مناف هاشمی خبر داد

بهره برداری از ۶ ایستگاه در خط ۶ مترو تا آخر سال

بهره برداری از ۶ ایستگاه در خط ۶ مترو تا آخر سال كار در محل: معاون حمل و نقل ترافیك شهرداری تهران از راه اندازی ۶ ایستگاه در خط های 6 مترو تا آخر سال آگاهی داد.


به گزارش کار در محل به نقل از مهر، سید مناف هاشمی با همراهی مصطفی کاظمی مشاور و مدیر کل دفتر شهردار تهران، بامداد امروز (۸خرداد ماه) از مراحل ساخت و بهره برداری نیمه شمالی خط ۶ مترو تهران بازدید نمود. معاون شهردار تهران در حاشیه بازدید از نیمه ی شمالی خط ۶ مترو با اشاره به پیشرفت بیش از ۹۳ تا ۹۵ درصدی این خط اظهار داشت: مهمترین مسئله در این خط، تامین تجهیزات، تأسیسات شامل فن و پله های برقی بوده که نیازمند تامین منابع مالی است. وی با اعلان اینکه ۵ ایستگاه در نیمه جنوبی خط ۶ مترو پیش تر به بهره برداری رسیده است اظهار داشت: این خط از شمال غرب پایتخت (کوهسار) آغاز و به طول ۳۲ کیلومتر در آخر به دولت آباد می رسد که بهره برداری از ۲ ایستگاه دیگر در نیمه جنوبی و ۴ ایستگاه در نیمه شمالی تا آخر سال در دستور کار قرار دارد. هاشمی با بیان بر اینکه توسعه مترو بعنوان اولویت نخست مدیریت شهری مورد تاکید است اشاره کرد: معتقدم بوسیله منابع مالی شهرداری تهران، بودجه تخصیص یافته از طرف دولت، فروش اوراق مشارکت و درآمد حاصل از مجتمع های ایستگاهی می توانیم منابع مورد نیاز توسعه، تکمیل و بهره برداری از خطوط در دست اجرا را تامین نماییم. ایشان سپس به ۹۱۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۹۷ اشاره نمود و اظهار داشت: امیدواریم برابر توافقاتی که با بانک عامل داشته ایم این پول تا اختتام خرداد ماه به نتیجه برسد چونکه در غیر این صورت مراتب به صورت حقوقی دنبال خواهد شد، هم چنین ۱۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در سال ۹۸ است که ۵۰۰ میلیارد آن به اتوبوسرانی و هزار میلیارد آن به مترو تعلق می گیرد، اما باتوجه به شرایط ویژه شیوع ویروس کرونا در کشور، این رقم در سال ۹۸ محقق نشد پس دیوان محاسبات تا اختتام تیر ماه به شهرداری ها فرصت داده که اوراق خودرا زنده کنند.

معاون شهردار تهران ابراز امیدواری کرد، اوراق مشارکت سال ۹۹ هم رقم خوبی است که در حال رایزنی با وزارت کشور بمنظور تحقق سهم شهرداری تهران هستیم. بگفته هاشمی ۳ اوراق مشارکت مذکور، پشتوانه بسیار خوبی برای مترو تهران است که در سایه حمایت دولت که بیش از ۵۰ درصد ضمانت اوراق مشارکت را بر عهده دارد می توانیم به نتایج مطلوبی در توسعه و بهره برداری از خطوط در دست راه اندازی برسیم. در ادامه مصطفی کاظمی مشاور و مدیر کل دفتر شهردار تهران با تاکید بر اینکه توسعه مترو بعنوان یکی از مطالبات شهروندان مورد توجه همه ادوار مدیریت شهری بوده و در این دوره نیز تاکید شهردار محترم تهران توسعه خطوط مترو و تکمیل و بهره برداری از بخش های باقیمانده است اظهار داشت: معتقدم تامین منابع و حمایت نظام بانکی در این بخش بسیار تأثیر گذار است. مدیر کل دفتر شهردار تهران با اعلان اینکه مترو، پروژه شهرداری تهران نیست اشاره کرد: مترو تهران یک پروژه ملی است که حمایت بخش مهمی از حاکمیت را نیز می طلبد. وی اشاره کرد: معتقدم اگر به توسعه مترو بعنوان یک پروژه شهرداری نگاه شود حتما در راه توسعه با چالش هایی مواجهه خواهد بود اما در سایه حمایت دولت بعنوان یک پروژه ملی، بی گمان موانع بانکی موجود نیز برطرف خواهد شد.


منبع:

1399/03/10
12:52:03
5.0 / 5
2561
تگهای خبر: بانك , بودجه , حقوق , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است