در گزارش كار در محل عنوان شد؛

آخرین وضعیت مرمت قدیمی ترین پل ثبتی تهران

آخرین وضعیت مرمت قدیمی ترین پل ثبتی تهران كار در محل: مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، از اتمام مرمت نهایی پل تاریخی كن در تابستان امسال آگاهی داد.


به گزارش کار در محل به نقل از مهر، حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در تذکری در ۱۷ آذر سال ۹۸، اعلام نمود: پل کن قدیمی ترین پل ثبت شده استان تهران است که در اثر سیل لطمه دیده اما برای مرمت آن کاری انجام نشده است. وی در این تذکر از تهیه طرحی برای مرمت پل تاریخی کن آگاهی داد و اشاره کرد: این اقدام باید از طرف وزارت میراث فرهنگی انجام می شد که آنها از زیر بار مسئولیت شانه خالی کردند.
با گذشت یک سال از این اتفاق برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، درباب آخرین وضعیت مرمت این پل تاریخی، اظهار داشت: زمان زیادی پس از آن که این پل گرفتار لطمه شده بود مسئولیت مرمت آنرا به سازمان زیباسازی محول کردند و به محض ارجاع این کار با جلساتی که با اهالی کن و کارشناسان برگزار کردیم برنامه عملیاتی برای حفاظت از این پل مشخص شد. در گام نخست برای آنکه بارش های پاییزی و زمستانی منجر به لطمه بیشتر پل نشود و باقی مانده پل نیز گرفتار خرابی بیشتر نشود با فوریت و اضطرار اقداماتی بر روی پل انجام شد تا مسیر آب و طغیان آن نتواند موجب خرابی بیشتر پل شود و آنرا از مخاطرات بیشتر نجات دادیم. در بارندگی های اخیر نیز دیدید هیچ گونه صدمه ای به پل نرسید.
وی اضافه کرد: در گام دوم با همکاری میراث فرهنگی برنامه مرمت را طراحی کردیم که به سبب اتفاقات اخیر فعالیت ها با کندی انجام شد و بنظر می رسد طی ۱۰ روز آینده پیمانکار انتخاب و در صورتیکه شرایط مهیا باشد تا خرداد ماه و نهایتاً تا تابستان عملیات مرمت نهایی خواهد شد اما هم اکنون این پل تاریخی از خطر سیل در امان است.


منبع:

1399/02/05
12:35:03
5.0 / 5
3369
تگهای خبر: سازمان , شورا , مدیر , همكاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است