بررسی پرونده ۸ باغ در شورای شهر تهران

بررسی پرونده ۸ باغ در شورای شهر تهران كار در محل: پرونده باغات مربوط به املاكی در شهرری و منطقه ۲۲ و دیگر مناطق تهران را مورد بررسی قرار دادند. در این نشست، ۸ پرونده به تصویب رسید.به گزارش کار در محل به نقل از مهر، دویست و هفدهمین جلسه شورا، به ریاست ابراهیم امینی بررسی پرونده های پلاک های ثبتی مربوط به باغ یا غیر باغ بودن برخی املاک در شهر تهران اختصاص داشت. تعداد ۱۱ پرونده مورد بررسی قرار گرفت. نظر کمیسیون باغات در۸ مورد به تصویب رسید.
در ابتدای جلسه، پرونده ای در محدوده شهر ری مورد بررسی قرار گرفت. نظر کمیسیون باغات در خصوص باغ بودن ملک مورد نظر، با مخالفت حسن خلیل آبادی همراه بود. وی درتوضیح مخالفت خود اظهار داشت: زمین های اطراف شهر ری در گذشته زمین سبزی کاری بوده و باغ مشجر نبوده است. بعد از صحبت های دیگر موافقین و مخالفین، نظر کمیسیون در خصوص باغ بودن به تصویب رسید.
در ادامه جلسه، رسیدگی به پرونده املاکی در محدوده دروازه شمیران و میدان تجریش در دستور کار قرا گرفت. نظر کمیسیون مبنی برباغ بودن این املاک به تصویب رسید.
محمد سالاری، رئیس کمیسیون باغات در جریان رسیدگی به این موارد اظهار داشت: بهتر است رویه ای ایجاد شود، تا مانع از باغ نشدن کل املاک منطقه ۲۲ شده و فرآیند رسیدگی به صورت مشخص تری انجام پذیرد.
در ادامه رسیدگی به پرونده دیگری در محدوده اتوبان کرج، زهرا صدر اعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست اظهار داشت: اگر در اراضی جنگل کاری به یک مورد مجوز داده شود، مابقی موارد هم مجوز می گیرد. جنگل کاری به مرور زمان از بین خواهد رفت.
وی ادامه داد: اگر این رویه در منطقه ۲۲ ادامه داشته باشد، منتظر از بین رفتن جنگل ها و توسعه پهنه منطقه ۲۲ خواهیم بود.
در این پرونده نظر کمیسیون در خصوص باغ نبودن به تصویب نرسید.
در ادامه جلسه، بهاره آروین در رسیدگی به پرونده ملکی در محدوده منطقه ۲۲ اظهار داشت: املاک بسیاری در این منطقه بدون کاربری رها شده است. می توان از آنها بعنوان فضای سبز استفاده نمود. متاسفانه به این امر بی توجهی می شود.
در نهایت اعضای شورا با نظر مخالف به باغ نبودن این ملک رای دادند.
در انتها پروندهای املاکی در محدوده منطقه ۳، میدان هروی و طرشت شمالی مورد بررسی قرار گرفت. نظر کمیسیون در خصوص باغ بودن به تصویب رسید.
ادامه رسیدگی به الباقی پرونده ها به جلسات آینده موکول شد.


1399/03/15
23:29:57
5.0 / 5
2411
تگهای خبر: شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است