سالاری

زمان اجرای تفاهمنامه شهرداری و ارتش در مورد پادگان 06

زمان اجرای تفاهمنامه شهرداری و ارتش در مورد پادگان 06 به گزارش كار در محل رئیس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: خرداد ماه به صورت رسمی ۳۵ هكتار از پادگان ۰۶ تحویل شهرداری تهران می شود و اجرایی شدن توافق ارتش و شهرداری آغاز خواهد شد.محمد سالاری در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به بازدیدی که اخیراً به همراه بعضی از مدیران شهری از پادگان ۰۶ داشته است، اظهار داشت: درسال ۹۶ در جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری کشور، جلسه ای در مورد تعیین تکلیف پادگان ۰۶ برگزار گردید که من و رئیس شورای شهر تهران هم به نمایندگی از شورای شهر در این نشست حضور داشتیم. همه هماهنگی های لازم و لابی ها با محوریت معاونت شهرسازی و معماری وقت و معاونت شهرسازی وزارت راه و شهرسازی که دبیر شورایعالی شهرسازی هم بود شکل گرفته تا حدود ۱.۷ میلیون متر مربع در این پادگان بارگذاری شود و هیچ بخشی هم به شهرداری داده نشود. در آنجا بنده با این تصمیم مخالفت کردم که مورد حمایت افشانی معاون وزیر وقت کشور قرار گرفت و این تصمیم به تعویق افتاد و در نهایت با بارگذاری ۶۲۰ هزار متر مربع موافقت شد و ۷۰ درصد این عرصه که معادل ۳۵ هکتار است برای تبدیل به پارک عمومی به شهرداری تهران تحویل داده شود.
سالاری تصریح کرد: این تصمیم ازنظر من بعنوان رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران تصمیم ایده آلی نبود و درست تر آن بود که کل این فضا به نفع شهر و شهروندان به پارک عمومی تبدیل گردد اما در فرایند تدوین طرح تفصیلی به جای آنکه پادگان ها در پهنه G قرار گیرند همچون پادگان ۰۶ در پهنه S قرار گرفته و ارتش برای بارگذاری در آن حقوق مکتسبه داشت و با وجود آنکه تصمیم ایده آلی نبود اما یک گام اساسی رو به جلو در جهت حقوق عمومی شهر برداشته شد که جای تشکر از شهرداری و ارتش و دبیر شورایعالی شهرسازی دارد.
سالاری با اشاره به اینکه اخیرا بازدیدی از این پادگان در جهت اجرای تفاهم ارتش و مدیریت شهری برای اجرای مصوبه شورایعالی شهرسازی داشته ایم، اظهار داشت: اینکه چه زمانی این ۳۵ هکتار تحویل شهرداری شود تا کارهای مربوط به تبدیل آن به بوستان آغاز شود در این بازدید مورد بررسی قرار گرفت.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران تصریح کرد: احتمالاً خرداد ماه مراسم کلنگ زنی و آغاز اجرای توافق ارتش و مدیریت شهری صورت گیرد. در این پادگان ۷۰ هزار متر مربع بنای پراکنده که دارای ارزش تاریخی است وجود دارد که بعضی از این بناها ارزشمندتر هستند که بناها مربوط به زمان قاجار است همچون مسجدی که در آنجا هم بازدید کردیم که شهرداری می تواند کاربری های متناسب با فضای تفرجگاهی در آن تعریف کند.

1399/02/22
17:43:54
5.0 / 5
2681
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است