات عمومی محرم و پیام های عاشورایی در سطح شهر با بهره گیری از ابزارها و ظرفیت های در اختیار شهرداری به نحو مناسب و شایسته.
۷- اهتمام ویژه به نظافت و رفت و روب و پاکیزگی مراکز تجمع و محل های برگزاری مراسم، و مشارکت حداکثری هیئت و عموم شهروندان با محوریت مناطق جدول برنامه ها و تقسیم کار حوزه اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران جهت اجرا و پیش بینی تمهید لازم به پیوست می باشد بدیهی است برگزاری مراسم با رعایت پروتکل های ستاد ملی و استانی کرونا بر عهده هیئت مذهبی می باشد.

منبع:

1399/05/29
20:55:42
5.0 / 5
1848
تگهای خبر: ابزار , خدمات , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است