رئیس كمیته امداد اعلام كرد

كمك ۳۹۹ میلیارد تومانی مردم به كمیته امداد در رزمایش ایران همدل

كمك ۳۹۹ میلیارد تومانی مردم به كمیته امداد در رزمایش ایران همدل به گزارش كار در محل بختیاری از كمك ۳۹۹ میلیارد تومانی مردم و خیران به كمیته امداد در رزمایش ایران همدل اطلاع داد.


به گزارش کار در محل به نقل از مهر، اعضای هیات امنای کمیته امداد شب گذشته ۳۱ اردیبهشت ماه با حضور در برنامه تلویزیونی «جشن رمضان» ضمن عرضه گزارش عملکرد این نهاد در اجرای رزمایش ایران همدل و طرح تغذیه مهدوی، مهمترین سیاست ها و برنامه های کمیته امداد را تشریح کردند. سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در این برنامه با اشاره به سخنان پرارزش رهبر معظم انقلاب در آستانه ماه مبارک رمضان و دعوت از همگان به منظور ایجاد رزمایش همدلی، مواسات و کمک مومنانه اظهار داشت: رمضان سال جاری با سفارش های مقام معظم رهبری یک رمضان متفاوت بود و مردم با لبیک به ندای رهبرشان موجی از همدلی با محرومان را به راه انداختند که بی سابقه بود. وی با اشاره به اینکه طی سال های گذشته طرح افطاری ساده در مساجد برگزار می شد، اضافه کرد: سال جاری به علت محدودیت های اجرای پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا، طرح تغذیه مهدوی با هدف توزیع غذای گرم میان نیازمندان اجرا شد که یک کار متفاوت بود و با مشارکت خوب مردم و خیران، تابحال بیشتر از هفت میلیون وعده غذای گرم میان نیازمندان توزیع شده است. رئیس کمیته امداد از کمک ۳۹۹ میلیارد تومانی مردم نیکوکار به طرح تغذیه مهدوی و عرضه غذای گرم به محرومان اطلاع داد و تصریح کرد: در مناطقی که به علت بعد فاصله امکان توزیع غذای گرم وجود نداشت، به عرضه جیره خشک غذایی اقدام کردیم. بختیاری افزود: امیدواریم رزمایش ایران همدل بعد از شکست کرونا در کشور ادامه یابد و شاهد تداوم ایثار و افتخارآفرینی مردم نیک اندیش ایران اسلامی باشیم.
وی با تقدیر از کمک های مردم، نهادها و همه دستگاه ها در رزمایش ایران همدل اظهار داشت: امیدواریم در کنار این مردم عزیز بتوانیم رضایت امام زمان (عج) و مقام معظم رهبری را فراهم نماییم. در ادامه این برنامه، آیت الله محسن کازرونی، رئیس هیات امنای کمیته امداد با اشاره به روایاتی از امام علی (ع) اظهار داشت: به تعبیر امیرالمومنین (ع) هیچ عملی برگزیده تر از گره گشایی مردم نیست و این مبادرت به بهترین شکل در کمیته امداد در حال انجام می باشد. وی به حکم مقام معظم رهبری برای انتصاب اعضای هیات امنای امداد اشاره نمود و اضافه کرد: ایشان در حکم اعضای هیات امنای کمیته امداد بر توانمندسازی مددجویان، شکوفایی استعدادها، خوداتکایی و رشد و غنای ایمانی و فرهنگی کمک شوندگان تاکید نمودند. رئیس هیات امنای کمیته امداد با اشاره به اینکه حرکت خودجوش مردم در رزمایش ایران همدل بی نظیر و متفاوت از گذشته بود، تصریح کرد: شکوه همدلی و تبلور ایثار مردمی در رزمایش ایران همدل تماشایی شده است. ترقی دیگر عضو هیات امنای کمیته امداد هم با اشاره به برگزاری بیست و سومین دوره جشن رمضان اظهار داشت: طی این سال ها شاهد رشد حضور مردم و مشارکت پرشور احسان و همدلی جامعه هستیم. وی جشن رمضان را عامل فرهنگ سازی خیر و احسان در جامعه دانست و اضافه کرد: این حرکت روز به روز در حال ارتقا است. عضو هیات امنای کمیته امداد با یادآوری خدمات مدیران پیشین کمیته امداد همچون مرحومه فاطمه رهبر، مرحوم عسگراولادی، مرحوم نیری و … اظهار داشت: کمیته امداد بعنوان اولین نهاد انقلابی در ۱۴ اسفند ۵۷ با حکم حضرت امام خمینی (ره) رسمیت یافت اما فعالیتهای این نهاد از آغاز نهضت امام (ره) در سال ۴۲ با سفارش ایشان شروع شده بود.
ترقی به گستردگی خدمات کمیته امداد اشاره نمود و اظهار داشت: در سال های آغازین فعالیت، خدمات این نهاد محدود به عرضه بسته های معیشتی و مستمری می شد اما امروز ۴۵ خدمت متنوع به محرومان عرضه می شود. وی با اشاره به اینکه وضعیت فقر در ابتدای انقلاب در اثر اقدامات رژیم گذشته بسیار زیاد بود، تصریح کرد: طی سال های گذشته توانستیم فقر مطلق را تا حد زیادی مهار نماییم که اگر کارشکنی دشمنان و تحریم ها نبود، امروز فقر مطلق از بین رفته بود و وارد مبارزه با فقر نسبی شده بودیم. عضو هیات امنای کمیته امداد با اشاره به خدمات متنوع این نهاد در حوزه های مسکن، تحصیل، درمان و … تصریح کرد: مستندسازی اقدامات در کمیته امداد در حال انجام می باشد تا بتوانیم الگوی محرومیت زدایی امداد را به سایر کشورها عرضه دهیم. مرضیه وحیددستجردی دیگر عضو هیات امنای کمیته امداد هم به لزوم توانمندسازی مددجویان اشاره نمود و اضافه کرد: حدود ۵۵ درصد مددجویان کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار می سازند که باید با برنامه ریزی دقیق موجبات خوداتکایی آنان را در کنار انجام وظایف مادری فراهم نماییم. وی ادامه داد: سال قبل ۱۷۵ هزار و ۹۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد فراهم گردید که از این تعداد ۵۵ هزار نفر زنان سرپرست خانوار بودند. عضو هیات امنای کمیته امداد تصریح کرد: عرضه تسهیلات [اشتغال، مشاوره و آموزش در کنار راهبری و هدایت شغلی از مهمترین برنامه های کمیته امداد برای خودکفایی و ایجاد زمینه کارآفرینی برای مددجویان است. در ادامه هم حسین انواری، عضو هیات امنای کمیته امداد و سرپرست اسبق این نهاد از کمک های مردم در جشن رمضان و رزمایش همدلی کمیته امداد قدردانی نمود و اظهار داشت: مردم نیکوکار ایران اسلامی به خوبی از پس آزمون همدلی برآمدند و این همبستگی و همراهی از اقتدار و استقامت جامعه حکایت دارد. وی تصریح کرد: امیدوارم به یاری خداوند این جشن همدلی دائمی باشد و با تقویت هم زبانی مردم و کمیته امداد، در تحقق اهداف عالیه نظام اسلامی موفق باشیم.

1399/03/02
22:38:04
5.0 / 5
2940
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است